KupiKniga.mk - online нарачка на книги

Член од
30 мај 2012
Мислења
50
Поени од реакции
30
Да, имате извонредни цени, во негативна смисла. Книгите ви се двојно поскапи отколку на друго место.
За да не речете дека измислувам, чисто за илустрација, ми требаше книгата "Poslovna astrologija" од Сергеj Шестопалов.
Вие ја продавате за 1219 денари, а истата на сајтот www.knjigaknjiga.com чини само 950 динари, односно 8.80 евра!!! Значи, ме чини поевтино да си нарачам од Србија, ќе ми стигне за 7 работни дена, при што ќе платам поштарина и пакување од 4 евра. Тоа е вкупно 12.80 евра, многу, многу поевтино од вашата продажна цена.
Разликата во цените е фрапантна. Исто е и со останатите книги кои ги погледнав. Разбирам дека сакате да профитирате, но ова е веќе грабеж. Срамота!
Почитувана, Ви благодарам на коментарот.
Книгата која ја споменувате чини 1650 динари во Србија. Еве го линкот од нашиот партнер таму
http://www.knjizara.com/knjige/pretraga/0/-aktuelnost//c51211/Poslovna%20astrologija
Таа е нашата набавна цена и според тоа може да забележите дека ако ги додадете трошоците за испорака до Македонија, царина, шпедиција и бесплатна испорака до Вашиот дом, цената е скоро иста.
Зошто и како сајтот кој го наведувате ја продава по друга цена ние не знаме, нав таа цена не ни е достапна.
Втора работа е сто нудиме над 30000 наслови во моментот кои ги носиме специјално за нашите корисници. Толку голема количина која се носи специјално нема ниту една книжарница во Македонија. Сајтот кој го наведувате има само 5400 наслови, токму поради тежината да се обезбедат 30000 наслови.
Наша цел е да задоволиме што поголема публика во Македонија, да им овозможиме пристап до книги кои не можат да ги најдат на едно место. Во таа желба и работа, секако се случува да бидеме поскапи за некоја од книгите.
Поздрав
KupiKniga.mk
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.541
Книгата која ја споменувате чини 1650 динари во Србија. Еве го линкот од нашиот партнер таму
http://www.knjizara.com/knjige/pretraga/0/-aktuelnost//c51211/Poslovna%20astrologija
Таа е нашата набавна цена и според тоа може да забележите дека ако ги додадете трошоците за испорака до Македонија, царина, шпедиција и бесплатна испорака до Вашиот дом, цената е скоро иста.
Зошто и како сајтот кој го наведувате ја продава по друга цена ние не знаме, нав таа цена не ни е достапна.
Можеби затоа што набавувате книги од најскапата книжара/прекупец. Да одите директно од издавачите може да добиете многу поповолни цени. Еве баш оваа книга вчера ја гледав во книжарница, 580 денари, кај вас е 721, во србија во книжара редовна цена е <500 денари, а со попуст и за 350.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
50
Поени од реакции
30
Можеби затоа што набавувате книги од најскапата книжара/прекупец. Да одите директно од издавачите може да добиете многу поповолни цени. Еве баш оваа книга вчера ја гледав во книжарница, 580 денари, кај вас е 721, во србија во книжара редовна цена е <500 денари, а со попуст и за 350.
Многу одамна и ние мислевме дека е така лесно. Но за жал не е. Никој не може да оди и да се договори со 350 издавачи колку што имаме ние во овој момент. Затоа имаме НАЈГОЛЕМА понуда, и во овој момент тоа ни е важно. Нашите корисници наоѓаат се на едно место, купуваат книга од Лагуна, од Чаробна Кнјига, од Алнари, и од 300 други издавачи и сите тие им се носат директно дома.
Ако се договаравме со секој од нив поодделно ке имавме како и другите сајтови по 4000 до 5000 книги и немаше по ништо да се разликуваме од нив.
Да, можеби сме поскапи за некој книги, но за узлугата и понудата што ја нудиме мислиме дека сме добар избор. Секако затоа постојат и другите сајтови, кој сака може во секое време да купи од нив.
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.541
Многу одамна и ние мислевме дека е така лесно. Но за жал не е. Никој не може да оди и да се договори со 350 издавачи колку што имаме ние во овој момент. Затоа имаме НАЈГОЛЕМА понуда, и во овој момент тоа ни е важно. Нашите корисници наоѓаат се на едно место, купуваат книга од Лагуна, од Чаробна Кнјига, од Алнари, и од 300 други издавачи и сите тие им се носат директно дома.
Ако се договаравме со секој од нив поодделно ке имавме како и другите сајтови по 4000 до 5000 книги и немаше по ништо да се разликуваме од нив.
Да, можеби сме поскапи за некој книги, но за узлугата и понудата што ја нудиме мислиме дека сме добар избор. Секако затоа постојат и другите сајтови, кој сака може во секое време да купи од нив.
Муабетот беше зошто не ви достапна пониска цена на конкретната книга, како што пишавте во претходниот пост. Се обидов да ви укажам. Инаку воопшто немам намера да ви се мешам во деловната политика. Јас, а верувам и другите, ќе продолжиме да купуваме од кај што ни е најефтино, безоглед дали таму имаат 10000 книги или само таа една што сакаме да ја купиме.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
Многу одамна и ние мислевме дека е така лесно. Но за жал не е. Никој не може да оди и да се договори со 350 издавачи колку што имаме ние во овој момент. Затоа имаме НАЈГОЛЕМА понуда, и во овој момент тоа ни е важно. Нашите корисници наоѓаат се на едно место, купуваат книга од Лагуна, од Чаробна Кнјига, од Алнари, и од 300 други издавачи и сите тие им се носат директно дома.
Ако се договаравме со секој од нив поодделно ке имавме како и другите сајтови по 4000 до 5000 книги и немаше по ништо да се разликуваме од нив.
Да, можеби сме поскапи за некој книги, но за узлугата и понудата што ја нудиме мислиме дека сме добар избор. Секако затоа постојат и другите сајтови, кој сака може во секое време да купи од нив.
2 месеци веќе ми пишува во кошничката дека книгите кои ми се ставени таму се распродадени. Уште колку ќе чекам ебаго :D
 

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Здраво дечки. Има ли некој купувано книги од веб страницата www.kupikniga.mk ? Како оди процесот на купување, преку што испорачуваат и дали доставата е бесплатна?
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.352
Јас имам купено. Ми ги донесоа за неколку дена, директно на врата. Доставата беше бесплатна затоа што нарачката беше над 1000 денари.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Здраво дечки. Има ли некој купувано книги од веб страницата www.kupikniga.mk ? Како оди процесот на купување, преку што испорачуваат и дали доставата е бесплатна?
Јас имам купувано и испораката не е бесплатна ако е под 1000 денари. Имаш два вида на испорака за недела дена окулу 150 денари и 200 денари за 1-2 дена. Ти ја носи курир до врата.
 

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Јас имам купувано и испораката не е бесплатна ако е под 1000 денари. Имаш два вида на испорака за недела дена окулу 150 денари и 200 денари за 1-2 дена. Ти ја носи курир до врата.

А доставата му ја плаќаш на курирот или се пресметува и плаќа кога плаќаш со картицата?
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
А доставата му ја плаќаш на курирот или се пресметува и плаќа кога плаќаш со картицата?
При плаќањето со картичка си одбираш како сакаш (брза пошта, препорачана, обична) и директно ти ја пресметува.
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Јас порачав пред еден месец во четврток вечер и сабота сабајле ми беше донесена. Порачав само една книга и платив плус за достава (од та поефтината). Многу сум задоволен од брзината на испорака.
 

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
При плаќањето со картичка си одбираш како сакаш (брза пошта, препорачана, обична) и директно ти ја пресметува.

Аа, значи со картичката си ја плаќаш сумата (книгата + доставата) и после само ти ја носи. А каква достава треба да одберам за тука во Скопје, сигурно препорачана? И поштар од МК Пошти ја носи?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Мислам дека има тема за овие.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom