Kaко се прават близначиња?

Дискусија во форумот 'Бременост' започната од anonimna11, 4 април 2009.

 1. _Rocky_

  _Rocky_

  Член од:
  21 септември 2008
  Мислења:
  1.074
  Допаѓања:
  580
  Ништо тогаш,
  предиспозицијата за близнаци се пренесува само од женската страна ( не се сеќавам точно ама мислам дека има врска со јајце клетката кај жените).
   
 2. L-A-V

  L-A-V who cares? =)

  Член од:
  2 декември 2008
  Мислења:
  478
  Допаѓања:
  57
  ја имам сестра близначка и видиш никогаш не ми текнало да ги прашам моиве за рецепт. при еден пораѓај и син и ќерка.
  ај ако сакате ќе ве известам во скоро време.

  ( цена по договор )
   
  На командо му/ѝ се допаѓа ова.
 3. командо

  командо Гостин

  ај прашај:D
   
 4. Rale

  Rale Crno Beli Svet

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  809
  Допаѓања:
  722
  dva puta u dva minuta ;)
   
 5. Eko1

  Eko1 Форум Џедај

  Член од:
  20 мај 2005
  Мислења:
  1.660
  Допаѓања:
  28
  Кобретти? Нема абер а? Дај кажи со време да го советувам "еден мој пријател" кој има голем мерак за баш оваа тема ;)
   
 6. Riki_AMG///

  Riki_AMG/// Kajgana's Heroj Ulice

  Член од:
  28 ноември 2010
  Мислења:
  2.687
  Допаѓања:
  1.740
  Ако пиеш Алкохол се уништуваше црниот дроб???

  Ако е така, никогаш нема да иам близнаци

  [​IMG]
   
 7. Sheldon Cooper

  Sheldon Cooper Гостин

  Од семејството на мајка ми имало близнаци (баба ми) па викаат дека веројатно е јас да имам близнаци оти мајка ми и тетките ги прескокнало тоа.
   
 8. влијателен

  влијателен Гостин

  Пишува дека си машко. Предиспонирачките генетски и епигенетски фактори важат за женските. Од тебе не зависи или малку зависи дали во жената, ембрионот ќе се подели на две или ќе бидат оплодени две или повеќе јајце клетки.
   
  На Blondi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Maagik

  Maagik

  Член од:
  10 јануари 2012
  Мислења:
  131
  Допаѓања:
  27
  пукаш два пати без вадење :D
   
 10. -Sluzbarski-

  -Sluzbarski-

  Член од:
  31 мај 2011
  Мислења:
  2.746
  Допаѓања:
  1.282
  сигурно не е лесно кога се раѓаат поретко на природен начин близнаци...........
   
 11. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.300
  Допаѓања:
  12.681
  ова како да е за колачите од баба или араванија
  па ај ќе зазвонам да ми каже рецептот
  често оние што долго време немаат деца а се во брак на таа прва
  рожба искачаат близнаци
  така и еден со мене што работеше по во години доби близнаци
  и го прашуваме со ова исто прашање да каже како ги.....
  „ беше на бања жената....таму и таму,толку ..за тоа..и така , објасни“
  а рецептот........С А М А била таму сфативме ние.
  ете кај бил лекот, важно човекот радосен си беше.
   
 12. ideos0704

  ideos0704

  Член од:
  29 февруари 2016
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  3
  ПРЕКУ СЕКС!!!

  Sent from my SM-G318H using Tapatalk
   
 13. Let 3

  Let 3 The Nipple Erector

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  30.917
  Допаѓања:
  31.136
  aко некој те секса ќе родиш близанци?
   
  На Naked Gun му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ideos0704

  ideos0704

  Член од:
  29 февруари 2016
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  3
  Ало брее од 4 милијарди сперматозоиди ти баш знаеш дека со тоа и тоа може да се има близнаци.. и на глава жената да застане ако не ја оплодат 2 сперматозоиди џабе и е ;)

  Sent from my SM-G318H using Tapatalk
   
 15. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.486
  Допаѓања:
  5.351
  ako jadeš dupli plodovi, cereši i slično...zatoa na pazar tie dupli plodovi se prodavaat poeftino, nejće nikoj bliznaci...
   

Сподели преку: