Kako da stanam ifluenser?

Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.185
Поени од реакции
35.111
Sakam da stanam ifluenser ama neznam kako
1. Треба да знаеш да правиш нешто глупаво
2. Треба да го правиш тоа поглупаво од цел нормален свет
3. Треба да најдеш неколку илјади луѓе на кои ќе им се допаѓа твојата глупост
Толку, преедноставно е! Инфлуенсер си!
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.537
Поени од реакции
33.744
1. Треба да знаеш да правиш нешто глупаво
2. Треба да го правиш тоа поглупаво од цел нормален свет
3. Треба да најдеш неколку илјади луѓе на кои ќе им се допаѓа твојата глупост
Толку, преедноставно е! Инфлуенсер си!
:pos:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.419
Поени од реакции
40.251
И за инфлуенсер треба талент. Најбитно е да не те занима туѓо мислење, да си опериран од емоција што друг збори за тебе и егото да ти е на рамниште од Доналд Трамп, да идеш со став, могу да ме повреде, ал не и да ме повреде.

Друга работа, треба да имаш рол модел, Карлеуша, Мајли Сајрус, или пак Цеца пожелно да ти се ѕвезди водилки во кариерата. Трета работа, да правиш све обратно што другите го прават. И тогаш можеш да створиш екипица од следбеници што редовно ќе ти лајкаат, колку и да е катастрофа тоа што го постираш. И идеш до крај, фејк ит тил ју мејк ит.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.682
Поени од реакции
4.421
Иако зборот има негативна конотација по дефиниција влијателен на македонски кажано може да биде било кој што со неговата умешност или експертиза влијае на одредена група луѓе.

Така да и земјоделец да си ако имаш интересна содржина можеш да бидеш влијателен. На нет има доста луѓе што се доктори или адвокати или Х други професии што се инфлуенсери така да инфлуенСерството не е ограничено на мане/курвалук или ретард/смешни видеа.

П.С Претпоставувам дека повеќе е наменета темава за тролање ама што е тоа е.
П.С За мене инфлуенсер е дечкото што поправа и донира компјутери така да секој може да биде позитивно влијание на околината.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.963
Поени од реакции
24.739
Вака се станува инфлуенсер, 500.000+ следбеници на Инстаграм од почеток на светсково до сега.

Fji0desXwAIBYmU.jpeg
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
И за инфлуенсер треба талент...

Друга работа, треба да имаш рол модел, Карлеуша, Мајли Сајрус, или пак Цеца пожелно да ти се ѕвезди водилки во кариерата. Трета работа, да правиш све обратно што другите го прават. И тогаш можеш да створиш екипица од следбеници што редовно ќе ти лајкаат, колку и да е катастрофа тоа што го постираш. И идеш до крај, фејк ит тил ју мејк ит.
Многу убав опис, има додатна комбинација да си купуваш лајкови и следбеници и да знаеш некого во шпионските служби што под контрола имаат илјадници ботови да ги наврти накај тебе да те следат и лајкаат. Сети се на преземањето на Твитер, кога Маск се беше пишманил, излегуваа студии како 30-50 проценти од корисниците на Твитер се ботови, како Бајден на Твитер скоро половината профили што го следат ништо за никого друг немаат пишано а за Бајден два збора порака или само емотикон- ботови.
Има и примери како луѓе трошат сериозни пари на патувања до ексклузивни дестинации и се сликаваат таму за да го објават тоа на нивните профили со надеж тоа да се претвори во инфлуенсерска слава, и пак ништо.
 
Член од
30 јануари 2023
Мислења
26
Поени од реакции
39
Можеш да успееш како инфлуенсер ако:
1. немаш блам (многу пожелно)
2. си убав/а *(многу пожелно)
3. се разбираш во маркетинг
4. имаш талент
5. Ако исполнуваш барем две од наведените.

едит: знаеш да работиш во фотошоп програма *(најпожелно) ако е моделинг во прашање.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom