Kуќи опседнати од духови?

Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
и јас не верувам во дух кога ке го видам ке поверувам :):):):helou:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Причината што никој не живее таму е Катастарот .. Најстрашната и најјезивата институција во Македонија .. А влезеш таму морници те лазат...
Сопствениците на куќата се Егејци , починати , и сега куќата никој не ја користи. Биг диел.
По нив сопственик на куќата беше кумот мој, ама само во посед му беше таа куќа, не ја ни користеше ни ништо. Си седеше како градба.
Нема духови, нема ништо, останати се само муабетите дека има нешто.:wink:
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Јас не верувам кога ќе видам можи ќе поверувам вака не.
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
256
Поени од реакции
18
епа вака
еве што кажува едно дете што влегло во куќата во ЦРНИЧЕ

Togas so drugarite vlegovme vnatre.Na pocetok nemase nisto no ponekoe vreme osetivme stud laden vozduh i nekoj cuden zvuk kako koga pisti veterot koga duva.No ne pridadovme mnogu znacenje na toa.Odednas nekoj kako da pocna da me vlece, a drugarite mislea deka se zafrkavam za da gi iplasam.Ne mi veruvaa.Pocnuvase da se slucuvaat i pojaki raboti

Odednas kako da se najdov vnatre, se vrtam nemase nikoj a rasporedot vnatre bese smenet i nemase izlez.Mi se vrtese vo glava i slusav smeenje i zborenje sto ti udira na nervi poveke kako mumlanje nerazbirlivo.Neznaev sto da pravam i se prepustiv na sudbinata se sklopciv na zemja i cekav da mi dojde krajot.Po nekoe vreme se se stisi krenav glava i se bese po staro.Stanav i izbegav.

Imav custvo na omalaksanost,istostenost kako da mi ja iscedile energijata.Nekolku dena ne izlegov od doma.Navecer slusav glasovi kako da me povikuvaa,kako da baraat pomos od mene.Bev vo crkva i rabotive kako da se smirija.ZA ova ne sum kazal na nikoj probav no ne mi veruvaa mi se smeeja i mislea deka se salam.Neznam zasto samo na mene mi se slucilo ova,zasto ne i na nekoj drug.Zasto bas jas?

A zaboraviv da kazam deka na blic mi se pojavuvaa nekoi sliki vo vrska so lugeto sto ziveea tamu ama bev isplasen i nesakav da se skoncentriram da se soocam.Nesto kako nekoj masakar ,tatkoto go imase siluvano devojceto i gi ima ubieno a posle i on se samoubil.Imase cuden pogled kako da bese opsednat od demon.Mrtov laden.I slusnav istrel od puska i vrisok.Celiot skoknav od podot od istrelot nesto kako da me potkrena i padnav na nekoi daski.Po nekoe vreme se stisi i koga otvoriv oci se bese po staro.

Posle toa nemav izlezeno od toma bev vo trauma.Navecer na spienje slusav glasovi ako da me vikaat za pomos.Neznaev sto da pravam i otidov vo crkva.Po nekoe vreme se smirija rabotite.No jas pocnav da se plasam od se i sesto_Od senkite na drvata po ulicite, od sum od lisja se me potsetuva na toa.

I se prasuvam zasto morase bas na mene ova da mi se sluci, zasto ne na nekoj drug.Kako dete pocnuvav da sonuvam i ponekogas i se slucuvase toa sto ke go sonam,ili so mrtvi ,umreni luge zboruvam.Ako sakam nekoj da go sonam pred spienje ke pomislam na nego i sto sakak da go prasam.I posle toa znaci go sonuvam i svesen sum deka e son i na son se prasuvam:eve go pred mene sto trebase da go prasam i tn.

Znam deka imam nekoja darba so sonovite ama ova so kukata ?

морни4аво нели?....јас се исплашив:nesum:
Morni4avo no netrebase da odish vo kujkata ...
 

buba18

God is a DJ
Член од
8 јануари 2009
Мислења
358
Поени од реакции
10
многу е убава куката во црниче.иначе не верувам во духови:nenene:
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
А шо беше ова со 03.15...го иам гледано и на повише хорори али не знам коа е поврзаноста со ова време :toe:
во тоа време, поточно во 3 сатот умрел Господ Исус Христос
го има тоа во Егзорцизмот на Емили Роус ( кога се буди точно во 3 сатот и ги добива тие ѓаволски напади:vozbud:)- based on true story ????
 
N

navivacka

Гостин
А шо беше ова со 03.15...го иам гледано и на повише хорори али не знам коа е поврзаноста со ова време :toe:
Има филм за ова со 03:15.Се вика Хоророт од Амитивил...некои велат дека навистина се случило тоа некаде во Америка само не знам на кое место точно...

Приказнава е вака:Имало семејство кои живееле во една огромна кука...братот и сестрата се договарале ЗАЕДНО да ги убијат своите родители...но

Едни велат дека само сестрата го сторила тоа во 03:15 а потоа брат и ја зел пушката и ја убил својата сестра...

Други велат дека братот ги убил сите бидејки наводно влегол некој демон во него...

После таа трагедија едно семејство се сели во куката каде што се случило злосторството...и уште првата вечер се случувале чудни работи...да шета некој низ кујната низ ходниците и да тропа силно...последната нок на тоа семејство им било застрашувачки и не сакале да откријат што се случило последната нок.

Сеуште не се знае дали е вистина или не...никој не сака да ја каже точно вистината ама нешто се случило во таа кука.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Има филм за ова со 03:15.Се вика Хоророт од Амитивил...некои велат дека навистина се случило тоа некаде во Америка само не знам на кое место точно...
Амитвил се вика местото, нели е очигледно :smir:
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
Има филм за ова со 03:15.Се вика Хоророт од Амитивил...некои велат дека навистина се случило тоа некаде во Америка само не знам на кое место точно...

Приказнава е вака:Имало семејство кои живееле во една огромна кука...братот и сестрата се договарале ЗАЕДНО да ги убијат своите родители...но

Едни велат дека само сестрата го сторила тоа во 03:15 а потоа брат и ја зел пушката и ја убил својата сестра...

Други велат дека братот ги убил сите бидејки наводно влегол некој демон во него...

После таа трагедија едно семејство се сели во куката каде што се случило злосторството...и уште првата вечер се случувале чудни работи...да шета некој низ кујната низ ходниците и да тропа силно...последната нок на тоа семејство им било застрашувачки и не сакале да откријат што се случило последната нок.

Сеуште не се знае дали е вистина или не...никој не сака да ја каже точно вистината ама нешто се случило во таа кука.
Сум го гледала филмот, и мислам според вистинска приказна е правен или не?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom