Kajgana Bike Club на Strava

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.314
Поени од реакции
29.018
На кирилица било „Кајгана“ бе, затоа не можев да најдам постоечка група претходно... :P
Влегов и во двете групи, ама MTB некако нели е насочено само за „планинци“? :)
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.419
Поени од реакции
1.920
На кирилица било „Кајгана“ бе, затоа не можев да најдам постоечка група претходно... :P
Влегов и во двете групи, ама MTB некако нели е насочено само за „планинци“? :)
Да. Па може да се смени, уште само @Ficiani да го натераме да се активира таму или да ни даде админ. :D
 
Член од
19 март 2013
Мислења
277
Поени од реакции
140
Дајте нека се спојат двата клуба или нешто така, вака два ко ниеден :)
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.314
Поени од реакции
29.018
За сега сме 16 души и растеме :)
Дали сте заинтересирани да си направиме Kajgana Bike Club дресови? Не памучни маички, туку фини dry fit дресови како што е ред. Се уште чекам понуда за цена, но не верувам дека би чинеле повеќе од 1.200 денари.
 
Последно уредено:
R

red.devil

Гостин
Ви се приклучив во клубчето на Страва. Сега ќе ве замолам за повеќе информации, дали возите, кога возите, видови на рути и сл. основни информации.
Сметајте на мене и за KBC дрес. :)
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.314
Поени од реакции
29.018
Ви се приклучив во клубчето на Страва. Сега ќе ве замолам за повеќе информации, дали возите, кога возите, видови на рути и сл. основни информации.
Сметајте на мене и за KBC дрес. :)
Возиме обично заедно еднаш неделно (ако се усогласиме и времето не' посака), најчесто по 3-4 души (ние што сме од Скопје). Последен пат бевме до Кучково, претходно Марков Манастир, Матка и тн. Јас не бев, ама се одеше и до Лешок, Козјак, Ајватовци, на Водно и тн. Значи, лесни рути со прилагоден интензитет. Што повеќе не има - толку повесело, па затоа во иднина може да се договараме за помасовни возења на форумов или во групата на Strava.

Инаку, за дресовите прашав во Di Biaggio (Лептокарија). Може да се направат со наш дизајн, ама требало да поминам на лице место да им кажам од кој модел/материјал па да ми кажат точна цена :)

Во меѓувреме, давајте предлози за интересни дизајнчиња за инспирација. Јас сум за варијанта доминантно бело-портокалово, со малку црно (да не не утепа сонце) :)
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.314
Поени од реакции
29.018
Со моите скромни дизајнерски вештини :))

1.PNG 2.PNG 3.PNG 4.PNG 5.PNG

Нијансата треба да мава повеќе на портокалово, не знам зошто при експорт испадна црвенко :)
 
Член од
19 март 2013
Мислења
277
Поени од реакции
140
Со моите скромни дизајнерски вештини :))

Прегледај го приврзокот 173430 Прегледај го приврзокот 173431 Прегледај го приврзокот 173432 Прегледај го приврзокот 173433 Прегледај го приврзокот 173434

Нијансата треба да мава повеќе на портокалово, не знам зошто при експорт испадна црвенко :)
Воопшто не е лошо, јас би додал од предната страна испод натписот некоја графика од точак.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
R

red.devil

Гостин
Топ, која случајност ќе ми одговара со точакот. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.469
Поени од реакции
182.406
Count me in исто :) само да си ставам Страва, досеа возев со Runtastic, само мењав од трчање на возење (активност).
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.314
Поени од реакции
29.018
Или пак сакате доминатно бела боја, со помалку портокалово и црнко? :)
Мада јас мислам дека повпечатливи ќе бидат вака :)
 
R

red.devil

Гостин
Доминантно бела боја ќе помогне при изложеност на сонце.
Убава варијанта ќе биде и тоа. Може да гласаме. :)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.515
Поени од реакции
42.710
Не сум многу по велосипедизам, но ќе ми дозволите да ви дадам сугестија

Доминантно бела боја ќе помогне при изложеност на сонце.
Ова.
Главно нека биде бела боја, а белата линија ќе ја замените со портокаловата.
За да остане повпечатливо, ракавите оставете ги портокалови, текстот напред портокалов и КБЦ може лого да го направите (варијација на оригиналото од кајгана)

Грубо скицирано нешто вака
На грб исто Кајгана бајк клуб текст нека си стои, само боите да се променат.
 
На врв Bottom