Koj Linux го преферирате?

Koj Linux go preferirate?


  • Вкупно гласачи
    168
Член од
23 јануари 2005
Мислења
401
Поени од реакции
1
1) Mandrake (ili po novo Mandriva)
2) RedHat
3) Suse
4) BSD
5) (Ostanati; Turbolinux, i tn.)


Ako ne e nabroen navedete go vo post.
I koja verzija na linux primer mene mi se sviga Mandrak 10.1 i Suse 9, nekako se user freandly.

Pa kazete go vasheto iskustvo so Linux.
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.224
Поени од реакции
30.852
Темава ја префрлам во ОПЕРАТИВНИ СИСТЕМИ, верувам дека таму ќе има поголем одзив. :arrow:
 
Член од
17 февруари 2005
Мислења
190
Поени од реакции
4
Abe kadeл Debian najdobriot linux go nemas na glasanje
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.224
Поени од реакции
30.852
slasa напиша:
Abe kadeл Debian najdobriot linux go nemas na glasanje
Забелешката на slasa му е на место.

Не сум ги погледнал добро опциите, инаку досега сигурно ќе го ставев и Debian во листата.

Поправено и воедно гласам за Debian. :wink:
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
ja glasav za RedHat -- klienti mi se ne za drugo :pos: Dan saka nekoj kapce?
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
3.846
Поени од реакции
2.890
До каде испраќаш од капчињата? US & Canada only или ќе фрлиш за мене по Европава?
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Tebe licno i personalno ke ti donesam :)
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
9
Debian го користам на работа.

Стабилно ѓубре, ја сам изненаѓен!

Има страшна подршка.

Ubuntu е солиден десктоп Debian дериват!

Било кој од овие два да одберете, нема да згрешите!
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Suse no i fedorata ne e losa , a za onie multimedia fanopvite i go preporacuvam ovaa live Linux distribucija http://www.dynebolic.org/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom