Kaspersky- Сељачиште!

isabelle

ненадјебива
Член од
25 јануари 2005
Мислења
140
Поени од реакции
1
Добро. Можеби моево искуство нема да ви е од егзистенцијална потреба, но сметам дека треба да го споделам.. можеби , така, на некоја млада извеана мома добро ќе и дојде моево сведочење у врска со овој антивирус.

Имено, порано имав Касперски и све беше ок. Сите програми работат.. све клизи. Ми се десија некои немили случки кои се должеа на безазлени занемарувања на Њин апдејт и овде ме спашаваа некои слатки дечки.. хјуманоид и други.

И сеа, средена работата, го клавам Касперски и тоа онаа верзија Про 5,0
и што се дешава: он сите тие некои програмчиња ги рачуна за вируси и комплетно ти ги деактивира!.. ништо не ти работи, ни ирцој , ни скајп чак ни сметководителното програмче Sage не ми работи ради сељакот Касперкски!

Па после ај ми текна да одам у сетингс кај сељото и му кажам дека тие и тие програми се "ОК". И клик-клик , ок. и шипка варена. Ги има таму во листата као френдли невирусни програми ама и понатаму не можеш да ги користиш истите.
Еднаш го бев комплетно исклучила и некој ре-старт .. ова она и кога гледам милина , сите програмчиња ' тие кои не ги сака' имаа икончиња и суперрр работеа. Арно ама , мојата радост кратко траеше.

Се надевам дека моево сведочење ќе допринесе да во иднина некоја мома кога ќе клава касперски , не се чуди како тоа некои програми не и работат.. туку да бара чаре
....
ај, се надевам не беф оф топик. и нема нет-џандариве овде да ме
цензурираат.

цмок цмок :turn:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Абе јас одамна викам дека Касперски е сељак, ама кој ме слуша?
100 пати сум ви ја препорачал оваа комбинација:

1) AntriVir Guard антивирус
2) Spybot Search&Destroy
3) Sygate Personall Firewall pro

Оваа комбинација е за мирна глава дооолго дооолго време.
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
е јас имам kaspersky pa па шо знам се е ОК...иначе имам да Spyware&destroy........adAware Personal, XSoft spyware,Spyware doctor(samo nemozam updat da mu pram,pojma neam so mu e), regMechanic.....itn.....
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.469
Јас препорачувам Панда 8) открива све живо диво, не пречи и не зима многу ресурси од машината.
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Јас би ги препорачал AntiVir (јас го користам) и CA eTrust AntiVirus од Computer Associates, одличен антивирус што не црпи воопшто од ресурсите на компјутерот (направен е специјално за големи мрежи и може да работи и на 386-ка).
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
21
Поени од реакции
0
Касперски антивирус го користам скоро година дена и не сум налетал на исти или слични проблеми на вашите.
Користам Касперски, стандардниот WinXP firewall и фала богу до сега не сум имал никаков безбедносен проблем.
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Nikola напиша:
Касперски антивирус го користам скоро година дена и не сум налетал на исти или слични проблеми на вашите.
Користам Касперски, стандардниот WinXP firewall и фала богу до сега не сум имал никаков безбедносен проблем.
Јас го имам од верзијата 3 па наваму, па никогаш во ниту еден момент не сум имал никакво кочење, нити па било каков проблем.


Но софтвер е софтвер...Зависи од инсталацијата, подесувања, претходни инсталации, останати регистри и скрипти од други програми...

И не треба да мислите дека ако користите Про верзија, ќе бидете повеќе заштитени. Про верзијата има многу повеќе опции но антивирусната база е иста. може лесно да се збркате ако не го познавате доволно програмот.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Добар е Касперски бе
Ја не сум имала проблеми
А порано имав Нортон
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Користев касперски ама ме накурчи нешто и сега користам Nod32 и сум презадоволен....ама малце тешко се наоѓа крак, мене ми поклонија фул верзија зашто сум админ на еден форум....и тд
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
isabelle сега те сватив, ти збориш за анти хакер кој е уствари фајрвол и тоа му е работата, да ти ги блокира програмите.....loeser ако ти треба помош пиши ми пм
 

isabelle

ненадјебива
Член од
25 јануари 2005
Мислења
140
Поени од реакции
1
хм, интересно ова што велиш Димитар... ај ке ти се јавам па ке чатнеме..
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
да бе па сите рисурси да ми ги земе
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
5.982
Поени од реакции
18
Скоро се живо имам пробано од антивируси а од пред некој ден го користам ZONE ALARM 6
 

Negatifo

...keep Jazzing...
Член од
25 мај 2005
Мислења
180
Поени од реакции
4
Го користам NOD32 повеке од 1 година и до сега сум презадоволен од него во комбинација со McAfee Firewall + AdAwere Pro.
П.С
За каракови и за др. раб пишете ми порака или маил одма ви пракам пошто се има низ FreeServer-ите и Torrent site-овите во Бугарија :P :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom