Linkin Park

Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
Јас ги слушам одамна и многу ми се добри..а и текстовите им се супер..е сеа има многу шушки околу тоа дека пееле плејбек на концерти ама не ми се верува дека имам неколку изданија од настапи во живо и мислам дека се супер...аали мислам дека првиот албум им е најдобар...и кажете кај да го симнам новиот ама вистинскит не FAKE дека многу се вртат такви на нетов
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
за новиот ќе почекаш до Мај 14 а за да можеш да го симнеш би требало да можеш околу 15-16 Мај. Сега за сега ако тражеш само фејкови ќе наоѓаш
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
Ај уште едно цеде со еминем или фифти да мавнат и ке идам таму да им пруЖам рака.а да ги прашаш што свират ни самите не знаат
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
до сега албумите им беа Nu Metal(рап мешан со рок/метал) а сега новот албум како што читав ќе им бил со многу различни стилови на музика. Уште од првата песна од нивниот нов албум се гледа дека не се тоа што беа
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
Abe ovie znachi si probuvaat sto ke im ide.Abe kako moze rap da se mesa so rok i metal ne mi e jasno.Sega neka probaat so country nesto da smeshaat moze ke uspeat ovoj pat.Neka se odredat vishe ednash i neka idat taka.A ne rok so mikseta i so rap.Ti se molam..
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Abe aj setaj najdobri se linkin prak ne zaebavaj so ima vo toa loso da se mesa vazno e da se ubaj pesnite i ubaj se,ako bea grdi nemase da bidat tolku poznati znaci ima mnogu luge sto gi poddrazuvaat vo toa sto go pravat,
Linkin Park the best
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
JOE напиша:
Abe aj setaj najdobri se linkin prak ne zaebavaj so ima vo toa loso da se mesa vazno e da se ubaj pesnite i ubaj se,ako bea grdi nemase da bidat tolku poznati znaci ima mnogu luge sto gi poddrazuvaat vo toa sto go pravat,
Linkin Park the best
se soglasuvam
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Новиот албум/сингл си немаат врска....џабе се замарав.
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Linkin Park, закон се, до пред некое време многу ги слушав, посебно од старите песни, како The End, Somewher I Belong, Faint ( THE BEST ) Numb, и мислам дека музиката не е ептен на Nu Metal, некако одат на рок. :)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
ZIKS, не тропај глупости. Рок бре...хахахахахаха
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
па текстот им е само таков со рими и глупости но супер се. Инаку да удараат повеќе на рок и такви работи. Можеби повеќе изгледаат како електроника поради диџејот Хан. А и толку се познати бидејќи имаат неколку комерцијални песни(точно тие Зикс што ги наброја) но не се сите такви. А ако сакате да се жалите за ну металот жалите им се на Korn бидејќи они се создавачите на овој жанр
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Не ги слушам баш, ама добри песни имаат.

Особено ми се свиѓаат Numb, Faint i Breaking The Habbit
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
Saiya Jin напиша:
па текстот им е само таков со рими и глупости но супер се. Инаку да удараат повеќе на рок и такви работи. Можеби повеќе изгледаат како електроника поради диџејот Хан. А и толку се познати бидејќи имаат неколку комерцијални песни(точно тие Зикс што ги наброја) но не се сите такви. А ако сакате да се жалите за ну металот жалите им се на Korn бидејќи они се создавачите на овој жанр
е ај кажи ми баш какви се тие комерцијални песни?:toe:
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Гижо напиша:
ZIKS, не тропај глупости. Рок бре...хахахахахаха
е, добро де, згрешив малце, ама сепак, не им се сите песни Nu Metal. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom