Kurtlar Vadisi - Долина на волците

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.008
Поени од реакции
55
Господе, прости и на А1, незнае што прави..:pop::pop::pop:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.415
Поени од реакции
756
Ефтина турска серија. Во Турција никој не ги гледа, па ги пуштаат на простиот балкански народ за да направат демек добар буџет.
Најгледана серија во Турција е ...
предизвикала и влошувања помеѓу одностите Турција-Израел ...
и не е лоша ... барем е подобра и Шеќерка, Бандини и Ѓумуш ..

Инаку во слободен превод Kurtlar Vadisi Pusu (Вади ку*от и пуши) :toe:
:tv:
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.482
Поени од реакции
1.252
Луѓе вие незнаете што зборите ептен сте отидени,а знам зошто,бидејќи сте премалце информирани за филмов и за Турција...Ова е најгледаниот филм во Турција моментално а и доста во светот го гледаат..одете на Youtube и ке видите колку се гледани клипчињата..и ептен ме нервира тоа што зборите на празно коа појма немате со е филмов и за што се работи..Ова со иде на А1 ни мене не ми се свиѓа,ептен се стари епизодите..колку што знам во Турција моментално е 7ма Сезона,ако не грешам..А Шекерка и Ѓумуш неможат да се споредуваат со овој филм:nenene:..

KURTAL VADISI:pos2::pos2::pos2:Имево кине начисто:)

Инаку не ја гледам и не планирам да ја загледам. Да беше шпанска или од која и да било друга држава ќе ја гледав. Ај сихронизацијава се тепа некако, ама толку ми се одбивни турскиве серии тоа е нешто неописиво со зборови:nesvest:
Ептен си смешен бре другар,коа ке напраи Шпанија ваков филм ти мене да ми се јавиш..Оди на сајтови и ке видиш колку е скап овој филм,зошто не гледаш Македонски Серии ондак?зар има такви у оваа држава??:tapp:..и никој не те тера да ја гледаш гледај си БАНДИНИ изгледа тоа ти е поинтересно:pos2: а сихронизацијава го уништува филмов само ништо друго..
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.264
Поени од реакции
17.946
Ептен си смешен бре другар,коа ке напраи Шпанија ваков филм ти мене да ми се јавиш..Оди на сајтови и ке видиш колку е скап овој филм,зошто не гледаш Македонски Серии ондак?зар има такви у оваа држава??:tapp:..и никој не те тера да ја гледаш гледај си БАНДИНИ изгледа тоа ти е поинтересно:pos2: а сихронизацијава го уништува филмов само ништо друго..
1. Кажи една македонска серија која ја даваат моментално па да ја гледам?
2. Од кај извади дека гледам Сител Бамбини овај бандини:tapp:
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Хах. На празно ја критикувате серијата (некои). И тоа не заради жанрот, не заради темата, идејата, туку затоа што била турска. :tapp:

Колку што гледам оваа е криминалистичка серија, добар жанр.
Еве гледате ЦСИ. ЦСИ Вегас првите сезони беа закон. Сега што. Сега повеќе е драма отколку криминалистичка.
ЦСИ Мајами! Овде, освен на Хорацио, глумата кај останатите е за нигде. Ептен тапа се. И досадни станаа, секој случај е сличен со некој стар.

А оти не ги критикувате овие. Оти се американски?

Иначе во долгометражниот филм со истото име гледам игра и Били Зејн, познат глумец (игра и актерката што ја глуми Шехерезад ама тоа е помалку важно). Значи не некој Б продукција филм, па и серијата не е таква.
 
С

Спенсер

Гостин
го гледам кога ќе го фатам... шо ми е гајле дека е турски... приказната е добра...:vozbud:
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Ја имам книгата читано, филмов првата епизода ја гледав..понатаму ке гледам кога ке фатам.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.482
Поени од реакции
1.252
1. Кажи една македонска серија која ја даваат моментално па да ја гледам?
2. Од кај извади дека гледам Сител Бамбини овај бандини:tapp:

Македонска серија у моментов нема а не верувам ни дека некад ке има...а за Бандини убеден сум дека ти е поинтересна пошто оваа ептен ти била глупа,ти ептен паметен чоек си бил па вакви серии не ти се свиѓале :pos2:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.264
Поени од реакции
17.946
Македонска серија у моментов нема а не верувам ни дека некад ке има...а за Бандини убеден сум дека ти е поинтересна пошто оваа ептен ти била глупа,ти ептен паметен чоек си бил па вакви серии не ти се свиѓале :pos2:
Абе не порекувам дека сум паметен:):pipi:, ама се од ова новиве серии шо ги извадија на чело со Благица се убиј боже. Па и сихронизацијава мислам дека ја убива и таа малку убавина што ја има серијата:toe:
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
1.323
Гледав 10-на минути од филмов чекајќи ја Шехерезад али пошто не ја видов нејзе ми текна дека можно е да е друг филм.
Има потенцијал филмов.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.482
Поени од реакции
1.252
Абе не порекувам дека сум паметен:):pipi:, ама се од ова новиве серии шо ги извадија на чело со Благица се убиј боже. Па и сихронизацијава мислам дека ја убива и таа малку убавина што ја има серијата:toe:

Серијава е екстра,така да чим не си ја гледал глупо е да ја коментираш и да збориш без везе..ни јас не ја гледам али знам дека е доста позната и скапа серија..така да вреди да се гледа на А1..
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
127
Серијата не ја знам но филмот беше солиден, турска верзија на Рамбо :).
 

Musab

konekting pipl
Член од
26 јуни 2007
Мислења
244
Поени од реакции
20
Еднаш случајно менувајќи програми налетав на серијава. Музиката ми е страшно одбивна и не можам да ја поднесам повеќе од 15 секунди. Од тогаш ја немам пуштено уште еднаш. Без разлика дали приказната е добра, серијата делува ефтино (премногу аматерски кадри, како МТВ да ја режирала) и иритира со својата третокласна и еднолична музика.
Како редовен гледач на серијата можам да кажувам дека овие од А1 едноставно се пример како една убава и интересна серија може да се уништи.Апсолутно си во право дека делува евтино ама со синхронизацијата . На почеток можеби и така беше ,но со тек на времето серијата стануваше се пополурна така и квалитетот се поправаше.За серијата на времето шов тв објавија дека плакаат 1 милион долари за една серија ,значи неделно, и со тек на времето серијата стануваше се поквалитетна.Овие од а1 едноставно не знаат да ценат трудот , и стварно серијата го ‚‚уништија‚‚ и сигурно нема да биде популарен кај нас ,едноставно мислам дека не вреди да се гледа ,многу глупаво делува,со синхронизацијата .Последен серијал е ова кои требаше да биде синхронизирано,секој актер детално е одбран баш поради своите специфични гласови ,чак и на главниот актер не е негов глас (сменето во тек) а музиката посебно делува,овие од а1 го пуштаат музиката која не е во складот на дешавањата во текот на акцијата или сл.

За да не биде забуна еве некои факти

1. Долина на волците (а1)
2.Долина на волците- заседа (алсат-м)
3.Долина на волците -Ирак (игран филм)
4.Долина на волците -Терор (само 1 серија се снимаше ,‚‚политичка‚‚ забрана.
5.Долина на волците -Палестина (игран филм најава за 05.11.2010)

Во Долина на волците (а1) во еден од последните серии играше и Шероун Стоне и Анди Гарсиа еве :


Што се однесува до музиката ,музиката е прекрасна и специјално за ова серија е направена ,не се слагам дека е одвратна ,него е нешто посебна,еве ти некои од музиката ,а мислам дека зборуваш за 8:08 прекрасна е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom