Kуќи опседнати од духови?

Член од
5 август 2007
Мислења
113
Поени од реакции
5
jas imam mnogu slusano za vakvi raboti niz sk znam za kukana u crnice,ovde kaj mene u k.v. kaj ino spektar zborat deka bilo porano grobista i deka se krsele prozori itn.isto iam slusnato za nekoja nevesta so se pojavuvala na mostot u katlanovo ,za nekoi 3 kalugerki so setale niz madzari i ... iskreno neznam dali da veruvam ili ne zs ednas si sedam u dvor so eden drugar nekade okolu 2:30 bese i slucajno poglednuvam na ulica i gleam covek vo crno oblecen so dolga crna kosa.i se zasmeuvam i mu vikam na drugar mi vidi kako coek e onoj i on go vide i pocekavme da pomine kaj mene pred kapija da go vidime poubao ama ... ne pomina.naednas go snema i nie dvajcata se pokakavme od strav. i ne znaevme so e toa .da go videv samo ja aj ke recevme deka mi se pricinilo ama dvajcata go vidovme:toe:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
jas koga bev mal i bev vo edna kujka vo Struga na odmor.I tamu imase pocinat clen od familiata i tatko mi spiese na toj krevet kade sto spiel pocinatiot.i tatko mi vo son go sonuval toj pocinat covek
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Од секогаш сум сакал со друштво да влезам у ваква куќа !!
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
sve e samo elektromagnetni polinja koi imaat nekoe pogolemo vlijanie vrz kukite a za duhovi ako ima nekade takva kukja vo makedonija bi sakal da ja posetam bilo sam bilo nekoj da mi pravi drustvo pisete mi
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
abe kakvi duhovi zborite bre prikazni za mali deca duhovite se sozdadeni od nasiot um vo temnica, pred nekoe vreme procitav za ova
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
170
Поени од реакции
8
НЕ ВЕРУВАЈТЕ ВО ГЛУПОСТИ АЛООО
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
228
Поени од реакции
0
И јас имам слушано за таа куќа,не ретко и поминувам од таму,али се тоа ми се бла бла муабети!А и претежно сум ги слушала од такви луѓе!
Не верувам во такви работи и неам некој страв кога поминувам покрај зелената куќа опседната со духови!:)

pred nova godina moja drugarka i toj nejziniot muvac vlegle u zelena kuka ne znam kako toa na polnok ili u kkolku sat treba zaso im bilo dosadno i im teknalo da idat ama niso ne se desilo
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
pred nova godina moja drugarka i toj nejziniot muvac vlegle u zelena kuka ne znam kako toa na polnok ili u kkolku sat treba zaso im bilo dosadno i im teknalo da idat ama niso ne se desilo
?????????????????????????????????? Што се обиде да кажеш ????????????
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
поголеми духови од нас нема до 15h спиеме до 03h-05h скитаме :smir:
некои ги бројат ѕвездите во кола тоа веме а пак некој набиваaт компресија,значи духови и да има би избегале:pos2:
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
vo pravo si :pos2: BuSarCe nie sme najgolemi duhovi, a za kukata vo crnice poradi izgledot lugeto se ke pomislat:tapp:
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Глупости. Луѓево навистина немаат шта са собом:pos::pos::pos:
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Околу куќата во Црниче: се смета дека во неа владеат некои зли демони или духови затоа што куќата лежи на подземни води (да, такви како на рекламата за PXD биопирамида), а резултат на подземните води, НЕ на духовите се лошо расположение, тумори и разни болести.

А изгледа така како што изгледа затоа што ја изградил некој француски архитект пред многу години.
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
И јас иам слушано за та куќа...и не вервав..и ојдов и се уверив дека стварно има крст...морничаво е в крај!!!
Можеби има крст, но тоа дека не можеле да го извадат...не верувам. А евентуално ако е вистина, некои дечишта по смртта на тој човек намерно го нацртале со нешто јако и не се брише и луѓето сега измислуваат приказни за тоа. :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom