Kуќи опседнати од духови?

Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
во тоа време, поточно во 3 сатот умрел Господ Исус Христос
го има тоа во Егзорцизмот на Емили Роус ( кога се буди точно во 3 сатот и ги добива тие ѓаволски напади:vozbud:)- based on true story ????
ке се надополнам на ова...3-15 pm(15-15h) е времето кога починал Исус...3-15 am(3-15 наутро) на некој начин претставува "славење" на сатаната поради смртта на Исус...нормално бидејки не може дење, тоа се случува ноке, злото станува најмокно...ова се потенцира во сите делови на Егзорцист
 
N

navivacka

Гостин
Амитвил се вика местото, нели е очигледно :smir:

Викаа го местото некако друго...гледав и документарна приказна за тоа и некој рече дека е додавано нешто во филмот ама што се случувало во таа кука тоа е факт...имало нешто толку морничаво што тие кога се доселиле во куката не сакале да кажат.Се уште останува непознато...според тоа што го кажувале по тоа е и направен филмот...Мислам дека на DISCOVER даваа.Често го даваат тоа.
 

DeepPurple

* Belly Fairy *
Член од
16 јануари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
10
Има филм за ова со 03:15.Се вика Хоророт од Амитивил...некои велат дека навистина се случило тоа некаде во Америка само не знам на кое место точно...

Приказнава е вака:Имало семејство кои живееле во една огромна кука...братот и сестрата се договарале ЗАЕДНО да ги убијат своите родители...но

Едни велат дека само сестрата го сторила тоа во 03:15 а потоа брат и ја зел пушката и ја убил својата сестра...

Други велат дека братот ги убил сите бидејки наводно влегол некој демон во него...

После таа трагедија едно семејство се сели во куката каде што се случило злосторството...и уште првата вечер се случувале чудни работи...да шета некој низ кујната низ ходниците и да тропа силно...последната нок на тоа семејство им било застрашувачки и не сакале да откријат што се случило последната нок.

Сеуште не се знае дали е вистина или не...никој не сака да ја каже точно вистината ама нешто се случило во таа кука.
Neli imase nesto za amitvil vo CSI:New York ??
 
N

navivacka

Гостин
Neli imase nesto za amitvil vo CSI:New York ??

Е незнам не ја следам баш таа серија ама не ме чуде и да имало зашто во последно време се нешто дават на ТВ во врска со тоа.Еве и неколку сликички...последната слика е човекот кој што ја купил куката.


http://rds.yahoo.com/_ylt=A0WTb_1UhnBJanUAXE.JzbkF;_ylu=X3oDMTBrcmhyY25nBHBvcwMxNjgEc2VjA3NyBHZ0aWQD/SIG=1ne7g9v6o/EXP=1232197588/**http%3A//images.search.yahoo.com/images/view%3Fback=http%253A%252F%252Fimages.search.yahoo.com%252Fsearch%252Fimages%253Fp%253Damityville%252Bhouse%252Bpictures%2526ni%253D20%2526fr%253Dyfp-t-305%2526xargs%253D0%2526pstart%253D1%2526b%253D161%26w=150%26h=150%26imgurl=www.ghostlytalk.com%252Fgallery2%252Fmain.php%253Fg2_view%253Dcore.DownloadItem%2526amp%253Bg2_itemId%253D339%2526amp%253Bg2_serialNumber%253D2%2526amp%253Bg2_GALLERYSID%253Dyahoo74616234%26rurl=http%253A%252F%252Fwww.ghostlytalk.com%252Fgallery%253Fg2_view%253Dcore.ShowItem%2526g2_itemId%253D3161%26size=5.4kB%26name=main.php%26p=amityville%2Bhouse%2Bpictures%26type=JPG%26oid=ff8148afaede7346%26no=168%26tt=875%26sigr=127ru66j8%26sigi=147hjfjgt%26sigb=13iuibf15
http://rds.yahoo.com/_ylt=A0WTb_1UhnBJanUAXE.JzbkF;_ylu=X3oDMTBrcmhyY25nBHBvcwMxNjgEc2VjA3NyBHZ0aWQD/SIG=1ne7g9v6o/EXP=1232197588/**http%3A//images.search.yahoo.com/images/view%3Fback=http%253A%252F%252Fimages.search.yahoo.com%252Fsearch%252Fimages%253Fp%253Damityville%252Bhouse%252Bpictures%2526ni%253D20%2526fr%253Dyfp-t-305%2526xargs%253D0%2526pstart%253D1%2526b%253D161%26w=150%26h=150%26imgurl=www.ghostlytalk.com%252Fgallery2%252Fmain.php%253Fg2_view%253Dcore.DownloadItem%2526amp%253Bg2_itemId%253D339%2526amp%253Bg2_serialNumber%253D2%2526amp%253Bg2_GALLERYSID%253Dyahoo74616234%26rurl=http%253A%252F%252Fwww.ghostlytalk.com%252Fgallery%253Fg2_view%253Dcore.ShowItem%2526g2_itemId%253D3161%26size=5.4kB%26name=main.php%26p=amityville%2Bhouse%2Bpictures%26type=JPG%26oid=ff8148afaede7346%26no=168%26tt=875%26sigr=127ru66j8%26sigi=147hjfjgt%26sigb=13iuibf15
 

Cruela DeVill

THE BEST DAMN THING
Член од
15 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
14
jas obicno ne veruvam vo takvi raboti ama kaj nas vo pp ima edna kuka i site za nea zboruvaat deka e opsednata so duhovi i nikoj ne saka da ja kupi zaradi toa.inace se naoga kaj mostot Tabana i do den denes kukata e prazna
 
Член од
3 јануари 2009
Мислења
190
Поени од реакции
1
Е незнам не ја следам баш таа серија ама не ме чуде и да имало зашто во последно време се нешто дават на ТВ во врска со тоа.Еве и неколку сликички...последната слика е човекот кој што ја купил куката.

Овој на последната слика живеел во оваа куќава во Амитивил,и слушал гласови,му се привидувале сенки и сличо.Едвај спасил глава човекот со жена му и децата,го гледав на ТВ раскажуваше за тоа како ги поминувал деновите во куќата.А првата фамилија што живеела во куќава,сите умреле освен еден од синовите(не знам како го викаа,околу 20 и неш. години беше,ако можам ке најдам слики и име од него)кој што ги убил другите.Слушал гласови и сл. и една вечер цела фамилија си ја убил,дури и мали деца.Сега уште мислам одлежува затвор,на ТВ и тој раскажуваше каков пекол преживеал таму
 
N

navivacka

Гостин
Е да јас што кажувам сега...тоа е човекот кој ја купил куката и кажувал детали што се случувало...но потоа некој друг изјави дека таа кука била повторно купена од некоја друга фамилија и дека ним ништо не им се привидувало...да не знаеш на кој да веруваш...стално ја даваат таа случка на Discovery.Последната нок им била застрашувачка и набрзина избегале.Едни кои сакале да истражуваат во врска со тој случај додека сликале собите се појавило некое дете ама тие не го забележале...Штом ги извадиле тие слики веднаш го виделе тоа мистериозно дете како назирка од мала собичка и го прашале девојчето на тоа семејство кое ја купиле куката кое е тоа дете а тоа рекло дека тоа е некое дете со кое си играло но на другите им било чудно како не го забележиле...исто и тоа го даваа на телевизијата...А во врска со убиецот тој имал склучен таен договор со сестра му да ги убијат заедно родителите но испадна дека тој на крај ги убил...Убиецот се викал Роналд ДеФео.

 

AntiZionist

undergoing construction
Член од
31 март 2009
Мислења
305
Поени од реакции
144
ima edna kukja nekade kaj przino, jezda e jeziva ali nema vrska nema niso bas bev tamu i toa navecer i nemase ama bas niso samo toa kesite so se na nekoi od prozorite sustese celo vreme. A znam za edna druga kukja t.e. ne e bas kukja tuku e gradinka kaj sumata u gazi baba. Se zbori deka ja zatvorile posle nekolku dena poso se slucuvle mn jezivi raboti. E tam stvarno ne sakam da idam poso ova mi go kaza eden drugar
 
Член од
5 март 2009
Мислења
4
Поени од реакции
3
svashta

jas mislam deka duhovite postojat samo vo coveckata fantazija....
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Една другарка ми има раскажувано случка шо му се десила не нејзиниот татко ... кој инаку е таксист .... значи ... една вечер Дац(татко и) возел една баба и еден дедо ... со многу торби ... и коа стигнале пред куќата .... бабата го замолила Дац да им помогне со торбите .. овој земал неколку од торбите и им ги однел внатре во куќата (која инаку е огромна и морничава ... и од сите страни е обиколена со дрвја...мов...бла бла ...).Бабата го поканила на кафе ... за да му се одолжи за носењето... и овој рекол ајде демек.Откоа го испил кафето нормално излегол да си оди и кога влегол во колата(која била паркирана подалеку од куќата)приметил дека му го нема паричникот и се вратил по него ... викал,викал но од старите никој не се појавувал.Од соседната куќа излегла некоја девојка и му рекла дека во таа куќа одамна не живее никој ... дека се починати луѓето ... овој ја убедувал дека таму пиел кафе ... и дека си го забораил новчаникот ... али оваа не му верувала .... и човеков некако ја натерал да идат да проверат .... Кога влегле нашле многу торби на подот .... 3 шољи кафе(со свеж талог) и паричникот.Тогаш девојката излегла со вриштење и му кажала на човеков дека всушност таму умреле нејзините .. и дека ова не е прв пат некој таксист да имаат донесено во таа куќа.....:S:S:S:S:S:S
...после оваа случка на човекот му е став да вози навечер :S:S:S
:(
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.573
Поени од реакции
6.270
Е да јас што кажувам сега...тоа е човекот кој ја купил куката и кажувал детали што се случувало...но потоа некој друг изјави дека таа кука била повторно купена од некоја друга фамилија и дека ним ништо не им се привидувало...да не знаеш на кој да веруваш...стално ја даваат таа случка на Discovery.Последната нок им била застрашувачка и набрзина избегале.Едни кои сакале да истражуваат во врска со тој случај додека сликале собите се појавило некое дете ама тие не го забележале...Штом ги извадиле тие слики веднаш го виделе тоа мистериозно дете како назирка од мала собичка и го прашале девојчето на тоа семејство кое ја купиле куката кое е тоа дете а тоа рекло дека тоа е некое дете со кое си играло но на другите им било чудно како не го забележиле...исто и тоа го даваа на телевизијата...А во врска со убиецот тој имал склучен таен договор со сестра му да ги убијат заедно родителите но испадна дека тој на крај ги убил...Убиецот се викал Роналд ДеФео.

мислам дека има и филм за амитвил не сум сигурен,гледав еден ако е тој :toe:
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Една другарка ми има раскажувано случка шо му се десила не нејзиниот татко ... кој инаку е таксист .... значи ... една вечер Дац(татко и) возел една баба и еден дедо ... со многу торби ... и коа стигнале пред куќата .... бабата го замолила Дац да им помогне со торбите .. овој земал неколку од торбите и им ги однел внатре во куќата (која инаку е огромна и морничава ... и од сите страни е обиколена со дрвја...мов...бла бла ...).Бабата го поканила на кафе ... за да му се одолжи за носењето... и овој рекол ајде демек.Откоа го испил кафето нормално излегол да си оди и кога влегол во колата(која била паркирана подалеку од куќата)приметил дека му го нема паричникот и се вратил по него ... викал,викал но од старите никој не се појавувал.Од соседната куќа излегла некоја девојка и му рекла дека во таа куќа одамна не живее никој ... дека се починати луѓето ... овој ја убедувал дека таму пиел кафе ... и дека си го забораил новчаникот ... али оваа не му верувала .... и човеков некако ја натерал да идат да проверат .... Кога влегле нашле многу торби на подот .... 3 шољи кафе(со свеж талог) и паричникот.Тогаш девојката излегла со вриштење и му кажала на човеков дека всушност таму умреле нејзините .. и дека ова не е прв пат некој таксист да имаат донесено во таа куќа.....:S:S:S:S:S:S
...после оваа случка на човекот му е став да вози навечер :S:S:S
:(
"Случкава" и на внуците мои здравје Боже ќе се пренесе....него...има бе...има цели градови што се опседнати со духови а најмногу во Монтана и Калифорнија.Јас знам и за многу куќи кај нас ама што дека ќе пишувам кога јас нити сум видела дух нити сум била во тие куќи.
Пак ќе кажам тоа се души со незавршена работа и нормално е да не сакаат да го напуштат местото каде што си живееле.
Мислам дека не е толку страшно колку што изгледа.
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Jas ne se plasam od duhovi:pos2::pos2:samo koga se pojavuvaat se mn misteriozni,,sakaat da te isplasat.:pos2:
 

AntiZionist

undergoing construction
Член од
31 март 2009
Мислења
305
Поени од реакции
144
ima mnogu takvi kuki, i kaj nas gi ima samo so nekoj veruva deka postojat a nekoj ne

a inace kukata vo amitivil e stavena na lista kako edna od naj strasnite i najmornicavite kuki u svet
 

Kajgana Shop

На врв Bottom