Kaко се прават близначиња?

Дискусија во форумот 'Бременост' започната од anonimna11, 4 април 2009.

 1. Il Chino

  Il Chino

  Член од:
  20 март 2007
  Мислења:
  8.493
  Допаѓања:
  304
  Хм, јас ќе оплодувам женки за да ми направат супериорна раса но истите да бидат и близнаци... не, не. Да не претеруваме.
   
 2. P.Griffin

  P.Griffin

  Член од:
  11 октомври 2008
  Мислења:
  1.258
  Допаѓања:
  100
  Eпа како што имам слушнато и така оди, преку генерација, обично тие работи така идат :) Ако не ти доколку имас брат или сестра некој од нив.
   
 3. GoddessOfRock

  GoddessOfRock Гостин

  Близначиња можеш да имаш , но ако и некој од семејството на партнерката ти има. Значи не се пренесуват од машјка страна , туку од женска.
   
 4. bucio

  bucio Урбан индијанец.

  Член од:
  8 јули 2008
  Мислења:
  14.835
  Допаѓања:
  6.059
  Јас знам, јас знам, ама не кажувам. Ќе и објаснам само на таа што ќе и ги направам :pos::pos::pos::pos:.
   
 5. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  69.037
  Допаѓања:
  132.092
  Oд каде сега ова? Колку што учев јас биологија во средно, немаше врска XX со XY за наследност на вакви работи.
   
 6. GoddessOfRock

  GoddessOfRock Гостин

  Некаде прочитв, ама неможам да гарантирам. Тоа е она што јас слушнав...
   
 7. И јас го знам истото и мислам дека е така. Се’ оди преку женската страна.:pipi:
   
 8. DracevoTheCity

  DracevoTheCity Чиста Македонија !

  Член од:
  7 ноември 2008
  Мислења:
  8.274
  Допаѓања:
  8.542
  па ќе пробаш едно 5-6 пати да раѓаш....ваљда ќе се трефнат некои близнаци:vozbud:
   
 9. Apokalipto

  Apokalipto (М)

  Член од:
  4 март 2007
  Мислења:
  15.579
  Допаѓања:
  2.566
  Тешко... оди преку генот за близнаци кој го има едниот родител а кој правопропорционално се зголемува доколку и другиот го поседува... Меделеев и грашокот.... гентика....
   
 10. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  69.037
  Допаѓања:
  132.092
  Вие две сте се помешале гарант со пренесувањето на хемофилија. Хемофилијата ја пренесуваат женските деца на машките, поточно, мајката на машкото дете.
   
 11. Apokalipto

  Apokalipto (М)

  Член од:
  4 март 2007
  Мислења:
  15.579
  Допаѓања:
  2.566
  Ако се одеше по женската страна... немаше да се познаваат делата од работата на црнците :)
   
 12. Let 3

  Let 3 The Nipple Erector

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  30.918
  Допаѓања:
  31.154
  Јас правам близнаци.
  500 евра по парче
  Ако не родиш близнаци или враќам пари или пробуваме пак.
   
  На khz777 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. B. Boop

  B. Boop Princ: Најозбилна...

  Член од:
  19 мај 2006
  Мислења:
  1.305
  Допаѓања:
  257
  Во понудава нема колку процентна е гаранцијата за успех од прв пат. :)
   
 14. Let 3

  Let 3 The Nipple Erector

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  30.918
  Допаѓања:
  31.154
  50%
  ја ќе биди ја не.
   
 15. Дрндалче

  Дрндалче ...никад не запира...

  Член од:
  11 јануари 2009
  Мислења:
  837
  Допаѓања:
  338
  а ако од машката страна имало близнаци, мислев де од страната на мажот ако таа фамилија имала близнаци?
   

Сподели преку: