La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.229
Поени од реакции
6.710
Како играат Алавес,секоја чест.Д ефинитивно една од посимпатичните екипи ми се..денес тотално ја издоминираа Севиља,треба да бидат среќни што не си отидоа со 3 гола..
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.207
Поени од реакции
8.006
Реков јас дека Севиља е далеку од Атлаеико од пред 2-3 години. Убеден бев дека ќе издише во трката за титула.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Претера со чување играчи Сампаоли, мизерни беа денес, имаа среќа што не изгубија.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.146
Поени од реакции
28.902
Претера со чување играчи Сампаоли, мизерни беа денес, имаа среќа што не изгубија.
Абе душа немаат, очекувам Лестер да ги искине сега.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.991
Ако победат и Барса и Реал утре (а веројатно ќе победат), Севиља дефинитивно аут од битката за титула.
Останува да се борат за што подобар пласман во ЛШ, а од друга страна и Атлетико им дише во врат во борбата за трето место во лигата. Им следуваат тешки натпревари. За 3 дена патуваат кај Лестер, а викендот му гостуваат на Атлетико во Ла Лига. После следи лесен натпревар со Хихон дома, па гостување кај Барселона.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.858

Абе не спомнавте ништо за Ел Класико на 28 јули во Мајами ? :) Мене ќе ми биде премногу чудно Реал и Барса да играат пријателски натпревар, што знам, макар играле и со петти состав и двата тима. :D
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.622
Абе не спомнавте ништо за Ел Класико на 28 јули во Мајами ? :) Мене ќе ми биде премногу чудно Реал и Барса да играат пријателски натпревар, што знам, макар играле и со петти состав и двата тима. :D
Чист бизнис. Ќе играaт сите играчи , ќе паднат по 2 атрактивни гола на двете страни и ќе се заработат десетици милиони од настанот. :D
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.229
Поени од реакции
6.710
Мојот тим Алавес..Каква грешка на Демикелис...многу лошо ја врати топката у корнер,тотално непотребно и по корнерот гол. Иначе коментаторов на СК 3 е најлош коментатор до сеа...ДемиЧелис,Пелегрини(за тренерот на Алавес),Камени бил од Сенегал,во нападот за Алавес игра Токеро и промаши шанса,овој идиотов вели Лагуардиа промаши огромна шанса(а штопер е дечкото)...очај
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Реал и Барса да се паметни да играат по 3-4 пријателски низ Америка и Кина летен период ќе се искинат од пари.:icon_mrgr:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.622
Барса незнам со кој беше пред година-две на пријателска во Америка заработи околу 6-7 милиони долари. Напрај еден турнир ваков и еве ти едно засилување. :D
 
B

Beck's

Гостин
Мојот тим Алавес..Каква грешка на Демикелис...многу лошо ја врати топката у корнер,тотално непотребно и по корнерот гол. Иначе коментаторов на СК 3 е најлош коментатор до сеа...ДемиЧелис,Пелегрини(за тренерот на Алавес),Камени бил од Сенегал,во нападот за Алавес игра Токеро и промаши шанса,овој идиотов вели Лагуардиа промаши огромна шанса(а штопер е дечкото)...очај
Pak po negova krivica povedoa Alaves i toa so igrac pomalku. Gi imav kec Malaga sve sto promasija sam pred gol mameto nivno retardirano, po ova se nadevam ke ispadnat u segunda
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.229
Поени од реакции
6.710
Pak po negova krivica povedoa Alaves i toa so igrac pomalku. Gi imav kec Malaga sve sto promasija sam pred gol mameto nivno retardirano, po ova se nadevam ke ispadnat u segunda
Лапај си 3 бода,Малага имаа 10 шута у гол,Алавес 2 и на крај 1-2 со играч помалце :icon_lol: ...инаку и јас ги хејтам,кон желбите се приклучувам и јас :D
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.622
Го сјебаа Сосиедад за сите пари. Чист гол поништен , и непостоечки офсајд кога Вела излезе 1 на 1 со голманот. :aplauz:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom