K-15

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.934
Поени од реакции
35.313
Цацко: Мојот пријател Францоа Митеран , можда си чул можда не. Он беше ного болен , и му препорачаа доктори да се лече со зелка лист. И он ги послуша , ми ти знаеш ли дека му го продужи животот?
Темелко: Да бе , место у 2 умре у 3. Да се лечеше со лоза лист че поживееше до 6 сигурно.

:pos::pos::pos::pos::pos:

 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.621
Поени од реакции
34.865
денес нешто слично и мене ме снајде :confused:
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.127
Поени од реакции
2.765
Се сеќавате ли на рекламата од к-15 за спортска прогноза 1998 година??? Облечени со кожи како од камено време мава цацко во огромен камен и на крајот вика; Не мора да играте фудбал типувајте спортска прогноза...Ако некој успее да ми ja најде таа реклама ќе му бидам многу благодарен.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Не знам веќе неколку години наназад го барам оној клип кога Тошо среде ноќ ја менува периката.

Паметам скечот беше Тошо спие и станува навечер полноќ оди со старата перика, на јаже со штипка ја закачува и ја зема новата ја става.

По овој скеч мислам дека Тошо остана со таа перика иста што ја смени.

Се утепав од барање на тој скеч но никаде го нема. Ако успее некој ова да го најде ќе биде супер да се присетам на тој скеч.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.044
Поени од реакции
57.262
Не знам веќе неколку години наназад го барам оној клип кога Тошо среде ноќ ја менува периката.

Паметам скечот беше Тошо спие и станува навечер полноќ оди со старата перика, на јаже со штипка ја закачува и ја зема новата ја става.

По овој скеч мислам дека Тошо остана со таа перика иста што ја смени.

Се утепав од барање на тој скеч но никаде го нема. Ако успее некој ова да го најде ќе биде супер да се присетам на тој скеч.
3:23
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Изгледа ова е (y) Ама изгледа многу јас и не се сеќавам на ова, сепак фала ме потсети дека ова било реклама за шампон за коса. Легендарни им беа рекламите дури и подобри од скечовите.
Па и кога ќе подразмислам тоа време вриеше и од македонски производи за кој к 15 правеа реклами.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Ми треба скечот кајшто пејат „ти не плачи мајко што сум далеку и сам, ако згрешам нека изгорам“ и Цацко пали со запалка такозвана упаљач. Се убив од барање не можам да го најдам, ај на некој ако му текнува?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.212
Поени од реакции
78.776
Толку лоша режија имаа, неверојатно нешто.
 

8_88

888
Член од
7 мај 2009
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.610
Ми треба скечот кајшто пејат „ти не плачи мајко што сум далеку и сам, ако згрешам нека изгорам“ и Цацко пали со запалка такозвана упаљач. Се убив од барање не можам да го најдам, ај на некој ако му текнува?
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
А она,тројцата едат на маса,прво зборат за риби,после почнаа да се караат за политика Тошо и Миле,а Цаци и на двајцата им вика,така е,у право си...... :D
Може да ми го прати некој?
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
А она,тројцата едат на маса,прво зборат за риби,после почнаа да се караат за политика Тошо и Миле,а Цаци и на двајцата им вика,така е,у право си...... :D
Може да ми го прати некој?
Никој бе? :(
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Гледам на фејсбук слики Васко -Тошо снима нешто скечеви сам и пак истата улога Тошо малерот. Он пошо има заминато во Австралија да живи таму снима скечеви.

Вака така сите посебно си продолжија после крајот на К-15. Бубо - Цацко глуми во Зајди Зајди емисијата на Алфа а Бранко - Миле паника си направи свој сат panika.be.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.891
Поени од реакции
84.239
Гледам на фејсбук слики Васко -Тошо снима нешто скечеви сам и пак истата улога Тошо малерот. Он пошо има заминато во Австралија да живи таму снима скечеви.

Вака така сите посебно си продолжија после крајот на К-15. Бубо - Цацко глуми во Зајди Зајди емисијата на Алфа а Бранко - Миле паника си направи свој сат panika.be.
Можеби се реклами тие на Тошка? И ја ги видов сликите кај жена му (што сега и заборавив кое и е името за пак да ги најдам и тука да ги постирам) :D

Шо знам, чудно ми е сам да си снима скечеви, така да ја мислам или е реклама или е нешто таму за глумење во Австралија за нашинцете некои претстави да им прави :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom