Kurtlar Vadisi - Долина на волците

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Да не беше синхронизирана може ќе погледнев, вака ништо.

Сум гледал инсерти и се распуцаваат нон стоп со базуки, има сцени со мачење и слично, можеби малце и претерале но сепак се работи за светот на мафијата.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Стисни муте и крај :pos2: гледај само што се дешава :)
 
I

Intex

Гостин
Вчера се враќам од школо, пуштам на то а едното и шо да ти видам. Ја дави еден на една, ја дави, ја дави, пет минути сигурно, и у еден момент влегува еден будала го упуцува, место крв, пердуви летаат, и оп гледаш после оваа жива здрава, ко ништо да не било. :tapp:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Seherezad podobar e,posebno glasot na Kan e zakon! :tv:
Filmot 1-2 go imam zavareno i dobar mi stoese za razlika od Seherezad i Gumus :)
 
Член од
26 јули 2007
Мислења
48
Поени од реакции
2
Вчера се враќам од школо, пуштам на то а едното и шо да ти видам. Ја дави еден на една, ја дави, ја дави, пет минути сигурно, и у еден момент влегува еден будала го упуцува, место крв, пердуви летаат, и оп гледаш после оваа жива здрава, ко ништо да не било. :tapp:

Абе оди бе и јас истово го видех xD абе глуп филм :D:D
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
дали некој може да ми дај линк или торент да ја спуштам целата серија?фала многу позз
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Вчера се враќам од школо, пуштам на то а едното и шо да ти видам. Ја дави еден на една, ја дави, ја дави, пет минути сигурно, и у еден момент влегува еден будала го упуцува, место крв, пердуви летаат, и оп гледаш после оваа жива здрава, ко ништо да не било. :tapp:
Значи не си гледал внимателно, и само тресиш..

Тоа шо си го видел кога тој ја дави не беа 5 минути тука некоја секунда. Друго кога тој го "упуца" не летаа пердуви, туку кога му ја стави перницата на глава и испука во неа, е тогаш друже летаа пердувите кои ти си ги видел. А таа нормално дека е жива и здрава, ставрно ништо не беше, обид за задушување, навреме спречен. Нема ништо нејасно само ти се трудиш да кажиш дека серијата нечини.. Па не ја гледај :)
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
300
Поени од реакции
11
Серијата е закон,за разлика од Шекерката,, псссс пардон Шехерзад:pos2:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Добра серија е, малку ефтино се направени овие епизоди, но велите дека другите се подобри. Е, единствено А1 ја усраа работата со натсинхронизацијата, ама тоа не е до серијата :)

А, според википедија, ние овде гледаме трета сезона од филмот?
http://en.wikipedia.org/wiki/Kurtlar_Vadisi
Kurtlar Vadisi Pusu

Star TV and Pana Film, the owner of the franchise, launched another spin-off series some time after Kurtlar Vadisi Terör's cancellation. The new show, called Kurtlar Vadisi Pusu (Valley of the Wolves: Ambush), started on April 20, 2007 on Show TV. Kurtlar Vadisi Pusu has not faced any responses from RTÜK yet and it attracts high ratings.
The new series deals with the relations between the state, mafia, business circles, and the deep state phenomenon in Turkey. According to the plot, Ali Candan/Polat Alemdar decides to wage a vigilante struggle against four powerful Turkish families that control the national economy, helping Ahu Toros, a young businesswoman who lost her father in a conspiracy by the said families. Polat Alemdar's biggest rival is "Alexander the Great" (Iskender Buyuk), who trails him at all times. Polat marries Ebru Duru and lives happily, but things take a turn for the worse in the ensuing episodes.This serial is showed in Macedonia on two televisions : on A1 Television with synchronization on Macedonian and on Alsat-M TV with subtitle on Albanian language.
„Нашата“ серија според ова, се вика „Долина на волците: Заседа“
 

The_LiGhT'

Stop DISCRIMINATION
Член од
29 април 2009
Мислења
587
Поени од реакции
123
Добра серија е, малку ефтино се направени овие епизоди, но велите дека другите се подобри. Е, единствено А1 ја усраа работата со натсинхронизацијата, ама тоа не е до серијата :)

А, според википедија, ние овде гледаме трета сезона од филмот?
http://en.wikipedia.org/wiki/Kurtlar_Vadisi
Kurtlar Vadisi Pusu

Star TV and Pana Film, the owner of the franchise, launched another spin-off series some time after Kurtlar Vadisi Terör's cancellation. The new show, called Kurtlar Vadisi Pusu (Valley of the Wolves: Ambush), started on April 20, 2007 on Show TV. Kurtlar Vadisi Pusu has not faced any responses from RTÜK yet and it attracts high ratings.
The new series deals with the relations between the state, mafia, business circles, and the deep state phenomenon in Turkey. According to the plot, Ali Candan/Polat Alemdar decides to wage a vigilante struggle against four powerful Turkish families that control the national economy, helping Ahu Toros, a young businesswoman who lost her father in a conspiracy by the said families. Polat Alemdar's biggest rival is "Alexander the Great" (Iskender Buyuk), who trails him at all times. Polat marries Ebru Duru and lives happily, but things take a turn for the worse in the ensuing episodes.This serial is showed in Macedonia on two televisions : on A1 Television with synchronization on Macedonian and on Alsat-M TV with subtitle on Albanian language.
„Нашата“ серија според ова, се вика „Долина на волците: Заседа“
Ne greska e pisana, ova e prvata sezona na A1, pocetokot na serijalot e ova, a na Alsat sto ide e druga sezona i e so mnogu podobar kvalitet...:wink:
 
Член од
28 март 2010
Мислења
67
Поени од реакции
2
добра е серијава... но сепак нешто недостасува за да биде онака, поинтересна како американскине филмови :)
 

Scorer

Set Your Spirit Free
Член од
30 март 2010
Мислења
63
Поени од реакции
4
Interesna serija i imat mnogu poznati od akterite kako gosti slusnav i deka sharon stoun ke gostuvala serijava e najgledana vo evropa i interesna e zs mojt da se vidit svetot na mafijata kako perenje pari i drugo ama prevodoooooot aloooo A1 zabegavte kako deca od 1 odd da zborat :uvo:
 
С

Спенсер

Гостин
Interesna serija i imat mnogu poznati od akterite kako gosti slusnav i deka sharon stoun ke gostuvala serijava e najgledana vo evropa i interesna e zs mojt da se vidit svetot na mafijata kako perenje pari i drugo ama prevodoooooot aloooo A1 zabegavte kako deca od 1 odd da zborat :uvo:
тоа е финтата... се цепам од смеење кога го слушам Чакар...

ептен е јако...:pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom