Kуќи опседнати од духови?

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
najverovatno sakase da kaze deka drugarka i,i toj muvacot otisle vo zelenata kuka za da vidat duh ama ne se desilo nisto.........zatoa sto nemale kondomi.......inaku ke videle duh:vozbud::pos2:
ЦЦЦ не. Имало дух таму.... тоа е потврдено (штом Аманда вика тоа е :)) ама кутриот се исплашил од мувачот и во недостиг на храброст ја киднал во околните куќи и сега злоставувал старици.
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Ги прочитав сите мислења и сфатив дека повеќе сте тие што веруваат во духови, отколку што не веруваат. Лелееее, поради вас и вашите приказни и јас ќе почнам да верувам во духови. :nesvest:
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Кај мене во маало има ќука која е опседната , барем така делува , секоја вечер се слушаат гласови , се кршат чинии итн..но никој до сега нема забелезано духови , имаме влегувано да чекаме но нисто не се случи , седевме еден саат и не се појавија духови , ниту имаше чудни случки ... Искрено верувам дека постојат некои “натприродни сили „ , но досега не се научно доказани ...

Имам итано дека духовите всушност преставуваат електро-магнетни слики од минатото , наводно се “снимани„ во просторот и времето за време на силно електромагнетно зрачење ...но неам поима од физика :toe: , па не знам подетално да објаснам што како е , али во секој случај интересна теорија .

п.с Ако има некој овде да објасни дали е можно вакво “снимање„ , би било добро да чуеме .

поз
 
Член од
18 март 2008
Мислења
153
Поени од реакции
0
ima li nekoj slika da vidime od taa famozna kuka vo crnice bas me interesira kako isgleda onaka cisto informativno
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Не знам за таа куќа у Црниче, ама верувам во такви работи до некаде, не за се што ќе слушнам. Има многу такви случаеви, и од старо време и сега. Кој не верува не мора, дур не доживее па после ќе види, и ќе смени мислење.
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
Дур сам не се увериш не можеш да кажеш...Луѓето измислуваат свашта....Ако сам не доживееш џабе ти е.Мене ми се има случено слично нешто.Една вечер цело друштво бевме собрани кај другарка дома и решивме да повикуваме духови.Одеднаш водата во кујната и во бе-цето сама почна да тече...се изгаснаа ламбите...снемуваше работи...а статуата на Св.Богородица што ја имаше другарка ми падна и се скрши на главата.Како хорор филм...Најчудното беше што утредента статуата не беше скршена туку имаше само мала линија кај главата...Сега сакате верувајте сакате не...ама тоа ти е...

Лелеееее
Јака ти душа сестро.. јас да сум била на твое место ќе сум се скренела...:nesum:
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
Јас имам слушнато дека во таа куќа порано живееле 2 калуѓерќи,и на една од калуѓерќите му се родело дете и за да не биде посрамотена таа го отепала детето и го закопала во куќата се верува дека од тогаш почнал да се појавува крстот на куќата.Но сепак јас не верувам во ова бидејќи може од самата влага да се појавува крстот на куќата.
Јас знам еден ваков филм "The messengers" и таму на ѕидот им се појавуваат некои фигури.. таа жената нонстоп чистеше - џабе... и на крај им излезе еден дух од ѕидот... :wink:
 
Член од
14 март 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
епа вака
еве што кажува едно дете што влегло во куќата во ЦРНИЧЕ

Togas so drugarite vlegovme vnatre.Na pocetok nemase nisto no ponekoe vreme osetivme stud laden vozduh i nekoj cuden zvuk kako koga pisti veterot koga duva.No ne pridadovme mnogu znacenje na toa.Odednas nekoj kako da pocna da me vlece, a drugarite mislea deka se zafrkavam za da gi iplasam.Ne mi veruvaa.Pocnuvase da se slucuvaat i pojaki raboti

Odednas kako da se najdov vnatre, se vrtam nemase nikoj a rasporedot vnatre bese smenet i nemase izlez.Mi se vrtese vo glava i slusav smeenje i zborenje sto ti udira na nervi poveke kako mumlanje nerazbirlivo.Neznaev sto da pravam i se prepustiv na sudbinata se sklopciv na zemja i cekav da mi dojde krajot.Po nekoe vreme se se stisi krenav glava i se bese po staro.Stanav i izbegav.

Imav custvo na omalaksanost,istostenost kako da mi ja iscedile energijata.Nekolku dena ne izlegov od doma.Navecer slusav glasovi kako da me povikuvaa,kako da baraat pomos od mene.Bev vo crkva i rabotive kako da se smirija.ZA ova ne sum kazal na nikoj probav no ne mi veruvaa mi se smeeja i mislea deka se salam.Neznam zasto samo na mene mi se slucilo ova,zasto ne i na nekoj drug.Zasto bas jas?

A zaboraviv da kazam deka na blic mi se pojavuvaa nekoi sliki vo vrska so lugeto sto ziveea tamu ama bev isplasen i nesakav da se skoncentriram da se soocam.Nesto kako nekoj masakar ,tatkoto go imase siluvano devojceto i gi ima ubieno a posle i on se samoubil.Imase cuden pogled kako da bese opsednat od demon.Mrtov laden.I slusnav istrel od puska i vrisok.Celiot skoknav od podot od istrelot nesto kako da me potkrena i padnav na nekoi daski.Po nekoe vreme se stisi i koga otvoriv oci se bese po staro.

Posle toa nemav izlezeno od toma bev vo trauma.Navecer na spienje slusav glasovi ako da me vikaat za pomos.Neznaev sto da pravam i otidov vo crkva.Po nekoe vreme se smirija rabotite.No jas pocnav da se plasam od se i sesto_Od senkite na drvata po ulicite, od sum od lisja se me potsetuva na toa.

I se prasuvam zasto morase bas na mene ova da mi se sluci, zasto ne na nekoj drug.Kako dete pocnuvav da sonuvam i ponekogas i se slucuvase toa sto ke go sonam,ili so mrtvi ,umreni luge zboruvam.Ako sakam nekoj da go sonam pred spienje ke pomislam na nego i sto sakak da go prasam.I posle toa znaci go sonuvam i svesen sum deka e son i na son se prasuvam:eve go pred mene sto trebase da go prasam i tn.

Znam deka imam nekoja darba so sonovite ama ova so kukata ?

морни4аво нели?....јас се исплашив:nesum:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
епа вака
еве што кажува едно дете што влегло во куќата во ЦРНИЧЕ

Togas so drugarite vlegovme vnatre.Na pocetok nemase nisto no ponekoe vreme osetivme stud laden vozduh i nekoj cuden zvuk kako koga pisti veterot koga duva.No ne pridadovme mnogu znacenje na toa.Odednas nekoj kako da pocna da me vlece, a drugarite mislea deka se zafrkavam za da gi iplasam.Ne mi veruvaa.Pocnuvase da se slucuvaat i pojaki raboti

Odednas kako da se najdov vnatre, se vrtam nemase nikoj a rasporedot vnatre bese smenet i nemase izlez.Mi se vrtese vo glava i slusav smeenje i zborenje sto ti udira na nervi poveke kako mumlanje nerazbirlivo.Neznaev sto da pravam i se prepustiv na sudbinata se sklopciv na zemja i cekav da mi dojde krajot.Po nekoe vreme se se stisi krenav glava i se bese po staro.Stanav i izbegav.

Imav custvo na omalaksanost,istostenost kako da mi ja iscedile energijata.Nekolku dena ne izlegov od doma.Navecer slusav glasovi kako da me povikuvaa,kako da baraat pomos od mene.Bev vo crkva i rabotive kako da se smirija.ZA ova ne sum kazal na nikoj probav no ne mi veruvaa mi se smeeja i mislea deka se salam.Neznam zasto samo na mene mi se slucilo ova,zasto ne i na nekoj drug.Zasto bas jas?

A zaboraviv da kazam deka na blic mi se pojavuvaa nekoi sliki vo vrska so lugeto sto ziveea tamu ama bev isplasen i nesakav da se skoncentriram da se soocam.Nesto kako nekoj masakar ,tatkoto go imase siluvano devojceto i gi ima ubieno a posle i on se samoubil.Imase cuden pogled kako da bese opsednat od demon.Mrtov laden.I slusnav istrel od puska i vrisok.Celiot skoknav od podot od istrelot nesto kako da me potkrena i padnav na nekoi daski.Po nekoe vreme se stisi i koga otvoriv oci se bese po staro.

Posle toa nemav izlezeno od toma bev vo trauma.Navecer na spienje slusav glasovi ako da me vikaat za pomos.Neznaev sto da pravam i otidov vo crkva.Po nekoe vreme se smirija rabotite.No jas pocnav da se plasam od se i sesto_Od senkite na drvata po ulicite, od sum od lisja se me potsetuva na toa.

I se prasuvam zasto morase bas na mene ova da mi se sluci, zasto ne na nekoj drug.Kako dete pocnuvav da sonuvam i ponekogas i se slucuvase toa sto ke go sonam,ili so mrtvi ,umreni luge zboruvam.Ako sakam nekoj da go sonam pred spienje ke pomislam na nego i sto sakak da go prasam.I posle toa znaci go sonuvam i svesen sum deka e son i na son se prasuvam:eve go pred mene sto trebase da go prasam i tn.

Znam deka imam nekoja darba so sonovite ama ova so kukata ?

морни4аво нели?....јас се исплашив:nesum:
hahahaha! Bolje si od Clive Barker!:pos2:
 
Член од
22 април 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
Tocno deka ima edna kuka vo Crniche. E opsednata so duhovi. Komsiite vikaat deka vo 4:00 na sabajlecki letale cinii, nozevi... a nema nikoj i ima ozbilno duhovi vo taa kuka. Nikoj ne se nafaka da ja srusi ili da ja zeme da zivee vo nea
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Во куќата во црниче е сниман спотот: One More од Dedicated For Life :) И језиво изглеа куќата :)
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Tocno deka ima edna kuka vo Crniche. E opsednata so duhovi. Komsiite vikaat deka vo 4:00 na sabajlecki letale cinii, nozevi... a nema nikoj i ima ozbilno duhovi vo taa kuka. Nikoj ne se nafaka da ja srusi ili da ja zeme da zivee vo nea
ЛОЛ :pos::pos:
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
Tocno deka ima edna kuka vo Crniche. E opsednata so duhovi. Komsiite vikaat deka vo 4:00 na sabajlecki letale cinii, nozevi... a nema nikoj i ima ozbilno duhovi vo taa kuka. Nikoj ne se nafaka da ja srusi ili da ja zeme da zivee vo nea
а кој будали оставиле во куќата чинии,ножеви:pos:
за дека постои несто можно е,стрико ми чува коњ,во шталата мислиме дека постои нешто али што појам немаме.
косата на вратот од коњот е цела сплетена,како на флизер да бил:pos:
али без мајтап кога ќе ја отплетеме наредниот ден пак е со плетенки и на крајот се подврзани како врфците од патиките:toe:
чудно.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
Во куќата во црниче е сниман спотот: One More од Dedicated For Life :) И језиво изглеа куќата :)
па духовите бегаат изгледа од таква музика:pos:
се дерат по тавани.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom