Kaко се прават близначиња?

Дискусија во форумот 'Бременост' започната од anonimna11, 4 април 2009.

1. anonimna11

anonimna11

Член од:
    20 март 2009
    Мислења:
    20
    Допаѓања:
    1
    koga veke ima tema za kako se pravat amski deca jas otvaram nova tema za kako se pravat bliznacinja pa da vidam kakvi soveti ke dadete:wink::wink::wink:

2. Paranoik

Paranoik 내 ♡, ∞.

Член од:
    10 август 2008
    Мислења:
    1.874
    Допаѓања:
    449
    Прво: жената што сака да има близначиња се учи да куца на кирилица. Второ: се жената истотака и да не ги меша буквите додека куца, па да може да го погоди барем родот на можниот потомок. И трето, но не најмалку важно: наоѓа плоден маж, за кој што е 100% сигурна дека ќе успее да пренесе две сперматозоидчиња низ „портата“ кон нејзините јајце клетки. :smir:
    :pos:

На moni_moja, Okey и ^Exotic^ им се допаѓа ова.
  3. Кралот Марко

Кралот Марко Не прилепчанецот, ами Јас

Член од:
    6 ноември 2008
    Мислења:
    3.969
    Допаѓања:
    277
  4. Dzish

Dzish unlike any other...

Член од:
    15 февруари 2007
    Мислења:
    13.997
    Допаѓања:
    2.655
    И четврто... треба на жената да и се отворени двете порти одеднаш.

Инаку ништо од бизнисот.

На Paranoik му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Ilumious

Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

Член од:
    29 јануари 2007
    Мислења:
    65.610
    Допаѓања:
    121.728
    Чичко Менгеле знае гарант. Штом успеал во едно германско село да направи да се раѓаат само синооки луѓе, ова не би била тешка работа за него. :)
    Инаку мислам дека 95 посто е до гените за да се добијат близнаци, ако имал некој од твоја фамилија близнаци, има добри шанси и ти да имаш близнаци за потомство. Другите 5 проценти се случајност, за ти да бидеш првиот во твојата фамилија со близнаци.

6. devojka111

devojka111 i'm real

Член од:
    28 декември 2008
    Мислења:
    1.938
    Допаѓања:
    143
    не сум запознаена со некои конкретни чекори како се прават близнаци :) ,
    но прочитав една статија дека -Високите жени имаат поголема шанса за родат близнаци од оние пониските

7. igor108367

igor108367 Dark Lord Sauron

Член од:
    25 јануари 2009
    Мислења:
    2.516
    Допаѓања:
    108
    Со клонирање ама забрането ни е.

8. Гладиус

Гладиус loading...

Член од:
    14 август 2008
    Мислења:
    5.433
    Допаѓања:
    1.391
    Пааа не може да очекувате рецепта за близнаци... Бреее... Тоа си е процес кој си е определен како од сперматозоидот, така и од јајце клетката.
    Никогаш не може да се утврди дали една личност ќе биде првата во семејството која ќе има близнаци.
    Ако веќе имало во семејството, тогаш мислам дека одеше на 2 генерации ама не сум сигурен... Во глобала се’ е до оплодувањето и делбата на јајце клетката при оплодувањето.

9. Сатори

Сатори Гостин

Ќе бидеш јас.
    Со двете страни од фамилијата со близнаци колена наназад и да не ги сакаш, пак ќе ти се потрефи. :(

10. Magde.

Magde. Модератор

Член од:
    13 септември 2007
    Мислења:
    5.653
    Допаѓања:
    3.651
    Само ова?!
    Лесна работа.
    Од сеа сум ти:vozbud:Отсекогаш сакав близначиња.:vozbud:

П.с. Шо се тоа амски деца?!:nesum:

11. Гладиус

Гладиус loading...

Член од:
    14 август 2008
    Мислења:
    5.433
    Допаѓања:
    1.391
    Се мисли на maski (машки) деца...
    онтопик:
    Мислам дека овде има доволно

12. rossoner stefan

rossoner stefan Модератор

Член од:
    5 декември 2007
    Мислења:
    1.771
    Допаѓања:
    190
    Дедо ми е близнак, и сите викаат дека големи се шансите да имам близнаци и јас:vozbud:Која од форумџуикиве(на моја возраст) сака близнаци нека дојде за некоја година ке ги напраиме!хахахахахха:pos2:

На khz777 и Пчелка им се допаѓа ова.
  13. Tomcia

Tomcia

Член од:
    30 март 2009
    Мислења:
    241
    Допаѓања:
    14
    Ке се преселиш у Холивуд, таму водата и воздухот помагаат за близначиња, па затоа ги имаат Анџелина Џоли, Џулија Робертс, Џенифер Лопез, Марша Крос, Денис Квејд, Чарли Шин, Ребека Ромејн, Џена Џејмисон, Лиза Мари Присли, Рики Мартин... и уште многу други...
    Он топик...
    Фино лепо ке си идеш на Ин вирто оплодување...Скоро сите ги добија со ин витро Еве последно што беше... Надја Сулеман... 4 пара близначиња... Или Кејт Госелин, со 3 пара :back:

14. igor108367

igor108367 Dark Lord Sauron

Член од:
    25 јануари 2009
    Мислења:
    2.516
    Допаѓања:
    108
    Ама ако одиш на клонирање посигурно ти е дека ќе бидат идентични. Ем и можеш да ги имаш во различни периоди секоја година по еден близнак.

15. Tomcia

Tomcia

Член од:
    30 март 2009
    Мислења:
    241
    Допаѓања:
    14
    Е што ке ти се идентични близнаци ако не се родат заедно? Убави се кога ке ги видиш заедно :back:

Инаку повекето холивудски двојки имаат fraternal twins(двојајчени близнаци) како резултат од ин витрото. Не знам дали со него можат да се направат идентични близнаци.

Сподели преку: