La Liga Santander 2023/24

Шампион?

  • Барселона

  • Реал Мадрид

  • Атлетико Мадрид

  • Реал Социедад

  • Виљареал

  • Реал Бетис

  • зошто не сопрев после Атлетико?


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.740
Поени од реакции
23.833
Mite/Obi/Ostali da se javat na glavna kasa, koga vtora liga?
Реков дека нема да пишувам на темава, ама чим ме прозва, еве се јавувам на главна каса.

Ако не разбираш шпански, @cholismo може да ти преведе не е проблем.

 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.155
Поени од реакции
1.711
Тражев и нешто од Барселона ама изгледа уште немаат официјално соопштение.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.759
Поени од реакции
1.451
Пишува и Марка

"In this case it has already been shown that the club transferred more than 7m euros to Negreira's and his son's accounts for a series of unexplained services."

Колку титули се купени со овие 7м?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.740
Поени од реакции
23.833
Aha znachi ushte chekame, vazhi javi se ko ke sme vo vtora liga.
Јас никогаш не кажав дека ќе ве избацат во втора лига, ова можеш да си правиш филмови колку сакаш, али јас такво нешто немам кажано.

Лигава е доволно умрена, не ми се верува официјално свечено погребање да и направат со тоа што ќе ве избацат во втора лига.

Башка судскиов процес ќе трае уште долго и сигурно нема да развршница годинава.

Толку од мене на La Liga темава.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.651
Поени од реакции
15.822
Јас никогаш не кажав дека ќе ве избацат во втора лига, ова можеш да си правиш филмови колку сакаш, али јас такво нешто немам кажано.

Лигава е доволно умрена, не ми се верува официјално свечено погребање да и направат со тоа што ќе ве избацат во втора лига.

Башка судскиов процес ќе трае уште долго и сигурно нема да развршница годинава.

Толку од мене на La Liga темава.
Седи сеа седи :D
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
551
Поени од реакции
963
Шо се 7 милиона, не ми се веруе ништо да биде воа, стандард шпанска серија.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.572
Поени од реакции
5.015
Шо се 7 милиона, не ми се веруе ништо да биде воа, стандард шпанска серија.
7 милиони пријавени, чисти, на сметка легнати. За да легално трошат низ светот.

А позади овие 7 милиони евра чисти. Израчунај колку ќе му дојде плус у вреќи и торби ко кичеец што влечеше, што лапнале судиите и главниве батки за да ја редат лигата... минимум пута 5
 
Член од
29 април 2015
Мислења
3.992
Поени од реакции
3.752
7 милиони пријавени, чисти, на сметка легнати. За да легално трошат низ светот.

А позади овие 7 милиони евра чисти. Израчунај колку ќе му дојде плус у вреќи и торби ко кичеец што влечеше, што лапнале судиите и главниве батки за да ја редат лигата... минимум пута 5
Која е логиката да дадат 35 у вреќи и да ги фатат за 7, зошто сите не у вреќи?

Колку проѕирни работи. Измислени случаеви. СЈО гомна да јаде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom