Kajgana Bike Club на Strava

Член од
27 октомври 2015
Мислења
253
Поени од реакции
60
добри се моделите ама сепак цената е пресудна, бојата отом потом
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Дизајнот е само некаков привју, колку да добиеме инфо за цената.
И јас сум за варијанта бела основа, со портокалови ракави и испис на предната и задната страна (KBC / Kajgana Bike Club).
Ваква е понудата од Di Biaggio NY (Лептокарија): Со толку многу принт како на сликата погоре, од оној убавиот, не лепен (напред, назад и ракави) цената за 10 дресови е 1.490 денари по дрес. Инаку, дресовите без принт се 990 денари. Можеби ќе биде нешто помала ако одиме со помалку принт (без принт на ракавитена пример). Ако имате останати предлози за тоа каде би можеле да ги направиме, пишете па да побараме цена :)
 

Martinmkd

Roadie
Член од
20 мај 2009
Мислења
296
Поени од реакции
412
Дечки јас сум пун дресови и не сум заинтересиран за понудава, ама имам мал предлог за малку поинвентивни дизајни. Погледнете ги дресовите на Rapha, Castelli, Santini и сличните компании и од таму извлечете некој едноставен, минималистички дизајн но сепак брендиран. На пример бел дрес, портокалова лента на едниот ракав и принтано логото на Кајгана со "Kajgana bike club" напишано од доле, позиционирани на лева или десна страна на градниот кош.

Или пак повторно бел дрес, со polka dot портокалова шара и кајгана логото на средина.

Погледнете ги и дресовите кои си ги прават на Reddit.com/r/bicycling.

Поентата ми е, со оглед на куповната моќ, сигурно нема да може секоја година да се спроведува акцијава. Затоа, подобро е да е малку покреативно изведено, па макар било и 150 денари поскапо. :)

Поздрав до иницијативата!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Некој за лабаво возење денес околу 19:30? :)
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.575
Поени од реакции
20.843
Некој за лабаво возење денес околу 19:30? :)
мислам дека се уште ќе биде топло за вечерна вожња (19;30), инаку каде планирате да возите ?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
мислам дека се уште ќе биде топло за вечерна вожња (19;30), инаку каде планирате да возите ?
Со оглед на тоа што немам светло, сакав дур се гледа... :) Кеј, парк, нигде посебно, давајте предлози :)
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.086
Поени од реакции
11.485
Некој кандидат за накај Водно денес 6/7 саатот?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Некој за возење утре сабајле?
Нешто со полесна тежина, ко Матка на пример :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Други заинтересирани? :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Се договоривме со Бранчез околу 9-10 сабајле утре - ајде пријавувајте се, поинтересно е повеќе :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk[DOUBLEPOST=1501350160][/DOUBLEPOST]За сега сме тројца, некој друг? :)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom