K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584

UncleSam

Будока
Член од
23 јануари 2011
Мислења
269
Поени од реакции
509
Момци прашањево не ми е во соодветна тема, но на соодветната не добивам одговор. Ако не е проблем би сакал да поседи малце постов да прочитаат сите, па после избришете го или преместете го. Значи вака, има ли во Скопје некаде, освен во Pride да се купи Rash Guard?

И да не биде ептен офтопик :)

http://karas4training.com/mk/news/info-do-javnosta-od-kik-boksing-federacijata-na-makedonija
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
131
Поени од реакции
14
Момци прашањево не ми е во соодветна тема, но на соодветната не добивам одговор. Ако не е проблем би сакал да поседи малце постов да прочитаат сите, па после избришете го или преместете го. Значи вака, има ли во Скопје некаде, освен во Pride да се купи Rash Guard?

Имаш во pbc по долги 1790 денари и по кратки 1690 денар.
 
Член од
3 април 2013
Мислења
175
Поени од реакции
75
Се гледа дека не си по бизнисов ;). У што сакаш ти се кладам дека да седнеме јас и ти и да правиме финасиска конструкција ние да ги донесеме луѓево, сѐ да организираме, да платиме сала, обезбедување, сместување и се останато и плус да има нешто профит ти самиот нема да сакаш било што да е испод 1000 денари карта. Сум ја видел и другата страна и на еден начин се прават пресметки кога доаѓа Цеца и рачунаш на 10 000 посета (и богати спонзори) а на друг начин кога имаш ММА која ја вежбаат преку сила 300 луѓе у државата.

Зашто секогаш боречкиве работи да бидат (пот)ценети? Карта за ММА во странство секако не е 7, 8 и 10 евра туку многу повеќе.

Чисто информативно картите во УС за УФЦ се од 220 $ до 5500 $ за евент, Pay Per View да го гледаш на ТВ евентот е над 50$ да го купиш.
Кај нас народов е научен на гратиси знаеш како Мечката од Циркусот у село кога ќе дојде - еве како размислуваат во Скопјево - „еј ќе плаќам карта јас го знам Перо комшијата некогавата братучетка е швалерка на Тошо шо работи во озвучувањето на Кире на кои им должат овие од промоцијава па сигурно ќе има дадат гратиси“
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Чурино со победа (y)

После не сме биле најјаки ние битолчаните :icon_lol:
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Дали само мене ми се чини дека последната(најатрактивната) борба беше мнгу фаил? Од Тоше Проевски и „Игри без граници“ за ваков настан :facepalm: па до самата борба, која беше многу глупа/селска особено крајот на првата рунда кога Рико сам ќе се нокаутираше.
Баш ми е криво што не можев да ги следам борбата на битолчанецот
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
Браво за Ристо Димитров. Единствениот Македонец кој постигна успех на ФФЦ.

Само еден од коментаториве наши, хејтер невиден.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.991
Дали само мене ми се чини дека последната(најатрактивната) борба беше мнгу фаил? Од Тоше Проевски и „Игри без граници“ за ваков настан :facepalm: па до самата борба, која беше многу глупа/селска особено крајот на првата рунда кога Рико сам ќе се нокаутираше.
Баш ми е криво што не можев да ги следам борбата на битолчанецот
Популизмот беше евидентен, на целиот настан. Но, ова е повеќе шоубизнис одошто спорт. Тоа е ориентацијата на организациите како FFC. K1 отиде по ѓаволите заради пари. Спорт не престанува да постои ако нема пари!
Плус, победата на Ристо, против Гркон Вардис, беше не баш објективна. Сметам дека Гркот беше, за нијанса барем, подобар. А оној Иле (мислам беше) се опушти предвремено и доби kick у глава, не стана.
Виктор Стојанов, требаше пешкир да добие од својот тренер многу порано.
У pride немавме претставник, нормално.
Рико беше врв, во главниот меч. Гарант не ја ни слушнал до сеа песната со која го најавија како излегуе против лошата грчка вреќа за удирање, која морам да признам, издржа доста ќутек, машки. Публиката еуфорично го проследи победникот со звуците на Тоше. Сите си имаат нели своја песна со која искачаат стално, али Рико со Тошка бе. Ѕвездата на вечерта мора да биде херој на публиката.

У суштина не беше лош настанот. FFC можат нешто да направат на ова локално ниво. Мирко го имаат, грб да им чува. Рико им е најголемата ѕвезда, а доста од другиве вежбаат со фаци.
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Многу порано требаше вакво нешто да се случи во Македонија, но сепак никогаш не е касно! Големо браво до луѓето кои успеаа да го донесат ова престижно натпреварување во Скопје!
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Популизмот беше евидентен, на целиот настан. Но, ова е повеќе шоубизнис одошто спорт. Тоа е ориентацијата на организациите како FFC. K1 отиде по ѓаволите заради пари. Спорт не престанува да постои ако нема пари!
Плус, победата на Ристо, против Гркон Вардис, беше не баш објективна. Сметам дека Гркот беше, за нијанса барем, подобар. А оној Иле (мислам беше) се опушти предвремено и доби kick у глава, не стана.
Виктор Стојанов, требаше пешкир да добие од својот тренер многу порано.
У pride немавме претставник, нормално.
Рико беше врв, во главниот меч. Гарант не ја ни слушнал до сеа песната со која го најавија како излегуе против лошата грчка вреќа за удирање, која морам да признам, издржа доста ќутек, машки. Публиката еуфорично го проследи победникот со звуците на Тоше. Сите си имаат нели своја песна со која искачаат стално, али Рико со Тошка бе. Ѕвездата на вечерта мора да биде херој на публиката.

У суштина не беше лош настанот. FFC можат нешто да направат на ова локално ниво. Мирко го имаат, грб да им чува. Рико им е најголемата ѕвезда, а доста од другиве вежбаат со фаци.
Општо не сум некој љубител на вакви претстави, случајно налетав на последната борба и ми се виде некако смешно.
Може вистина е било грандиозно и добро огранизирано целото натпреварување вчера, да не бидам лошо сватен :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Добро беше организирано,публиката слаба некако. Нашиве аматери,посебно за оној ми е криво што го кркна од шошоњата со фаца веце шоља..
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
ricco vo ocajna forma,prasajne dali voopsto trenira
plus mnogu borbi se vo prasajne I konstantno mlatejne ne e na arno
inache GSP se povlekuva od sportot,ke se fokusira na privatniot zivot
 
Член од
3 април 2013
Мислења
175
Поени од реакции
75
„Какви сме такви сме наши сме“ - ова секогаш ме вадеше од кожа мислам дека поради ова во Македонија се произведува просечност.

Најдобар или светска класа можеш да бидеш само ако си свесен и ако мислиш дека можеш да бидеш, а после доаѓа се друго.

Нема врска. Имајќи во предвид дека во МКД и нема настани ова беше огромен спектакл. Секоја чест за сите наши деца кои влегоа во ринг ама некои се надевам дека повеќе нема да го направат тоа за нивно добро. Честитки за Кајмаковски (изгуби на кардио), и за Иле (изгуби зошто спушти гард). Другите не ги коментирам во претходната реченица кажав се.

ФФЦ му треба на регионов и Македонија за да се промовира спортов потребни се додуша помали настани од chalenger типот за да растат нови деца.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom