LGBT-популацијата и современиот свет

  • Креатор на темата Out Boy
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Најсмешно ми е коа ќе слушнам машкиве како викаад дека пред хомосекусалец не треба да се наведнеш.
:pos: ко божем оа чекаат ебааго, да се наведнеш и одма да ти се залепат... страшно.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.326
Поени од реакции
7.787
Најсмешно ми е коа ќе слушнам машкиве како викаад дека пред хомосекусалец не треба да се наведнеш.
:pos: ко божем оа чекаат ебааго, да се наведнеш и одма да ти се залепат... страшно.
Ааааааааааааа падна сапунот ама од кај да знае човек кој меѓу нашите не е наш затоа сигурно си е сигурно.....
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.503
Поени од реакции
14.678
Многу пати сум се запрашала зошто во пубертетска возраст не се воспостават тестирања за присуство на тестостеронот и прогестеронот кај адолесцентите, и нема ли можност таквите аномалии да се санираат

Претпоставка и 50 % да излезат како резултат на хормонално пореметување, други тестови да им се прават и 30 % потеклото на "ненормалната појава" да го позицираат во лошо детство, физичко /психичко малтертирање од спротивен пол, дисфункционално семејство итн итн ... Со останатите 20 % шо да се прави? Или нив Господ ги мразел па ете обратни ги создал? :icon_lol:
 
Член од
31 октомври 2010
Мислења
338
Поени од реакции
58
Претпоставка и 50 % да излезат како резултат на хормонално пореметување, други тестови да им се прават и 30 % потеклото на "ненормалната појава" да го позицираат во лошо детство, физичко /психичко малтертирање од спротивен пол, дисфункционално семејство итн итн ... Со останатите 20 % шо да се прави? Или нив Господ ги мразел па ете обратни ги создал? :icon_lol:
Во право си, јас само сакам стакено звоно за секого. :toe:

--- надополнето ---

Најсмешно ми е коа ќе слушнам машкиве како викаад дека пред хомосекусалец не треба да се наведнеш.
:pos: ко божем оа чекаат ебааго, да се наведнеш и одма да ти се залепат... страшно.
Си слушнала за зло час?

--- надополнето ---

Ааааааааааааа падна сапунот ама од кај да знае човек кој меѓу нашите не е наш затоа сигурно си е сигурно.....
Ме потсети на вицот за Хасо и Мујо на пуст остров и дневникот на Мујо
Ден1
Гладни сме, жедни, уморни и исплашени од бродоломот
Ден 2
Кој ден е, која година, кој остров, збунети сме
Ден 3
Има кокосови ореви и банани, вкусно е, но нема вода
Ден 4
Најдовме дождовница на огромни листови, добра е водата, надоаѓа бура, мора да се засолнеме
Ден 5
Пештера, студено е во пештерата, немаме покривка, мора да се триеме тело со тело
Ден 6
Хасо има убави очи
Ден 7
Хасоо мееее еее***
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.503
Поени од реакции
14.678
Во право си, јас само сакам стакено звоно за секого. :toe:

Ме радува дека го посакуваш она што е најдоброто за секој и тогаш верувам дека не ти е никаков проблем да шетаат такви ненормални. :)
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
@cool@ напиша:
Бесрамни егзибиционисти - исто ко и човекот -животните се ни повеќе ни помалку промискуитетни ( со исклучок на некои ).
Шимпанзата Бонобо (Pan paniscus).
Опишувајќи ги нив-Клодин Андре вели "Tоа сме ние, но само ПРЕД 3,5 милиони години " .

Бонобото иако сличен на обичното шимпанзо - сепак се разликува по малите уши и неверојатната способност да се одржува на две нозе.
Мајмуните Бонобо се најсексуалниот вид меѓу приматите , а сексот го користат во секојдневниот живот .Сексот го користат како поздрав, како средство за решавање на несогласици, НО и како противуслуга која женката му ја пружа на мажјакот во замена за храна.
Тие се специфична врста која практикува секс женка-женка, мажјак-женка и мажјак-мажјак, француски бакнеж и орален секс .
Со сексот решаваат СЕ’.
не им е важно кој со кого се секса- важно да се сексаат .


Добар момент тоа со рандом-боите(извинејте шо се така ама не се гледат поите и не ги знам,,,,)
 
L

Liberation

Гостин
Бог да чува, што не ќе прочита човек.
Жалам, ама немам воља по 100ти пат да ви објаснувам за тестостерон и слични курци (ете, сеа ќе ја разочарам леандра дека не сум фин).
Имате пишано страни наназад за една магистерска да се стокми.
На кој му е мила вистината, бујрум.

Останатите, продолжете со тролање. Викаат, да немало глупа раја, ќе сме немале на што да се насмееме.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
И сега не сфатив ... Колку педери и лезбијки има во Македонија ?
 
L

Liberation

Гостин
И сега не сфатив ... Колку педери и лезбијки има во Македонија ?
Кога во формулава првиот дел од системот, N! ќе го замениш со бројка десет пати помала од N! од вториот дел, ќе го добиеш одговорот.

Ако нешто е ти е јасно, слободно прашај.
 

Doktor1

Doktor
Член од
3 јули 2010
Мислења
364
Поени од реакции
73
Абе нема нормален човек на кому му сметале хомосексуалците, но сепак ако во Медицинската психологија едно обично мастурбирање или кунилингус се смета за некаков вид на сексуално пореметување, тогаш за хомосексуалноста што да кажеме, искрено не сум за никаква дискриминација ниту ограничувања, сепак неможе да биде нормално за жал...од господ се создадени други правила за одржувања на видот и хомосексуалноста освен абнормалност не би можел јас лично да дадам друго објаснување....
 
L

Liberation

Гостин
...искрено не сум за никаква дискриминација ниту ограничувања, сепак неможе да биде нормално за жал...од господ се создадени други правила за одржувања на видот и хомосексуалноста освен абнормалност не би можел јас лично да дадам друго објаснување....
-рече доктор Чадловски.

Искрено, докторе, која литература ја имате читано на оваа тема, врз основа на која дадовте објаснување?
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
е шо сакаш објаснување .. сите да беа геј неможе да се одржи видот од ова следува дека не е нормално да си геј не за џабе има два пола мајкому и според ова јас мислам дека тоа е некоја психолошка болест или нешто такво
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Мајнејте ги психолозите бе,они можат да извадат психичка болест од обична печатна грешка/грешка при говорење.Туку,сакам коментар за посто шо го цитирах погоре.
 
L

Liberation

Гостин
е шо сакаш објаснување .. сите да беа геј неможе да се одржи видот од ова следува дека не е нормално да си геј не за џабе има два пола мајкому и според ова јас мислам дека тоа е некоја психолошка болест или нешто такво
Па коректно ќе беше да кажеше дали тестостеронот и алфа-фетопротеинот за време ембрионот, влијаат врз формирањето психичко нарушување кај плодот подоцна во животот, или не. И ако не, каде ја гледа “абнормалноста“ во психичкото здравје.

Ова, нели, ако воопшто знае за што зборам.
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
ете поима неам што е алфа-фетопротеинот за време на ембрионот кој влијаел врз формирањето психичко нарушување ама знам дека + и - се привлекуваат не + и + или - и - и знам дека да беа сите геј неможе животот на планетата да опстане ај ти одговорими дали сум во право за ова
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom