Koj Linux го преферирате?

Koj Linux go preferirate?


  • Вкупно гласачи
    167
Член од
22 февруари 2007
Мислења
28
Поени од реакции
0
Знае некој како да го уклучам Ubuntu(6.06). Ми пратија Live CD и таму пишува дека треба да го убацам бо компјутер и да рестартирам ама ништо не се случува. Ако некој нека знае, нека каже како да ги имам и XP и Linux на ист компјутер. Фала
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
tesla напиша:
Знае некој како да го уклучам Ubuntu(6.06). Ми пратија Live CD и таму пишува дека треба да го убацам бо компјутер и да рестартирам ама ништо не се случува. Ако некој нека знае, нека каже како да ги имам и XP и Linux на ист компјутер. Фала
Треба значи да го рестартираш компијутерот,ама да ти е подесен во биосот да ти бутира од на ЦД.Толку :toe:
 

Whathell

Unspoken!
Член од
4 март 2007
Мислења
54
Поени од реакции
0
преферирам Сусе
највеке го сакам 10ката 32битната едиција (оти немам 64 битна машина :))

како и да е го имам и кнопикс и убунту на цеде, само немам цедега, а ми ветија кракнана цедега за сусето така да, само да ослободам партиција ке го ставам обавезно :zlo:
 

IGI

Il Corvo
Член од
12 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
4
Што е разликата помеѓу опциите 5 и 6? :kesa:
Иначе гласав за Suse зошто тој го имам.
 

Chejo

Мрзата
Член од
9 февруари 2007
Мислења
320
Поени од реакции
1
Go koristam BackTrack 2
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.575
Поени од реакции
161
Јас го преферирам ....... мандрак :pos::pos::pos:
 

HaKeRcE

All Rights Reserved ®
Член од
3 април 2007
Мислења
85
Поени од реакции
0
Убунту 7,04
 
Член од
1 февруари 2007
Мислења
57
Поени од реакции
1
SuSE дефинитивно. Прво рабтев на SuSE, па се префрлив на Ubuntu 7.04 али не ме бендиса, и сега повторно SuSE.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom