Jordan Peterson

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Брука.

Значи ова со пушењето апла Јунг со алкохолот.
Само рециклира стари идеи ама седи мирен, излагаш у Ла Кања пеер, МОФовци, атеобудисти имаш attention span на прваче.
Либтард.
 
Последно уредено:

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Има доста утки Џордан тука. Ама има и Дилаханти. Како и да е, не е за потценуење дискусијата.
Незнам што сакаш да очекувам од Дилаханти, нит се изиграва некој филозоф, нит е фактор кај атеистите. Одамна е сјебано целото движење. Либратрд.
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Незнам што сакаш да очекувам од Дилаханти, нит се изиграва некој филозоф, нит е фактор кај атеистите. Одамна е сјебано целото движење. Либратрд.
Нема везе, он е скептик у баграта на Џејмс Ранди, Роберт Карол и други пропоненти на хјумовата филозофија. Тоа што го зборуе држи вода, без разлика на неговата политичка определба.

Либтардизмот е најбалансирана политичко-економска школа. Време е да дигнеш раце од марксизмот!
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Нема везе, он е скептик у баграта на Џејмс Ранди, Роберт Карол и други пропоненти на хјумовата филозофија. Тоа што го зборуе држи вода, без разлика на неговата политичка определба.

Либтардизмот е најбалансирана политичко-економска школа. Време е да дигнеш раце од марксизмот!
Неверојатниот Ренди, голема почит.
Роберт ОК до meeh моменти.

Има едно прашање; ако ние либтардите со attention span на прваче либтард слушаме моф и излагаме у Менада тогаш каде се движат овие млади момци, подржувачи на делото на Педерсон?
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Неверојатниот Ренди, голема почит.
Роберт ОК до meeh моменти.

Има едно прашање; ако ние либтардите со attention span на прваче либтард слушаме моф и излагаме у Менада тогаш каде се движат овие млади момци, подржувачи на делото на Педерсон?
Роберт Карол ја многу го сакам, он ми е едно од најголемите влијанија у животот. Растев со sceptic dictionary, учев за све од таму, неговите аргументирања, уште не ми се надмашени од никој, не педерсон, не херис не ојле, не дојле. Ако имаш можност, читни нешто од скептик дикшнерито, читај и дебати у коментари.

Педерсоновци, исто идат у Менада бе!
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Неверојатниот Ренди, голема почит.
Роберт ОК до meeh моменти.

Има едно прашање; ако ние либтардите со attention span на прваче либтард слушаме моф и излагаме у Менада тогаш каде се движат овие млади момци, подржувачи на делото на Педерсон?
У МКЦ.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Боеми?[DOUBLEPOST=1536948850][/DOUBLEPOST]
Роберт Карол ја многу го сакам, он ми е едно од најголемите влијанија у животот. Растев со sceptic dictionary, учев за све од таму, неговите аргументирања, уште не ми се надмашени од никој, не педерсон, не херис не ојле, не дојле. Ако имаш можност, читни нешто од скептик дикшнерито, читај и дебати у коментари.

Педерсоновци, исто идат у Менада бе!
Којзнае место слики и видеа од Памела Андерсон ти си имал позадина од Мајкл Шермер.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Sakam da si fatam devojka, ama se sramam da im prijdam. Se osecam kako slabak, i mn mi e nezgodno posto ne znam koja ima decko a koja nema i mn e nekako neli sube da ja prasam ne sakam da me odbie sum cul deka Jordan dava soveti za optimisicki da gledas na zivotot i deka evolutivno mozelo da se podobri vakviot odnos.
Pomaga li ova?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom