Kуќи опседнати од духови?

Член од
12 јуни 2008
Мислења
31
Поени од реакции
2
За во Македонија не сум чул ама во светот ги има илјадници.Сигурно добро знае тој што ја прати емисијата Haunted на Discovery.
Може некој од вас го има глеано и филмо Amityville Horror.Тука се се дешава според вистинска приказна.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Jas gledav edna emisija "Unexplained Misteries". Davaa mnogu raboti za duhovi ama ne me uveri toa mnogu.
 

Zivko_MVP

Играј Со Најдобрите!!
Член од
6 април 2008
Мислења
72
Поени од реакции
0
jas znam vo civliko vo strumica tamu ima edna prokolneta kuka koj umre tuka da mu ostane duhot koga ke poglednas vo terasate se mrde od gore na dole i da se zagledas u terasta pise molba i neli edni deca igrajale krienica i decata neli na po temno da sder skrit i izlezelo duh so sekira.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
jas znam vo civliko vo strumica tamu ima edna prokolneta kuka koj umre tuka da mu ostane duhot koga ke poglednas vo terasate se mrde od gore na dole i da se zagledas u terasta pise molba i neli edni deca igrajale krienica i decata neli na po temno da sder skrit i izlezelo duh so sekira.
Ajde be. Te lazele mali deca i ti im veruvas. Kako be ke ti izleze duh so sekira. A koe mesto kaza deka izlezel duhot?
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
jas znam vo civliko vo strumica tamu ima edna prokolneta kuka koj umre tuka da mu ostane duhot koga ke poglednas vo terasate se mrde od gore na dole i da se zagledas u terasta pise molba i neli edni deca igrajale krienica i decata neli na po temno da sder skrit i izlezelo duh so sekira.
A секирата беше вистинска или имаше иста форма како духот, оти многу би било чудно ако била вистинска секирата.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Abe kakva i da e toa bilo samo delo na detskata fantazija, nisto poveke.A ako sekirata bila vistinska izgleda duhot bil so cel da ubiva:D.
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
ХАХА добра фантазија ова со секирата бтв де кажи дека се наоѓа таа куќа од Ср сум баш би сакал да одам да видам... Мош и на мене ќе ми излезе некој со секира па ќе треба да бегам..
 
U

UnholY

Гостин
jas znam vo civliko vo strumica tamu ima edna prokolneta kuka koj umre tuka da mu ostane duhot koga ke poglednas vo terasate se mrde od gore na dole i da se zagledas u terasta pise molba i neli edni deca igrajale krienica i decata neli na po temno da sder skrit i izlezelo duh so sekira.
Точно, и во истиот момент мајка му го разбудила за на школо.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Abe fantazija vo boja sto da vi kazam. Tamu bile pa duh videle. Samo da kazat i duhot go zazemal teloto mu i deka on si gledal kako duhot si zivee vo nego i ke stane tragicna prikazna.
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
104
Поени од реакции
4
Абе јас сум од Прилеп и знам за некои(две-три) опседната кујчи .
Во една имаше ја купиле лујџево ама комшииве му велеле да не ја купуваат али они не верувале во такви работи и они ко мене :P . И после само несрејчи му се случувале му умрела черката на сон после му се јавувала дур не се иселиле . така нешто иам слушано. а иначе незнам кај се наојџа кујчава , само една знам (од овие со ми има кажувано) кај се наојџа
Али ја не верувам во глупоси и такви срања:D
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Јас знам во Струмица имаше една куќа, не опседната со духови, туку им фрлиле магија на луѓето и само лоши работи се имаа случувано..Лично детето ми има раскажувано и верувајте многу ме потресе...А за куча опседната со дохови како што знам до сега во Струмица се нема случено...
A za onaja dolu kaj setalisteto tamu so e so taja kukja?
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Ima i vo Bitola sekoj sto ziveel vo taja kukja mu se slucilo nesrekja sea kolku e to4no to ne znam
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
На темава прочитав многу работа околу фамозната куќа во Црниче, а за неа сум слушнал дупло повеќе отколку што прочитав,некои викаат дека сите моабети се вистина а некои не...епа ајде,ако ви држи, за да се увериме и самите колку од ова е вистина а колку не,да идеме и да ја посетиме:)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Во Ресен има куќа која наводно била направена на место каде порано имало гробишта. Газдите кога ја направија и кога поставија мебел внатре, секое сабајле мебелот бил надвор од куќата, вратите заклучени, а немало траги на насилно влегување. Многу ми е чудно но тие се колнеа дека има духови и куќата сега е на продажба ама тешко дека некој ќе ја купи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom