La Liga Santander 2023/24

Шампион?

  • Барселона

  • Реал Мадрид

  • Атлетико Мадрид

  • Реал Социедад

  • Виљареал

  • Реал Бетис

  • зошто не сопрев после Атлетико?


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Муабетот е баба ако имаше кур ќе беше дедо ама Депај ќе имаше едно 20+ гола сезонава да беше фит, ептен добро се вклопи и класа е за Мората. Чудно таков физикус да има толку проблеми со повреди. Ми се плачи....
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.103
Поени од реакции
16.536
Сега пред малце читав за Депај дека има пропуштено 14 натпревари а изиграни 13 :place:
За Мората да не слушнам збор, засега си ја брка работата максимално.
Некаде прочитав четврт најефикасен напаѓач е во Европа моментално ху хууу кој би рекол :love:
Автоматски споено мислење:

Сега е шансата по Осимен да се тргни, после скандалот со Наполи :D
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Човекот е роден во офсајд, океј, добро ја почна сезоната ама недозволиво е да нема толку сенс. Замисли Халанд или Лева да имаат по 2-3 офсајд на утакмица во ситуација кога тимот му сервира топки кој се 90% гол. Единствената причина шо остана е тоа што го планираа за бек-ап играч (одлична опција) ама ете Депај е со стаклени нозе. Се надевам дека Лино ќе добие шанса напред а Галан на негово место.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.103
Поени од реакции
16.536
Човекот е роден во офсајд, океј, добро ја почна сезоната ама недозволиво е да нема толку сенс. Замисли Халанд или Лева да имаат по 2-3 офсајд на утакмица во ситуација кога тимот му сервира топки кој се 90% гол. Единствената причина шо остана е тоа што го планираа за бек-ап играч (одлична опција) ама ете Депај е со стаклени нозе. Се надевам дека Лино ќе добие шанса напред а Галан на негово место.
Дури дава голови ако сака и по 10 пати во офсајд нека влегва.
Лино си е таман на негова позиција
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Дури дава голови ако сака и по 10 пати во офсајд нека влегва.
Лино си е таман на негова позиција
Не е негова, Галан е еден од најдобрите леви бека и само кај Чоло е трета опција...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.103
Поени од реакции
16.536
Не е негова, Галан е еден од најдобрите леви бека и само кај Чоло е трета опција...
Галан во Селта беше топ, ама има причина сигурно шо не му дава шанса Чоло.
Галан е класичен фул бек а Лино игра како крило бек она што го играше Караско, со оваа формација шо ја фура Чоло повеќе му одговара Лино, побрз е и поексплозивен во нападот.
Еден од најдобрите беше против Реал.
Автоматски споено мислење:

Пошто Мајор Том е нешто нервозен од вчера, еве јас да постирам табела :LOL:
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
15.103
Поени од реакции
16.536
Па како што имаш видено, постирам таблица после завршено коло.
Можно е бе се да си земате здраво за готово шо се пиши на форумот :ROFLMAO:
Олабајте се малку
Автоматски споено мислење:

Па дека не се прави затоа.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom