Kсамил

Дискусија во форумот 'Албанија' започната од Олимпија, 4 мај 2013.

 1. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  3.240
  Допаѓања:
  3.420
  Минатата година и Неи Пори и Ханиоти беа овие цени што ти ги пишав, обично кафе тоа грчкото со лежалка 4 евра, пиво 5 и 6 евра, за годинава не знам колку се оти не сум бил.
   
 2. Vori

  Vori

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  4.385
  Допаѓања:
  2.510
  Ксамил со Грчка цениве е 30<55 евра ...Грциве скоро двојно поскапо :confused:
   
 3. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  3.683
  Допаѓања:
  2.346
  Во Албанија можиш да се опуштиш во рестораниве...додека во Грција и слабо ги мирисаме....тоа е главната разлика
   
  aiwa, maki01, leg0las и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. аллександар

  аллександар Вечно ненаспан

  Член од:
  5 мај 2006
  Мислења:
  7.149
  Допаѓања:
  2.264
  Kaceni se duplo lezalkite.. od bora bora pa nadole koga je pojdete prvo nema da najdete NIKADE slobidn lezalka... edvaj ako otides u 7 moze da najdes po cena od 1000 leki
   
 5. mambo2

  mambo2

  Член од:
  7 јануари 2015
  Мислења:
  266
  Допаѓања:
  76
  strasna guzva e ksamil.ne znam zosto saranda ne je izbirate , grckine sela moze voda da i nosat na saranda

  Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk
   
  На leg0las му/ѝ се допаѓа ова.
 6. macko i

  macko i Локален шериф

  Член од:
  8 јуни 2011
  Мислења:
  2.099
  Допаѓања:
  1.034
  Саранда не се песочни плажите.
   

Сподели преку: