Kajgana Bike Club на Strava

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
5.794
Поени од реакции
10.462
Некој со желба за размрдување до Водно? :motorce: (во недостаток на меме што вози точак :D)
 
B

Bafra

Гостин
Некој со желба за размрдување до Водно? :motorce: (во недостаток на меме што вози точак :D)
Колку време е тоа размрдување, до каде возите отприлика ... одамна не сум возел па пред некој ден се реактивирав.
Центар - Радишани за 1ч возам, тоа кондиционо како би му дошло ??? :toe: незнам дали би ви парирал за по Водно сеуште.
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.110
Поени од реакции
28.083
Кој е за до Средно Водно - Пантелеј денес? Старт во 18 часот! :)

@Branchez?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
R

red.devil

Гостин
Ќе дојдев јас ама некако рано ми е, само што ќе се вратам од работа треба да го јавнувам точакот. Ако ви одговара нешто покасно (?! :unsure:), ако не, ќе ви се приклучам викендов ако возите.

П.С. Со маичките ништо работата, така?
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.110
Поени од реакции
28.083
Ќе дојдев јас ама некако рано ми е, само што ќе се вратам од работа треба да го јавнувам точакот. Ако ви одговара нешто покасно (?! :unsure:), ако не, ќе ви се приклучам викендов ако возите.

П.С. Со маичките ништо работата, така?
6:30? Порано се стемнува, а и посвежичко е и во 6 се "јаде". Затоа и така се договоривме начелно тројца до сега. Ај бе дојди! :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
R

red.devil

Гостин
6:30? Порано се стемнува, а и посвежичко е и во 6 се "јаде". Затоа и така се договоривме начелно тројца до сега. Ај бе дојди! :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
6:30 може. Пиши ми само појќе инфо каде се собирате. :)
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.401
Поени од реакции
1.895
Ве видов денес, од средно кон пантеле на пола пат, јас обратно возев. Утре ако возите, ќе ви се придружам.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.313
Поени од реакции
19.728

Моментален рекорд на поминати км. Уште сум слаб со кондиција и паѓам после саат и пол. Некој совет за ова? И што значи ова elevation?
За викендов сега планирам 50ка да удрам, па ќе видиме.
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.110
Поени од реакции
28.083
Elevation ти е искачувње, на колку метри нмв. си се искачил додека си возел.
Нормално е да се паѓа, затоа постојат паузи. Зависи и во кој период од денот возиш, дали си со друштво (кое знае да те повлече и мотивира), дали си хидриран (пиеш вода?), дали си носиш нешто благце за енергија и тн. Никој од нас не се спрема за тур де франс, возиме за дружба, уживање во глетката и општо - задоволство.
 
На врв Bottom