Kaspersky- Сељачиште!

Член од
14 септември 2005
Мислења
416
Поени од реакции
11
ma kaki kaspersky kako norton.Otkako mi istece nortonot ja simnav ovaa kaspersky.Ai so nevolja imav so toj program.Stalno mi skinirase ,i ko sakav i ko nesakav.Zemav izbrisav sve.Sega AVG go imam,puna kapa,koj so saka neka rece si ja vrsi rabotata.A i kompjuterot epten mi e lesen sega,brz,leta!
A za firewall imav blackice,ama otkako staiv ruter primetiv deka firewallot i nema nekoja uloga bas,i sega mi e isklucen.
 

viktordojran

пссwd
Член од
11 септември 2007
Мислења
351
Поени од реакции
31
kasperski e super program do sega ne sum imal nekoj problem super e.a nood32go imav go izbrisav nne prepoznavase nekoi virusi i za toa ali kasperski mi e sega super.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
kasperski e super program do sega ne sum imal nekoj problem super e.a nood32go imav go izbrisav nne prepoznavase nekoi virusi i za toa ali kasperski mi e sega super.
Тоа е така затоа што не биле вируси. Касперски лае ко куче на све шо ти влага у компјутер. Ама како викаат, куче што лае, не каса. Врати си го НОД-от.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646
imam eden drugar hakeriste od belgija go drzev nodot32 i jas mu kazav vika ne i vikam sto preporacuvas i vleze od tamu na moj kompjuter da raboti i go instalira bitdefender 10 antivirus so se firewall i antispyware se vo edno so se registracija do kraj na godinata pred toa koristev nod i kaspersky imav problemi so ova nemam nikakvi eve 3 meseca kompjuterot si raboti extra automatic update si ima na sekoj saat super si e pa go preporacuvam i ova pozdrav
 
Член од
5 октомври 2007
Мислења
8
Поени од реакции
1
се сложувам нема подобар од NOD 32 бре браќа ви препорачувам сите да ставите!!!!!!!!!
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
абе стај линукс на касперски ни асперски незнам шо се замарате и така компјутерите ги користате само за мсн и сурфање
 

Crash Override

H4CK1N6 15 N07 4 KR1M3
Член од
14 јуни 2007
Мислења
157
Поени од реакции
0
Јас препорачувам Панда 8) открива све живо диво, не пречи и не зима многу ресурси од машината.
Pandata ja zaebale mnogu na sekoj File vika Suspecius File a ne deka e :D epten dosadna fu*k panda ja vi preporacuvam Ikarus dokolku go najdete free :D:D:D a personal firewall moze ama i ne e potrebno a SpyWare, AdWare nisto od ova e sve sh*t antivirusot bazata na virusni definicii mu e neznam kolku pati pogolema od ovie programi a pozelno e RegistryMechanic na 3 meseci da go startuvate onaka cisto za regularnost...
 
Член од
16 октомври 2007
Мислења
219
Поени од реакции
151
Ha,Ha gledam deka i vie ste imale problemi so Kaspersky i jas go imav toj problem no go nadminav site vi go preporacuvat Kasp.. ali ne vo kazuvat kako da go koristete eve edno moe iskustvo koga prv pt se sretnav so kaspersky i kaj mene gi detektirase nekoi programi kako virusi pa moraf da go formatirm pc-to dali znaete zosto taka naprvil kasperski....

potoa go instlirav ponovo Windowsot i progrmite pa povtorno ko instlirav Kaspersky po instalcijata odmv go stopirav da ne skenira pa gi sedov bazite od net go resetirav pc-to pa posle skenirav i so istite programi sto gi pronajde kako virusi i samiot on gi izbrisa seg ne pa raboti odlicno i do den denes..... pa i se uste go koristm so neko lutam kade sakam pa sum zastiten od virusi komecno.... (NE PLANIRAM VO IDNINA DA KORISTM DRUG) DEFINITIVNO E NAJDOBAR....


POZDRV
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Абе и ја имав Касперски, ама ме дупчеше тоа лајсенс ки-то, и ставив Нортон сеа. Инаку, морам да кажам дека Касперскиот многу замара!
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Не користам антивирус. Ако ми е нешто сумливо тука е www.virustotal.com

Инаку, најдобар антивирус е касперскиот. Но, за жал, не планирам пола ресурси од компјутерот да ги трошам на антивирус..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom