Jordan Peterson

Дискусија во форумот 'Уметност, литература, јазик' започната од LepiDzoni, 11 јуни 2018.

 1. LordDragonII

  LordDragonII Dr.Strangelove

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.255
  Допаѓања:
  4.985
 2. Botko

  Botko

  Член од:
  6 мај 2018
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  365
 3. Botko

  Botko

  Член од:
  6 мај 2018
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  365
 4. LordDragonII

  LordDragonII Dr.Strangelove

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.255
  Допаѓања:
  4.985
  Брука.

  Значи ова со пушењето апла Јунг со алкохолот.
  Само рециклира стари идеи ама седи мирен, излагаш у Ла Кања пеер, МОФовци, атеобудисти имаш attention span на прваче.
  Либтард.
   
  Последно уредено: 14 септември 2018
 5. Botko

  Botko

  Член од:
  6 мај 2018
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  365
  Има доста утки Џордан тука. Ама има и Дилаханти. Како и да е, не е за потценуење дискусијата.
   
 6. LordDragonII

  LordDragonII Dr.Strangelove

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.255
  Допаѓања:
  4.985
  Незнам што сакаш да очекувам од Дилаханти, нит се изиграва некој филозоф, нит е фактор кај атеистите. Одамна е сјебано целото движење. Либратрд.
   
 7. Botko

  Botko

  Член од:
  6 мај 2018
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  365
  Нема везе, он е скептик у баграта на Џејмс Ранди, Роберт Карол и други пропоненти на хјумовата филозофија. Тоа што го зборуе држи вода, без разлика на неговата политичка определба.

  Либтардизмот е најбалансирана политичко-економска школа. Време е да дигнеш раце од марксизмот!
   
 8. LordDragonII

  LordDragonII Dr.Strangelove

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.255
  Допаѓања:
  4.985
  Неверојатниот Ренди, голема почит.
  Роберт ОК до meeh моменти.

  Има едно прашање; ако ние либтардите со attention span на прваче либтард слушаме моф и излагаме у Менада тогаш каде се движат овие млади момци, подржувачи на делото на Педерсон?
   
 9. Botko

  Botko

  Член од:
  6 мај 2018
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  365
  Роберт Карол ја многу го сакам, он ми е едно од најголемите влијанија у животот. Растев со sceptic dictionary, учев за све од таму, неговите аргументирања, уште не ми се надмашени од никој, не педерсон, не херис не ојле, не дојле. Ако имаш можност, читни нешто од скептик дикшнерито, читај и дебати у коментари.

  Педерсоновци, исто идат у Менада бе!
   
 10. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  5.036
  Допаѓања:
  7.430
  У МКЦ.
   
 11. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  25.305
  Допаѓања:
  29.699
  Дион?
   
 12. LordDragonII

  LordDragonII Dr.Strangelove

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.255
  Допаѓања:
  4.985
  Боеми?
  --- Споено дупло мислење, 14 септември 2018 ---
  Којзнае место слики и видеа од Памела Андерсон ти си имал позадина од Мајкл Шермер.
   
  На Botko му/ѝ се допаѓа ова.
 13. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  5.036
  Допаѓања:
  7.430
  Да ве баци чичо

  IMG_20180920_182423_407.JPG
   
  На Makaron и LepiDzoni им се допаѓа ова.
 14. LepiDzoni

  LepiDzoni

  Член од:
  25 јули 2014
  Мислења:
  667
  Допаѓања:
  1.089
  Mokno

   
  На Makaron му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Љубовен Каскадер

  Љубовен Каскадер fekalija

  Член од:
  28 декември 2011
  Мислења:
  4.326
  Допаѓања:
  6.160
  Sakam da si fatam devojka, ama se sramam da im prijdam. Se osecam kako slabak, i mn mi e nezgodno posto ne znam koja ima decko a koja nema i mn e nekako neli sube da ja prasam ne sakam da me odbie sum cul deka Jordan dava soveti za optimisicki da gledas na zivotot i deka evolutivno mozelo da se podobri vakviot odnos.
  Pomaga li ova?
   

Сподели преку: