Kiss

Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Си го спуштив јас :) Добар е, ама уште го немам целосно преслушано. :baeh:
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Музиката им ја засакав кога го изгледав Detroit Rock City.

 
В

Вори

Гостин
Да ја освежиме темава малце...

Туку,како не дојдат во Македонијава бе..кога можат нашиве да носат све живо и диво,зашто да не ги донесат и КИС.
 

Annath

Полуактивен член.
Член од
11 јуни 2010
Мислења
338
Поени од реакции
41
Кисс е еден од моите омилени бендови. Од неговите членови, најомилен ми е Фрили.:pipi:
Легендарни се, добро понекогаш се и страшни со шминката, но се легенди.
Поздрав до сите со песната постирана над мене, да не ја постирам повторно. :pos:
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
8.693
Поени од реакции
12.624
Темава умре, па си реков да ја заживеам малку.
Мој топ 5 песни од овој бенд. :)

 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
8.693
Поени од реакции
12.624
Дефинитивно еден од моите омилени бендови, можеби носталгично, затоа што моите први допири со R'n'R музиката беа нивните албуми. Alive, Lick it up и Love gun ми се топ 3, кои би можел да си ги преслушувам во секое време.

За разлика од повеќето бендови од 60тите и 70тите, сеуште се на бина. Шоуто никогаш не може да сопре, ако си во шоу бизнисот, но гласот на Пол не е на своето ниво од 70тите и 80тите. Кога не можеш да ѝ го дадеш на публиката очекуваното, подобро да се повлечеш од сцената со време.

Од нивините песни, покрај Detroid rock city; I love it loud; Crazy, crazy night; Love gun; Strutter; Deuce; Shout it out loud; Cold gin; Calling Dr. Love; Black Diamond; Tears are falling; Heavens on fire; (I want) R'n'R all night...најблиску до моето срце е I was made for lovin' you. :love:

Тука е и препевот God gave R'n'R to you за филмот Bill and Ted.

И секако баладата Beth. :love:

Еве еден документарец, зад и на сцената. Ми даде добро возење. Штета што времето работи против нас, ќе беше навистина убаво да беа на сцената уште долго долго време. Но годините си го прават своето, за жал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom