Kуќи опседнати од духови?

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Imam slusano deka vo belata kuka vo Vasington kerkata na Dzordz Bus sedela do docnite vecerni casovi i od sobite se pojavuvale duhovite na poranesnite Amerikanski pretsedateli duhot na Abraham Linkholm i imalo muzika od 60s godini.
Kerkata na Bus koga go izjavila intervjuto rekla na novinarite deka mozebi ke ja napravat budala no taa gi videla.
 
Член од
10 јуни 2006
Мислења
118
Поени од реакции
7
Јас имам слушнато за една куќа во Црниче дека е опседната со духови, тие што живеат таму имаат многу верзии на приказната.:)

Јас ко помала имав уплав од таа куќа, од толку што ми ја наполнија главата со глупости страв ми беше да поминам до кај другарка ми (бивша комшика, и идев на гости во Црниче:)).
Леле и јас ја знам оваа куќа и ние до пред 3 години одевме до таму со кола и ќе ни мрднеше некоја сенка и сите во несвест паѓавме, леле не ми се верува дека и други ја имаат слушано куќава.
А исто така знам една куќа на Бит Пазар за која викаат дека е опседната со духови.:vozbud:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Ај вака сега...слуштете паталец, не гаталец...Ќе ви раскажам две случки,поврзани со темава за духови.

1. Мој другар пред 7-8 год. (сега има 21), отишол во Ѓорче кај некои пријатели сам.Се стемнило и другаров (тогаш помало дете) сакал да остане во куќата кај луѓево да не се враќа по темница сам дома.Луѓево рекле дека не е проблем во останувањето, но имало еден проблем.Често им се појавувале непознати силуети на луѓе и нормално ги плашеле, е сега затоа што детево е мало, може да се исплаши, а овие отрпнале веќе на тоа. Другаров рекол дека не е проблем, можел да остане.Уште еднаш луѓево го предупредиле, но овој си останал на своето.Пеки...Дошло касна ноќ веќе и сите спиеле, а другар ми спиел со некој од газдите заедно. И наеднаш слушнал како нешто чкрипи, и се движи во собата, му паднало чудно. Ја прашал особата до него, што се случува. И оваа му рекла, сега што и да правиш, немој случајно да си ги отворил очите.И овој се стресол целиот, ама не г држел газот и скришно малце ги отворил очите, и видел десетина силуети околу креветот како ги гледаат нив двајца како лежат...

2. Овде во главна улога сме јас и непознат пријател кој залутал во мојата соба. 2006год. во Охрид на одмор, другаров(не тој од предходната случка)
, го слушам крчи како топ, а јас полека се расонувам во сред ноќ и сакав да го затворам прозорот над мене. Полека отварам очи, значи бев свесен, не спиев и како што лежам, гледам пред мене стои помалку нејасна силуета на постара жена и ме гледа.Се се случуваше за 10сек. и си реков во себе, немој случајно сега да те фати паника. Се свртев на другата страна и заспав. И утредента ми беше страв да го прашам газдата дали има умрено некој во куќата....
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
41
Поени од реакции
0
Абе луѓе се изначитав цел ден, од оваа темава, па ми изгледа доста интересно. Од некои мислења се наежав, од некои пак се згазив од смеење. Не е важно тоа, само зошто не се најде некој паметен да остави слика од таквите куќи на форумов? Ај ве молам сликајте кои се тие куќите во Охрид и постирајтее. Не за друго, во иднина планирам да бидам егзорцист па се надевам ќе помогнете во истражувањата со тоа што ке ставите слика па да одиме да испитаме!!!
Се надевам некој ќе стави таква слика!!!!
Поздрав
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Е не можам сега да ти ставам слика од куќата во Охрид, бев на одмор таму, не е моја куќата.....
 
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
Moeto iskustvo so duhovi e nikakvo a ne ni sakam da go imam ako veke postojat, no, imam gledano emisija na Discovery kade objasnuvaat kako nekoi snimki od "duhovi" fakticki se napraveni so mala fantazija i malo iskustvo so kamerata. Takada site tie snimeni klipcvinja za duhovi za mene pagaat vo voda!
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
41
Поени од реакции
0
Е не можам сега да ти ставам слика од куќата во Охрид, бев на одмор таму, не е моја куќата.....
Па немора да е твоја куќата за можеш да ја сликаш, добро нема врска, ај другиот пат кога ке одиш таму на одмор, обавезно едно picture и реди тука.
Поздрав :salut:
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Ај вака сега...слуштете паталец, не гаталец...Ќе ви раскажам две случки,поврзани со темава за духови.

1. Мој другар пред 7-8 год. (сега има 21), отишол во Ѓорче кај некои пријатели сам.Се стемнило и другаров (тогаш помало дете) сакал да остане во куќата кај луѓево да не се враќа по темница сам дома.Луѓево рекле дека не е проблем во останувањето, но имало еден проблем.Често им се појавувале непознати силуети на луѓе и нормално ги плашеле, е сега затоа што детево е мало, може да се исплаши, а овие отрпнале веќе на тоа. Другаров рекол дека не е проблем, можел да остане.Уште еднаш луѓево го предупредиле, но овој си останал на своето.Пеки...Дошло касна ноќ веќе и сите спиеле, а другар ми спиел со некој од газдите заедно. И наеднаш слушнал како нешто чкрипи, и се движи во собата, му паднало чудно. Ја прашал особата до него, што се случува. И оваа му рекла, сега што и да правиш, немој случајно да си ги отворил очите.И овој се стресол целиот, ама не г држел газот и скришно малце ги отворил очите, и видел десетина силуети околу креветот како ги гледаат нив двајца како лежат...

2. Овде во главна улога сме јас и непознат пријател кој залутал во мојата соба. 2006год. во Охрид на одмор, другаров(не тој од предходната случка)
, го слушам крчи како топ, а јас полека се расонувам во сред ноќ и сакав да го затворам прозорот над мене. Полека отварам очи, значи бев свесен, не спиев и како што лежам, гледам пред мене стои помалку нејасна силуета на постара жена и ме гледа.Се се случуваше за 10сек. и си реков во себе, немој случајно сега да те фати паника. Се свртев на другата страна и заспав. И утредента ми беше страв да го прашам газдата дали има умрено некој во куќата....

Interesni slucki. Sega imas li strav od duhovi. :helou:
Ako imas isprati uste nekoja :helou::helou:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Interesni slucki. Sega imas li strav od duhovi. :helou:
Ako imas isprati uste nekoja :helou::helou:
За страв, јеби га уште може да се рече дека постои, кај кого не би постоело, сепак е језива работа тоа.
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
имам слушано за мн вакви случки и не дај боже кога мене би ми се случиле јас би умрела од страв........:vozbud::vozbud::vozbud:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
имам слушано за мн вакви случки и не дај боже кога мене би ми се случиле јас би умрела од страв........:vozbud::vozbud::vozbud:
Види Принцезо, не дека не е страшно, језиво е, ама кога ќе ти се случи, тоа е....поминало и не е толку страшно тогаш.:nesvest:
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Јас имам слушнато за една куќа во Црниче дека е опседната со духови, тие што живеат таму имаат многу верзии на приказната.:)

Јас ко помала имав уплав од таа куќа, од толку што ми ја наполнија главата со глупости страв ми беше да поминам до кај другарка ми (бивша комшика, и идев на гости во Црниче:)).
Znam za ovaa kuka bas iam drugarka od Crnice i ona mi ima kazuvano i ednas koa pominuvavme od toa mesto stvarno mornici me polazija jezivo e epten da mu se nevidi ama toa e svasta ima po svetov...
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Хмм...Сите ја знаат куќата у Црниче како нешто ептн језиво, но во мојот случај повеќе е наркоманско:)Кога се занесувавме со друштво да видиме што има како има во неа, се што беше страшно беа купови ѓубре, шприцеви и ништо повеќе.А и навечер бевме влезени и тоа со батерија светкавме!Кои дечишта. Но јас барем, не видов ништо:nesvest::toe:
 
U

UnholY

Гостин
Хмм...Сите ја знаат куќата у Црниче како нешто ептн језиво, но во мојот случај повеќе е наркоманско:)Кога се занесувавме со друштво да видиме што има како има во неа, се што беше страшно беа купови ѓубре, шприцеви и ништо повеќе.А и навечер бевме влезени и тоа со батерија светкавме!Кои дечишта. Но јас барем, не видов ништо:nesvest::toe:
Многу другари ја имаат посетено таа куќа и со сигурност тврдат дека нема ништо освен како шо веќе напомена, купишта ѓубре, шприцеви, празни шишиња од алкохол и сл.
 

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
не верувам у тии работи мислам ДУХОВИ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom