LCD телевизори

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Па не мора да значи но подобра слика да,а перфонманските се слични. Ако сакаш подобри перфонмански оди кај Сони или Самсунг ,а сликата се слични сите каде ЛГ помалку зрачење за разлика од Сони и Самсунг види на ЈуТуб што ќе ви кажат рецензиите


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
22 август 2016
Мислења
80
Поени од реакции
19
имам фуего тон има слика нема кажете некој добар мајстор и знае ли некој од прилика колку би коштала поправката?
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.053
Поени од реакции
1.176
имам фуего тон има слика нема кажете некој добар мајстор и знае ли некој од прилика колку би коштала поправката?
расипано ти е позадинското светло 99,9% поправката чини околу 3,000 ден и сметам дека не ти е исплатливо за тој телевизор толку да платиш, ама твои се и телевизорот и парите.
 
Член од
22 август 2016
Мислења
80
Поени од реакции
19
расипано ти е позадинското светло 99,9% поправката чини околу 3,000 ден и сметам дека не ти е исплатливо за тој телевизор толку да платиш, ама твои се и телевизорот и парите.
фала друже у темница ко ќе светнам со тел.се гледа нешто ама нема светло.ако е толку скапо е..
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.053
Поени од реакции
1.176
ти пишав 99.9% е тоа дефекот, ама ти ако сакаш однеси го нека ти го види мајстор да не е случајно нешто друго по ефтино, но чисто сумњам.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
како сакаш свати го но мене за истата работа ми рече мајсторот ФРЛИ го во контињер окулу мене во работилницата имаше околу 20 тина марки на ТВ сите со истиот проблем барем така ми кажа?!?
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.839
зар со сиот памет си мислиш дека ќе прашуваше на форумов ако му беше под гаранција?
Vidi go prasav kolku vreme go ima televizorot odnosno kolku vreme go koristi bidejki i jas imam Telefunken Led tv eve 7 godini go koristam super e go kupiv od Setec a i Telefunken i Fuego Quart tie marki na televizori gi pravi Vestel fabrika za TV vo Turcija a za garancijata moze mu e pod garancija treba da si proveri mislam 3 godini garancija imaat Fuego ama ne sum siguren neka si proveri.
 
Член од
22 август 2016
Мислења
80
Поени од реакции
19
Vidi go prasav kolku vreme go ima televizorot odnosno kolku vreme go koristi bidejki i jas imam Telefunken Led tv eve 7 godini go koristam super e go kupiv od Setec a i Telefunken i Fuego Quart tie marki na televizori gi pravi Vestel fabrika za TV vo Turcija a za garancijata moze mu e pod garancija treba da si proveri mislam 3 godini garancija imaat Fuego ama ne sum siguren neka si proveri.
па друже ова му е 4та година веќе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom