Kсамил

Член од
14 јануари 2015
Мислења
6.397
Поени од реакции
9.193
Па не се баш евтини ко така. Во Грција во Полихроно ги плаќав 6 евра со се пијачка тоест нескафе и вода. Уствари лежалките се безпари , ти доаѓаа заедно со пијачката.[DOUBLEPOST=1502486579][/DOUBLEPOST]
Каде тоа? Секаде каде што сум бил под 6 евра немаше лежалки. Дури во едно Олимпик бич или Паралија пак е толку а се рачунаат како евтини релации.
Инаку да освен лежалките што им се глупи цените се друго е каде каде поевтино од Грција. Барем лани така беше, за ова година незнам ама сепак.
Минатата година и Неи Пори и Ханиоти беа овие цени што ти ги пишав, обично кафе тоа грчкото со лежалка 4 евра, пиво 5 и 6 евра, за годинава не знам колку се оти не сум бил.

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.660
Поени од реакции
5.230
Ксамил со Грчка цениве е 30<55 евра ...Грциве скоро двојно поскапо :confused:

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.239
Поени од реакции
2.309
Kaceni se duplo lezalkite.. od bora bora pa nadole koga je pojdete prvo nema da najdete NIKADE slobidn lezalka... edvaj ako otides u 7 moze da najdes po cena od 1000 leki

Член од
7 јануари 2015
Мислења
508
Поени од реакции
202
strasna guzva e ksamil.ne znam zosto saranda ne je izbirate , grckine sela moze voda da i nosat na saranda

Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk

Член од
12 декември 2010
Мислења
4.345
Поени од реакции
3.749
Ја читам темава, мислењата од 2013 до 2017 се смениле доста, па да видам ситуација во 2019, ако има некој да каже искуство.

Како е со цени? Гужви ли се? Како е за кампинг, регулар или див?

Не сум бил никогаш во Албанија, такашто секој инпут е добредојден. :)

Последно уредено:
Член од
28 август 2009
Мислења
749
Поени од реакции
768
Ја читам темава, мислењата од 2013 до 2017 се смениле доста, па да видам ситуација во 2019, ако има некој да каже искуство.

Јас сега ќе одам, среда тргам (7ми). Моиве идат со пријатели веќе 3 години по ред, презадоволни се. Заразлика од пред 3 години, денес е изградено и уште се гради. Ксамил е за одмор, да уживаш во море и да си дозволиш ручек по рестораните. Затоа и идам искрено зошо одамна не сум бил на прав одмор.
А ако сакаш малку живот, Саранда е на 15км, има журчиња (на јутуб има снимки).

Член од
26 август 2019
Мислења
90
Поени од реакции
160

Јас бев прошлиот месец и искрено сум позитивно запрепастена. Преубаво поминав. Сместена бев на плажата близу островите, резервирав за цела недела лежалки бидејќи така ме советуваа и поминав прав одмор. Плитко е па се изнауживав. Во ресторан немаш потреба од гледање цени бидејќи е преефтино, нарачуваш и ич не се замараш колку чини. Најефтин одмор било кога у живот. Ова ми беше трет одмор годинава и искрено првите два во Грчка ништо посебно не поминав за разлика од ова.

Кампинг не знам јас бев во хотел. Мада видов на една плажа на влезот дека има трејлери паркирано, али нешто посебно кампинг зона не видов.

Член од
24 септември 2016
Мислења
285
Поени од реакции
342
Јас бев прошлиот месец и искрено сум позитивно запрепастена. Преубаво поминав. Сместена бев на плажата близу островите, резервирав за цела недела лежалки бидејќи така ме советуваа и поминав прав одмор. Плитко е па се изнауживав. Во ресторан немаш потреба од гледање цени бидејќи е преефтино, нарачуваш и ич не се замараш колку чини. Најефтин одмор било кога у живот. Ова ми беше трет одмор годинава и искрено првите два во Грчка ништо посебно не поминав за разлика од ова.

Кампинг не знам јас бев во хотел. Мада видов на една плажа на влезот дека има трејлери паркирано, али нешто посебно кампинг зона не видов.
Vo koj hotel bese?

На врв Bottom