Lidl маркети и во Македонија

Дали сте за отварање на Lidl маркети во Македонија?


  • Вкупно гласачи
    225
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
Прегледај го приврзокот 287304

Автоматски споено мислење:


Колку што јас знам а не знам дали е секаде така. Lidl си градат свој објекти или отвараат во објекти кој не се внатре во трговски центри т.е молови.
знам, имам пишано погоре дека најчесто ван град отвараат барем на почеток и типувам во Илинден или негде во Визбегово ради косоварите
додека за Ист Гејт ми е муабетит од тамошни луѓе иако и јас викам нема шанса сепак доста убедени се
иако мислам SPAR ке влезе таму јер овој од нептун го има донесено SPAR у Албанија а случајно или не турците се повлекоа од Рамстор


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
330
Поени од реакции
104
Lidl си градат свој објекти или отвараат во објекти кој не се внатре во трговски центри т.е молови.
Така е. Самостојателни обекти с прилежашти паркинги 0BC0E61C-236B-4C1B-A435-BEFA83BEEFF1.jpeg 3D5375C2-BD7D-499B-91BA-1161AB52EF7D.jpeg
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Така е. Самостојателни обекти с прилежашти паркингиПрегледај го приврзокот 287350Прегледај го приврзокот 287351
Да сум видел секаде им се објектите исти или слични. Повеќето им се со покривот закосен, исто објекти имаат со повеќе застаклени делови и она сива фасада или како и да се вика тоа.
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
330
Поени од реакции
104
Ако некој е curубопитен што да очекува од „Лидл“ и по која цена, може да ја погледнете неговата тековна брошура
2лв=1€
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
знам, имам пишано погоре дека најчесто ван град отвараат барем на почеток и типувам во Илинден или негде во Визбегово ради косоварите
додека за Ист Гејт ми е муабетит од тамошни луѓе иако и јас викам нема шанса сепак доста убедени се
иако мислам SPAR ке влезе таму јер овој од нептун го има донесено SPAR у Албанија а случајно или не турците се повлекоа од Рамстор


Sent from my iPhone using Tapatalk
И Била и Шпар ќе бидат во Ист Гејт?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
А Lidl во Србија кој го управува?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
И Била и Шпар ќе бидат во Ист Гејт?
не, туку се преговарало со нив и нормално еден маркет ке биде а како што кажав SPAR у Албанија е дел од Балфин групацијата што го гради Ист Гејт така да...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
А Lidl во Србија кој го управува?
незнам кој го управува ама им требало 8год за да отворат, се регистрирале 2010 а отвориле во 2018 и тоа 16продавници наеднаш што значи најверојатно така ке биде и кај нас, ке направат дистрибутивен центар и едно 4 продавници па тек тогаш


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.117
Поени од реакции
4.623
знам, имам пишано погоре дека најчесто ван град отвараат барем на почеток и типувам во Илинден или негде во Визбегово ради косоварите
додека за Ист Гејт ми е муабетит од тамошни луѓе иако и јас викам нема шанса сепак доста убедени се
иако мислам SPAR ке влезе таму јер овој од нептун го има донесено SPAR у Албанија а случајно или не турците се повлекоа од Рамстор


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ако влезе Spar во Македонија нема да прави којзнае колкав промет затоа што е скап маркет во однос на Lidl и Kaufland и нема да се разликува многу со цените на еден Веро или во најдобар случај Тинекс.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
Ако влезе Spar во Македонија нема да прави којзнае колкав промет затоа што е скап маркет во однос на Lidl и Kaufland и нема да се разликува многу со цените на еден Веро или во најдобар случај Тинекс.
а ти мислиш џабе ке биде у Лидл и нешто драстично поефтин од останативе?
верувај на балканов во сите земји е изедначен по цени освен нели продукти на акција кога има ама па тоа у сите маркети има акции
лани у албанија пазарев у Spar и во ништо не беше поскап од останатите маркети таму
пари ке праи кој и да влезе маркет у Ист Гејт


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.856
па зар ист гејт е единственото место во Скопје каде може да се отвори маркет?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Најмалку очекував Лидл да биде во Ист Гејт. Мислам дека некој така си ја тропна и објави во медиум информацијава.

Да, гради Лидл свои објекти, но има мал милион случаи каде што се сместени во веќе постоечки објекти. Во приземје/подрум на зграда, со лош пристап, каде што ни паркинг немаат.
Али и јас претпоставувам дека во Скопје ќе одат на тоа да имаат свој објект со паркинг, надвор од градот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom