Kaко се прават близначиња?

Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
580
а ако од машката страна имало близнаци, мислев де од страната на мажот ако таа фамилија имала близнаци?
Ништо тогаш,
предиспозицијата за близнаци се пренесува само од женската страна ( не се сеќавам точно ама мислам дека има врска со јајце клетката кај жените).
 

L-A-V

who cares? =)
Член од
2 декември 2008
Мислења
478
Поени од реакции
57
ја имам сестра близначка и видиш никогаш не ми текнало да ги прашам моиве за рецепт. при еден пораѓај и син и ќерка.
ај ако сакате ќе ве известам во скоро време.

( цена по договор )
 
К

командо

Гостин
ја имам сестра близначка и видиш никогаш не ми текнало да ги прашам моиве за рецепт. при еден пораѓај и син и ќерка.
ај ако сакате ќе ве известам во скоро време.

( цена по договор )
ај прашај:D
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
dva puta u dva minuta ;)
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.660
Поени од реакции
29
ја имам сестра близначка и видиш никогаш не ми текнало да ги прашам моиве за рецепт. при еден пораѓај и син и ќерка.
ај ако сакате ќе ве известам во скоро време.

( цена по договор )
Кобретти? Нема абер а? Дај кажи со време да го советувам "еден мој пријател" кој има голем мерак за баш оваа тема ;)
 

Riki_AMG///

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.692
Поени од реакции
1.749
не сум запознаена со некои конкретни чекори како се прават близнаци :) ,
но прочитав една статија дека -Високите жени имаат поголема шанса за родат близнаци од оние пониските

Во прашање е протеин кој се испушта од црниот дробкако реакција на хормонот на растење. Тој ја засилува чувствителноста на јајниците во однос на хормоните кој ја стимулираат фоликулата и на тој начин ја зголемува и овулацијата.

Претходните студии покажаа дека државите со повисока женска популација имаат значително поголема стапка на близнаци споредено со земјите со пониски жени. Исто така научниците заклучија дека жените што јадат животински производи, посебно млечни, имаат поголеми шанси за близнаци.
Ако пиеш Алкохол се уништуваше црниот дроб???

Ако е така, никогаш нема да иам близнаци

 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Од семејството на мајка ми имало близнаци (баба ми) па викаат дека веројатно е јас да имам близнаци оти мајка ми и тетките ги прескокнало тоа.
 
В

влијателен

Гостин
Од семејството на мајка ми имало близнаци (баба ми) па викаат дека веројатно е јас да имам близнаци оти мајка ми и тетките ги прескокнало тоа.
Пишува дека си машко. Предиспонирачките генетски и епигенетски фактори важат за женските. Од тебе не зависи или малку зависи дали во жената, ембрионот ќе се подели на две или ќе бидат оплодени две или повеќе јајце клетки.
 
Член од
10 јануари 2012
Мислења
131
Поени од реакции
27
пукаш два пати без вадење :D
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.283
сигурно не е лесно кога се раѓаат поретко на природен начин близнаци...........
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.578
Поени од реакции
13.593
ова како да е за колачите од баба или араванија
па ај ќе зазвонам да ми каже рецептот
често оние што долго време немаат деца а се во брак на таа прва
рожба искачаат близнаци
така и еден со мене што работеше по во години доби близнаци
и го прашуваме со ова исто прашање да каже како ги.....
„ беше на бања жената....таму и таму,толку ..за тоа..и така , објасни“
а рецептот........С А М А била таму сфативме ние.
ете кај бил лекот, важно човекот радосен си беше.
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
20
Поени од реакции
3
ПРЕКУ СЕКС!!!

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
20
Поени од реакции
3
aко некој те секса ќе родиш близанци?
Ало брее од 4 милијарди сперматозоиди ти баш знаеш дека со тоа и тоа може да се има близнаци.. и на глава жената да застане ако не ја оплодат 2 сперматозоиди џабе и е ;)

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
 
На врв Bottom