Kуќи опседнати од духови?

Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
ќе ти кажам кога ќе се видиме!ок!
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
511
Поени од реакции
228
Абе доста верувате во глупости какви духови какви глупости..Духови,вампири,самовили,змејови,диносауруси НЕ постојат
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Чера дојде еден заедно пиво пиевме :P хаха се зезам јас во такви глупости не верувам и да постојат што може да ти направат ништо !!
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Постојат вакви куќи а за тие што не веруваат не знаат какви супер суштества потценуваат, дури Чак Норис, Рамбо и Шварценегер да ви се телохранители ќе се помочате од страв од овакви куќи
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Дур сам не се увериш не можеш да кажеш...Луѓето измислуваат свашта....Ако сам не доживееш џабе ти е.Мене ми се има случено слично нешто.Една вечер цело друштво бевме собрани кај другарка дома и решивме да повикуваме духови.Одеднаш водата во кујната и во бе-цето сама почна да тече...се изгаснаа ламбите...снемуваше работи...а статуата на Св.Богородица што ја имаше другарка ми падна и се скрши на главата.Како хорор филм...Најчудното беше што утредента статуата не беше скршена туку имаше само мала линија кај главата...Сега сакате верувајте сакате не...ама тоа ти е...
 

USB

Unforgiven
Член од
11 мај 2007
Мислења
241
Поени од реакции
0
Jas veruvam vo takvi kuki . Ke gi povrzam so filmot ..Amityville horror.. edinstveniot horor film so veruvam vo nego a sepak nee vistina . Spored mene takvi kuki postojat . Kuki vo se ima slucuvano ubistva,samoubistva,,frlenje magii,macenja,itn.. slicni raboti . Vo tie kuki najcesto gi ima duhovite . Barem jas taka mislam i veruvam .
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Аха и јас верувам дека тие постојат :)
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
незнам ама мислам дека не постојат такви работи.не верувам ама пак ми е "шубе" од некои работи.сеа да ве потсетам дали ја имавте видено една фотогарфија во весник кај сто се имасе сликано едно семејстбо на некој манастир у македонија тоа и од позади има црна сенка и се сборесе за тоа мн време.Што ке кажеме за ова?
 

USB

Unforgiven
Член од
11 мај 2007
Мислења
241
Поени од реакции
0
незнам ама мислам дека не постојат такви работи.не верувам ама пак ми е "шубе" од некои работи.сеа да ве потсетам дали ја имавте видено една фотогарфија во весник кај сто се имасе сликано едно семејстбо на некој манастир у македонија тоа и од позади има црна сенка и се сборесе за тоа мн време.Што ке кажеме за ова?
Ne sum slusnal za owa . Ama sluckata e u manastir :wink: . Najcesto duhovi se pojavuvaat vo manastiri (barem kako so znam jas ) . Sum gledal na dokumentarni programi za duhovi i 70 % od sluckite so duhovi se vo manastiri , zatvori ( najcesto vo ovoj kako se vikashe ,,alkatraz,,) , bolnici itn..
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
па освен овде на форумов што се изначитав за вакви куќи никаде на друго место не сум слушнала,(освен по филмови и дискавери)поточно никој ми нема раскажувано...сепак во вакви работи не верувам баш...:crnamacka:
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
Mi kazuvaa deka imalo kuka negde vo blizina na vodno kade sto umrelo nekoe semejstvo. Vo nea imalo ostaveno klavir, pa vo kukata se slusale zvucite i sl. Pa na otkako iskocile od nea na oblekata imale beli otisoci od race... Ama nekako ne mi se veruva :pop:
 
Член од
17 септември 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
SOBRANIETO E OKUPIRANO OD VAMPIRI ZOMBI VESTERKI I DR IDI TAMU GARANT KE GI POZNAES NEMA UTKA 99,9 I 103 POSTO:jaj:
 

viktordojran

пссwd
Член од
11 септември 2007
Мислења
351
Поени од реакции
31
aman be drugari jas koga bev mal mnogu se plasev od tie raboti vistina.mnogu bev strasliv sega rabotam obezbeduvanje i cat pat znaat da me premestat od didko na nekoja fabrika od fabrika na disko.i koga sum na fabrika strumicani sigurno znaat kolesino kaj e i pod fabrikata.pa tamo nema zivo pile da projde a ne pa covek ili kola.sam sum do sega veke moze edno 8 meseci osven volci i zajci drugo ne sum sretnal na vecerta.a cela vecer sedis sam kako utka nekoja.a toa kolesino i taa fabrika od strumica se odaleceni mozebi 20km.i nema nisto do sega ne sum sretnal barem do sega.se uveriv deka nema nisto i sega ne vo ohrid ili crnice na grobiste ke idam ako sakate.ne veruvam vo tiee raboti.od prvinta da strav mi bese ama posle izvesno vreme ne be brate nemaa nistoo.nisto...jas vikav daj boze da izleze nekoj barem ke ima koj da mi pravi drustvo.heheNEMA NISTO LUGE.SE SE BABINI MUABETI.
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
eve vi 3 prikazni so se kazuvaat kaj nas vo pp ustvari tolku znaam
se kazuva za edna kujca vo koja porano ziveel nekoj pop i si go otepal semejstvoto i sea bila prokolnata a za toa mislam deka e vistina ne fajca fasada
2.ima isto taka kujca Treska ja vikame vo pp na sabalje lujge ja gasa lambata a navecer sekogas sveti
3.vo nekoe selo nz koe imalo zad nekoja kujca zlato ama mn ujge se obidele koga ce se navedni nekoj zlatoto pepel se pravelo i toa znacelo kletva dali e mozno ova nz samo go imam slusano :D tolku
 

Kajgana Shop

На врв Bottom