Jessica Jones

Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Јас сум до 4 епизода и мене ми фали експлицитна голотија.
Со оглед каков сексуален манијак е Јесика, треба барем цицка да видиме.
Што цицка кај неа, барем гзче...
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
kakov smor u pm....sve kul so atmosferata so sakale da ja dolovat i Jessica so e prav narcos smor....ali koreografijata na borbite i super mokite kolku amaterski se napraeni svaka cast novo dno....
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Борбите па борбите. Па не може секој јебан суперхерој да има познавање од некоја боречка вештина. И апла очигледно е дека Џесика се воздржува од користење на моќта. Ниту пак покажува некаква желба за тренирање и усовршување на истата.
Видовме што и направи на Рива со само еден удар

6-10 епизода беа врв на сезоната. Не би очекувал нова соло сезона со Џесика. Според прикажаното во оваа се чини дека како лик ќе биде доста актуелна и во серијата на Лук. Севкупно гледано целата сезона е одличен tie in во целиот тој план на Нетфликс за Luke Cage, Iron Fist и Defenders.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Борбите па борбите. Па не може секој јебан суперхерој да има познавање од некоја боречка вештина. И апла очигледно е дека Џесика се воздржува од користење на моќта. Ниту пак покажува некаква желба за тренирање и усовршување на истата.
Видовме што и направи на Рива со само еден удар

6-10 епизода беа врв на сезоната. Не би очекувал нова соло сезона со Џесика. Според прикажаното во оваа се чини дека како лик ќе биде доста актуелна и во серијата на Лук. Севкупно гледано целата сезона е одличен tie in во целиот тој план на Нетфликс за Luke Cage, Iron Fist и Defenders.
Борбите не се проблем, дешавките со килгрејв се, мизерно изиграни. Јрајот особено.
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Борбите не се проблем, дешавките со килгрејв се, мизерно изиграни. Јрајот особено.
И мене не ми се допадна крајот. Со толкав boost на моќта очекував повеќе од него.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
И подобар fail safe имаше в куќа ко ја прибра. Бустот за џабе. Па и тепајте се меѓу себбе, а можеше 3 пати повеќе да собери, да ги натера да се самоубијаат така шо ќе им речи да скокнат во вода и фино лепо да кидни. Али на крај глупости.
И мене не ми се допадна крајот. Со толкав boost на моќта очекував повеќе од него.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.084
Поени од реакции
8.132
Серијава е иста како ДД само тепање без убивање??
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Имаше многу дебилни моменти шо имаше, само шо ја догледав.
Е сеа дали на крај слушалките шо ги носеше Триш беа успешни или не му успеа mind-control на Килгрејв оти мислеше дека е Џесика, па и се обрати со Џесика е прашање шо никад нема да го откриеме, ама дефинитивно беше глупо одиграно се тоа на моменти.
Тенант си растури, тоа е факт.
Втора сезона не верувам дека ќе тераат како DD, реално DD беше боља и подобар прием имаше низ публикава, барем од тоа што читам на нетов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom