Kсамил

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.892
Поени од реакции
35.726
Па не се баш евтини ко така. Во Грција во Полихроно ги плаќав 6 евра со се пијачка тоест нескафе и вода. Уствари лежалките се безпари , ти доаѓаа заедно со пијачката.[DOUBLEPOST=1502486579][/DOUBLEPOST]
Каде тоа? Секаде каде што сум бил под 6 евра немаше лежалки. Дури во едно Олимпик бич или Паралија пак е толку а се рачунаат како евтини релации.
Инаку да освен лежалките што им се глупи цените се друго е каде каде поевтино од Грција. Барем лани така беше, за ова година незнам ама сепак.
Минатата година и Неи Пори и Ханиоти беа овие цени што ти ги пишав, обично кафе тоа грчкото со лежалка 4 евра, пиво 5 и 6 евра, за годинава не знам колку се оти не сум бил.
 
Ф

Флеш

Гостин
Ксамил со Грчка цениве е 30<55 евра ...Грциве скоро двојно поскапо :confused:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Kaceni se duplo lezalkite.. od bora bora pa nadole koga je pojdete prvo nema da najdete NIKADE slobidn lezalka... edvaj ako otides u 7 moze da najdes po cena od 1000 leki
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
938
Поени од реакции
619
strasna guzva e ksamil.ne znam zosto saranda ne je izbirate , grckine sela moze voda da i nosat na saranda

Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Ја читам темава, мислењата од 2013 до 2017 се смениле доста, па да видам ситуација во 2019, ако има некој да каже искуство.

Како е со цени? Гужви ли се? Како е за кампинг, регулар или див?

Не сум бил никогаш во Албанија, такашто секој инпут е добредојден. :)
 
Последно уредено:
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.173
Ја читам темава, мислењата од 2013 до 2017 се смениле доста, па да видам ситуација во 2019, ако има некој да каже искуство.

Како е со цени? Гужви ли се? Како е за кампинг, регулар или див?

Не сум бил никогаш во Албанија, такашто секој инпут е добредојден. :)
Јас сега ќе одам, среда тргам (7ми). Моиве идат со пријатели веќе 3 години по ред, презадоволни се. Заразлика од пред 3 години, денес е изградено и уште се гради. Ксамил е за одмор, да уживаш во море и да си дозволиш ручек по рестораните. Затоа и идам искрено зошо одамна не сум бил на прав одмор.
А ако сакаш малку живот, Саранда е на 15км, има журчиња (на јутуб има снимки).
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Ја читам темава, мислењата од 2013 до 2017 се смениле доста, па да видам ситуација во 2019, ако има некој да каже искуство.

Како е со цени? Гужви ли се? Како е за кампинг, регулар или див?

Не сум бил никогаш во Албанија, такашто секој инпут е добредојден. :)
Јас бев прошлиот месец и искрено сум позитивно запрепастена. Преубаво поминав. Сместена бев на плажата близу островите, резервирав за цела недела лежалки бидејќи така ме советуваа и поминав прав одмор. Плитко е па се изнауживав. Во ресторан немаш потреба од гледање цени бидејќи е преефтино, нарачуваш и ич не се замараш колку чини. Најефтин одмор било кога у живот. Ова ми беше трет одмор годинава и искрено првите два во Грчка ништо посебно не поминав за разлика од ова.

Кампинг не знам јас бев во хотел. Мада видов на една плажа на влезот дека има трејлери паркирано, али нешто посебно кампинг зона не видов.
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
513
Поени од реакции
709
Јас бев прошлиот месец и искрено сум позитивно запрепастена. Преубаво поминав. Сместена бев на плажата близу островите, резервирав за цела недела лежалки бидејќи така ме советуваа и поминав прав одмор. Плитко е па се изнауживав. Во ресторан немаш потреба од гледање цени бидејќи е преефтино, нарачуваш и ич не се замараш колку чини. Најефтин одмор било кога у живот. Ова ми беше трет одмор годинава и искрено првите два во Грчка ништо посебно не поминав за разлика од ова.

Кампинг не знам јас бев во хотел. Мада видов на една плажа на влезот дека има трејлери паркирано, али нешто посебно кампинг зона не видов.
Vo koj hotel bese?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Некој што бил годинава во Ксамил да напише нешто поопширно, одам за неколку дена, па би сакал горе - долу да знам што да очекувам.
Знам дека е мирно место, дека нема журки и слично.

Околу плажите, лежалките, цените во рестораните, дали може да се постави на некоја плажа свој чадор, маркети, убави места за вечерна пијачка и слично.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.215
Поени од реакции
56.936
И мене ме интересира нешто околу Ксамил пошто проклетите грци изгледа ќе уведат рестрикции за невакцинирани лица а проклетото друштво нејќе у Црна Гора.

Од кај е попаметно да се иде, преку Косово или преку Ќафасан-Елбасан?
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.082
Поени од реакции
1.988
И мене ме интересира нешто околу Ксамил пошто проклетите грци изгледа ќе уведат рестрикции за невакцинирани лица а проклетото друштво нејќе у Црна Гора.

Од кај е попаметно да се иде, преку Косово или преку Ќафасан-Елбасан?
Косово те носи во Северна Албанија, евентуално Драч :D.
Има варијанта преку Ќафасан - Елбасан, Лушње, Фиер и тука две подваријанти -продолжуваш Валона, Химара , Саранда , Ксамил, или втората полуваријанта, од Фиер преку Тепелена, Ѓирокастра, Сири и калтер (плаво око) па Ксамил.
Исто има и варијанта преку Грција па Какавија граничниот премин и директно во Ксамил.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.056
Поени од реакции
9.712
И мене ме интересира нешто околу Ксамил пошто проклетите грци изгледа ќе уведат рестрикции за невакцинирани лица а проклетото друштво нејќе у Црна Гора.

Од кај е попаметно да се иде, преку Косово или преку Ќафасан-Елбасан?
Попаметно е да не одите таму и да си ја одберете Црна Гора, оти не вреди толку возење, а и гунгула ќе биде....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom