Kуќи опседнати од духови?

Demon_Lord

May the force be with you!
Член од
11 септември 2008
Мислења
428
Поени од реакции
9
На варош во прилеп има една куќа напуштена и полусрушена... Се кажува дека навечер се собира секта кои повикуваат демони во нејзе ама за сигурно не можам да ви кажам, појдете проверете сами... ама не ви препорачувам...:nesum:
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
261
Поени од реакции
20
what the...

Jas sum od Veles,i kaj nas ima poveke (barem taka vikaat) kuki opsednati so duhovi.Edna se naoga vednas nad bolnicata,celata e iskrsena. Velat deka na toa mesto kade sto se naoga kukata,na vremeto imalo Turski grobista i koj i da zivee vo taa kuka,go sledelo golem maler.
Nie kako pomali,tocno vo 00:00 odevme vo taa kuka i cekavme dali ke ima nesto,i eden moj drugar najde stara fotografija,samo ja zema od zemjata i pak ja frli.Narednata den pocina brat mu koj imase samo 12 god.
zalno...
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
88
Поени од реакции
1
Еднаш на 1 другар му се има случено следново: Баба му умрела и пошто живеат во стан а неговиот чичо над него во друг стан, а бабата умрела доле во долниот стан, и отишле со братучедот негов да земат некои лажици,чинии...и кога влегле во ходникот на станот, наеднаш се затвориле сите врати во исто време...ама онака лупнале јако...пробале да отворат но не можело...биле заклучени вратите..лупале викале пискале......и после 5 минути се отвориле вратите..и избегале долу и не смееле да се качат многу време...


друго...кај 1 другарка во куќата пред 3месеци имаше нешто чудно.....


вечерно време кога ке помине полноќ нешто почнуваше да тропа на вториот (несреден) спрат...цело време мислевме дека има Стаорци таму..но како што е несреден спратот ке се видат....само што се затвори вратата почнува да тропа пак...како да трча некој по спратот...се отвора вратата за горниот спрат наеднаш престанува......чудно и морничаво...ептен затоа што веќе осетив како е дух да има.....сега го нема..не знам не тропа повеке
 
V

Viktorijabt

Гостин
Блиску до мојата куќа има една немалтарена куќа која нема ѕид од страната свртена кон улицата ама само на приземјето. Внатре во приземјето нема ништо и собите не се поделени. Многу настани ми се случиле поврзани со оваа куќа оти таму седевме долго време кога бевме помали и си замислувавме дека на спратот горе има некој/нешто и цело време слушавме тропање. На еден дел од куќата внатре имаше ѕид и од другата страна скали за горе (бтв ние влегувавме од кај што немаше ѕид-вратата отстрана заклучена) и ние се обидувавме да го пробиеме ѕидот секој ден кршевме по малку-не беше тешко речиси имавме пробиено ама еден ден одиме внатре и гледаме на дупката одвнатре потпрени две големи буриња и една метална цевка преку нив - јасно тоа можеше да биде само одвнатре. Ништо си рековме ќе ги турнеме, ама одиме пак другиот ден кога дупката наша беше затната со малтер! :nesvest: Па се разбира, стравови кркавме, па филмови разни...кога тоа да ти ја затнале дупката соседите мислејќи дека некој сака да провали внатре!!! (на спратот горе имаше мебел, врати, прозорци, се) А тропањето од горе да ти бил еден човек (веројатно бездомник) кој живее(л) внатре!!:tapp: И после натприродни сили не знам шо дрн дрн јариња!!!
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Има доброволци од Струмица да посетиме некои куќи опседнати со духови?:)
баш ме интересираат вакви работи поврзани со духови, па ако има уште некој што сака да прошетаме нека пише:)
п.с. да се собереме барем 4-5 души:vozbud:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
152
Поени од реакции
7
па ајде јас сум од струмица. ама каде има во струмица ?
јас незнам ниедна таква кука:toe:
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Веке не читам мистерииииииииииииииииииииииииииии:nesum::nesum::nesum::nesum:
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
256
Поени од реакции
18
Во Црниче имало некоја куќа... А и замоците во Ѓорче се сумљиви, слушам имало слични ствари :nesum:
Аа незнам за таа а јас многу сакам да слѕсам Приказѕи со Духови ѕустетеми по(р)ѕака Во Охрид нема мислаѕ
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
256
Поени од реакции
18
Цитирам од таратур
Дух во лифт



Откако двајцата службеници излегоа од лифтот во зградата во Сингапур, по нив тргна нешто што личи на дух од постара жена. Вистина или не, ќе просудите откако ќе го видите видеото!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom