Kaко се прават близначиња?

Член од
20 март 2009
Мислења
20
Поени од реакции
1
koga veke ima tema za kako se pravat amski deca jas otvaram nova tema za kako se pravat bliznacinja pa da vidam kakvi soveti ke dadete:wink::wink::wink:
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
450
Прво: жената што сака да има близначиња се учи да куца на кирилица. Второ: се жената истотака и да не ги меша буквите додека куца, па да може да го погоди барем родот на можниот потомок. И трето, но не најмалку важно: наоѓа плоден маж, за кој што е 100% сигурна дека ќе успее да пренесе две сперматозоидчиња низ „портата“ кон нејзините јајце клетки. :smir:
:pos:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.675
Прво: жената што сака да има близначиња се учи да куца на кирилица. Второ: се жената истотака и да не ги меша буквите додека куца, па да може да го погоди барем родот на можниот потомок. И трето, но не најмалку важно: наоѓа плоден маж, за кој што е 100% сигурна дека ќе успее да пренесе две сперматозоидчиња на „портата“ кон нејзините јајце клетки. :smir:
И четврто... треба на жената да и се отворени двете порти одеднаш.

Инаку ништо од бизнисот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.093
Поени од реакции
181.045
Чичко Менгеле знае гарант. Штом успеал во едно германско село да направи да се раѓаат само синооки луѓе, ова не би била тешка работа за него. :)
Инаку мислам дека 95 посто е до гените за да се добијат близнаци, ако имал некој од твоја фамилија близнаци, има добри шанси и ти да имаш близнаци за потомство. Другите 5 проценти се случајност, за ти да бидеш првиот во твојата фамилија со близнаци.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
144
не сум запознаена со некои конкретни чекори како се прават близнаци :) ,
но прочитав една статија дека -Високите жени имаат поголема шанса за родат близнаци од оние пониските

Во прашање е протеин кој се испушта од црниот дробкако реакција на хормонот на растење. Тој ја засилува чувствителноста на јајниците во однос на хормоните кој ја стимулираат фоликулата и на тој начин ја зголемува и овулацијата.

Претходните студии покажаа дека државите со повисока женска популација имаат значително поголема стапка на близнаци споредено со земјите со пониски жени. Исто така научниците заклучија дека жените што јадат животински производи, посебно млечни, имаат поголеми шанси за близнаци.
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.513
Поени од реакции
110
Со клонирање ама забрането ни е.
 

Гладиус

loading...
Член од
14 август 2008
Мислења
5.457
Поени од реакции
1.663
Пааа не може да очекувате рецепта за близнаци... Бреее... Тоа си е процес кој си е определен како од сперматозоидот, така и од јајце клетката.
Никогаш не може да се утврди дали една личност ќе биде првата во семејството која ќе има близнаци.
Ако веќе имало во семејството, тогаш мислам дека одеше на 2 генерации ама не сум сигурен... Во глобала се’ е до оплодувањето и делбата на јајце клетката при оплодувањето.
 
С

Сатори

Гостин
Ќе бидеш јас.
Со двете страни од фамилијата со близнаци колена наназад и да не ги сакаш, пак ќе ти се потрефи. :(
 

Гладиус

loading...
Член од
14 август 2008
Мислења
5.457
Поени од реакции
1.663
Само ова?!
Лесна работа.
Од сеа сум ти:vozbud:Отсекогаш сакав близначиња.:vozbud:

П.с. Шо се тоа амски деца?!:nesum:
Се мисли на maski (машки) деца...
онтопик:
Мислам дека овде има доволно
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Дедо ми е близнак, и сите викаат дека големи се шансите да имам близнаци и јас:vozbud:Која од форумџуикиве(на моја возраст) сака близнаци нека дојде за некоја година ке ги напраиме!хахахахахха:pos2:
 
Член од
30 март 2009
Мислења
246
Поени од реакции
16
Ке се преселиш у Холивуд, таму водата и воздухот помагаат за близначиња, па затоа ги имаат Анџелина Џоли, Џулија Робертс, Џенифер Лопез, Марша Крос, Денис Квејд, Чарли Шин, Ребека Ромејн, Џена Џејмисон, Лиза Мари Присли, Рики Мартин... и уште многу други...
Он топик...
Фино лепо ке си идеш на Ин вирто оплодување...Скоро сите ги добија со ин витро Еве последно што беше... Надја Сулеман... 4 пара близначиња... Или Кејт Госелин, со 3 пара :back:
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.513
Поени од реакции
110
Ке се преселиш у Холивуд, таму водата и воздухот помагаат за близначиња, па затоа ги имаат Анџелина Џоли, Џулија Робертс, Џенифер Лопез, Марша Крос, Денис Квејд, Чарли Шин, Ребека Ромејн, Џена Џејмисон, Лиза Мари Присли, Рики Мартин... и уште многу други...
Он топик...
Фино лепо ке си идеш на Ин вирто оплодување...Скоро сите ги добија со ин витро Еве последно што беше... Надја Сулеман... 4 пара близначиња... Или Кејт Госелин, со 3 пара :back:
Ама ако одиш на клонирање посигурно ти е дека ќе бидат идентични. Ем и можеш да ги имаш во различни периоди секоја година по еден близнак.
 
Член од
30 март 2009
Мислења
246
Поени од реакции
16
Ама ако одиш на клонирање посигурно ти е дека ќе бидат идентични. Ем и можеш да ги имаш во различни периоди секоја година по еден близнак.
Е што ке ти се идентични близнаци ако не се родат заедно? Убави се кога ке ги видиш заедно :back:

Инаку повекето холивудски двојки имаат fraternal twins(двојајчени близнаци) како резултат од ин витрото. Не знам дали со него можат да се направат идентични близнаци.
 
На врв Bottom