Linkin Park

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
shura напиша:
Види вака...до ден денес нема точна дефиниција што е уметност!ова што ми цитираш ти може да го најде и станко петко и митко на нет...а за ова што викаш да те натера да размислиш држи вода...ама за едно дело да биде уметничко дело има многу фактори кој влијаат а ни ти ни јас не сме тие кои треба да кажат за тоа!Јас те прашав само затоа што ти го спомна поимот уметност кој отвара многу полемики...е сеа да не забегуваме со темава...си има критичари на кои тоа им е работа...него ти во случајов (линкин парк) викаш дека // се додека уметноста (во овој случај музиката) се прави искрено, со цел да се искажат чуства, размислувања, ставови, погледи на свет и така натаму...//зашто мислиш дека линкин парк не го прават тоа искрено:toe:
Ако читаше внимателно, ќе прочиташе дека реков дека уметноста може да се дефинира само индивидуално. Со тоа сакав да кажам дека секој за себе треба да си ја дефинира уметноста, и покрај тоа што има некој општопознат поим за што е тоа уметничко дело. Баш заради тоа ги пишав сите оние дефиниции кои многу (паметни) луѓе пробале да ги дадат. И само јас сум компетентен да одлучам што ќе сметам за уметност а што не. Критичарите може само да изразат субјективно (колку и да не е, неможе да се биде објективен во врска со уметноста) мислење за тоа.

Кога пишав дека `се додека уметноста (во овој случај музиката) се прави искрено, со цел да се искажат чуства, размислувања, ставови, погледи на свет и така натаму...` во ниеден момент не ги спомнав Linkin Park. Тоа беше само одговор на твоето прашање `Кој несака да се збогати?`.
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
Имаат нова песна,ја слушав прееска на радио...
не е лоша
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
NIppI напиша:
Имаат нова песна,ја слушав прееска на радио...
не е лоша
името на песната ? :)
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
KohlBass напиша:
Ако читаше внимателно, ќе прочиташе дека реков дека уметноста може да се дефинира само индивидуално. Со тоа сакав да кажам дека секој за себе треба да си ја дефинира уметноста, и покрај тоа што има некој општопознат поим за што е тоа уметничко дело. Баш заради тоа ги пишав сите оние дефиниции кои многу (паметни) луѓе пробале да ги дадат. И само јас сум компетентен да одлучам што ќе сметам за уметност а што не. Критичарите може само да изразат субјективно (колку и да не е, неможе да се биде објективен во врска со уметноста) мислење за тоа.

Кога пишав дека `се додека уметноста (во овој случај музиката) се прави искрено, со цел да се искажат чуства, размислувања, ставови, погледи на свет и така натаму...` во ниеден момент не ги спомнав Linkin Park. Тоа беше само одговор на твоето прашање `Кој несака да се збогати?`.
Sea za umetnosta ima mnogu da se zbori...zatoa daj da ne ja gibame ovaa tema...nego sto mislis ti za Linkin Park
 
Член од
26 април 2007
Мислења
73
Поени од реакции
3
Linkin Park mi e megu najdobrite grupi ... i najdobri pesni mi se 'one step closer' i 'qwerty' :D
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Linkin se najdobri im gi imam site pesni na kompjuter i si gi slusam sekoj den
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Linkin park gi sakav na vremeto pred da go napravat so Jay Z Numb/Encore... od togas nekako pocnaa da me nerviraat.... inaku From the insade i Numb mi se omileni
 

HGD

Член од
16 септември 2005
Мислења
315
Поени од реакции
14
Со почетокот на ONE STEP CLOSER па до се што постигнале пратев...и пратам...
Секој има добри и лоши денови...а и добри и лоши албуми...пример еден од најголемите HEAVY METAL Легенди...Metallica еба работа со St.Anger
Ако грешам нека ме исправи некој...можеби не е така...
JAY Z нормално дека е срање...не викам не....сакам да кажам албумот со него...де :)
П.С. LP се вратија на сцена со ново албумче...
LP-Minutes to Midnight (2007)
Коментари добро дошли...
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Линкин Парк хеви метал? Ти грешка да не си?
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
pcjodamaster напиша:
Линкин Парк хеви метал? Ти грешка да не си?
Mислам дека не го разбра добро
Со почетокот на ONE STEP CLOSER па до се што постигнале пратев...и пратам...
Секој има добри и лоши денови...а и добри и лоши албуми...пример еден од најголемите HEAVY METAL Легенди...Metallica еба работа со St.Anger
Ако грешам нека ме исправи некој...можеби не е така...
JAY Z нормално дека е срање...не викам не....сакам да кажам албумот со него...де :)
П.С. LP се вратија на сцена со ново албумче...
LP-Minutes to Midnight (2007)
Коментари добро дошли...
Heavy Metal се однесуваше за тоа што следуваше потоа :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom