Kсамил

Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.593
Поени од реакции
6.093
Озбилен си ти за споредбата на Свети Стефан со Ксамил?
Сериoзно ова?
(уште не ми се верува)

За неупатените: Свети Стефан е веројатно најелитното место за одмор на Јадранско, Егејско, Јонско и Црно Море.
Ако читаш подобро ја споредував песката на двете места а не вкупното задоволство од посетата ваму или таму.

Кажи каква песка има во Свети Стефан? Јас кога бев последно беше крупна црвена ризла во споредба со белата ситна во ксамил која се добива со мелење на истите морски карпи кои ги дробат.

Што ми прикажуваш ноќнио слики од островот кога пишував за песката.

И уште кажуваш дека не ти се верува...е па читај подобро и ќе ти се верува:tapp:
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
29.521
Поени од реакции
37.847
Ако читаш подобро ја споредував песката на двете места а не вкупното задоволство од посетата ваму или таму.

Кажи каква песка има во Свети Стефан? Јас кога бев последно беше крупна црвена ризла во споредба со белата ситна во ксамил која се добива со мелење на истите морски карпи кои ги дробат.

Што ми прикажуваш ноќнио слики од островот кога пишував за песката.

И уште кажуваш дека не ти се верува...е па читај подобро и ќе ти се верува:tapp:
Ох, па тоа само песката ја споредувало...
Кажи сега тука пред сите, какви пески си видело ти во животот?
Дали таа песка во Ксамил е најбоља или во Охрид има подобра песка?
Или да скратиме, која песка ти е најбоља у живот до сеа што си видело?
 

filjandecko

Komandant benzini-HAVUZ
Член од
5 мај 2012
Мислења
117
Поени од реакции
57
Да ви ебам песките,нека каже некој , што бил скоро за Ксамил,какви се патиштата,низ Грција,Албанија,по кој пат најбезбедно и најбрзо се стига
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.593
Поени од реакции
6.093
Ох, па тоа само песката ја споредувало...
Кажи сега тука пред сите, какви пески си видело ти во животот?
Дали таа песка во Ксамил е најбоља или во Охрид има подобра песка?
Или да скратиме, која песка ти е најбоља у живот до сеа што си видело?
Што ја тупиш сега што сум видел јас во животот...одговори дирекно на прашањето.

Вртиш наоколу како политичарите.
Еве јас ти кажав дека барем во Свети Стефан сум бил ако не повеќе
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
29.521
Поени од реакции
37.847
Што ја тупиш сега што сум видел јас во животот...одговори дирекно на прашањето.

Вртиш наоколу како политичарите.
Еве јас ти кажав дека барем во Свети Стефан сум бил ако не повеќе
Те молам не отстапувај од темата и кажи за песките.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.593
Поени од реакции
6.093
Те молам не отстапувај од темата и кажи за песките.
Што сакаш не ми е јасно.......јас пишав нешто, ти одговори нешто надвор од темата. Што јас треба тебе да ти одговорам. Ти се закачи за еден збор ,не јас.

Што сакаш да ти кажам не ми е јасно никако. Пиши конкретно

јас со прости зборови ќе ти пишам-зошто е песокот(ај по скопски сега) подобар од тој во Ксамил?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.399
Поени од реакции
16.681
Утре патувам за Ксамил,тргнувам од Скопје,со bmw x5 теренско возило е,некој ме советува преку Ќафасан,други Меџитлија ,трети Богородица,,може некој конкретно да каже кој е најдобар пат?
На меџитлија
http://mk.toponavi.com/3034-45739-4297

Ќафасан
http://mk.toponavi.com/3034-45739-12596

Богородица
http://mk.toponavi.com/3034-45739-90545
Меџитлија - најмалку гужва на граница и веројатно најбрзо стигнување.Единствено на граница ако не изненадат, најдобра опција од трите.
Преку Меџитлија до граница 2-2:15 (200km), до Кожани уште 1, после автопат до Игуменица уште околу 200km (1:30), па до Ксамил.Околу 5,5 - 6 сати отприлика.

Преку Богородица (или Дојран за избегнување редици, ама така пак некој километри плус надвор од автопат) скоро до Игуменица целосно автопат околу 530 км., значи отприлика 5-6 сати со граници.И уште 60-тина км. преку граница, обичен пат до Албанија.6,5 - 7,5 сати.

Ќафасан.Скопје - Ќафасан 2 и пол сати.На Ќафасан е лудница, слично како Богородица, само помал премин, помалку ленти...Барем уште 5 и пол до Ксамил, од граница дотаму патот е супер ако си авантуристички дух.Посебно од граница до Елбасан и после Фиер до Саранда по планинските патишта.Ќафасан ако сакаш да истрошиш нерви и амортизери.Единствен автопатски дел е од Ск до Гв.Без 8 сати не си..
Google Maps доста пореални со времињава
ксамил.png [DOUBLEPOST=1469566890][/DOUBLEPOST]
Дали има превоз од Струга до Ксамил?
До Саранда, после уште 12 км. до Ксамил :unsure:
 
Последно уредено:

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.607
Поени од реакции
5.014
Ксамил сум веќе втор ден.
Апартманот убав среден и ги има сите средства. Стандардот низок. Плажата и водата чисти. Сега за сега е океј,ќе останам уште некој ден па потоа планирам Саранда на 1 вечер или 2.
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
203
Поени од реакции
124
Дали се наоѓа сместување на лице место и како се цените ?
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.331
Поени од реакции
1.885
Дали се наоѓа сместување на лице место и како се цените ?
Имаш премногу што нудат смештај, зависи како ќе се договориш, обично собите одеа август 20/25 евра од вечер
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.607
Поени од реакции
5.014
Никој не ти дава попуст џабе ви е. Освен 10 дена да поседите па да ви намалат 5-10 евра.
 
Член од
29 ноември 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Daj kazete u avgust so ceni se dvizat apartmani za dvajca vo ksamil nekoj vo skoro so bil i dali bi nasol smestaj na lice mesto 5-6 avgust
 
На врв Bottom