Jessica Jones

Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Триш е секси.
Прочитав дека на Џес најдобра другарка требало да и биде Carol Danvers a.k.a. Miss Marvel.
Ама и Patsy/Hellcat не е лоша.
Мора да има нешо поголема приказна со неа..
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
истото и во Дердевил ме нервираше што ни еден не го праша како гледа со маската на очи..:D
 
B

beaverknight

Гостин
Worth watching? Не сакав да барам по темава, пошто спојлери нели.
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
До 10та епизода стигнав, на никој уште не му текна чепови за уши да си стави :toe:
Вирус било. Експерименти итн...
А шо бидна со Nuke? Ов'j Simpson. Frank Simpson требало, ама дават му нова origin story.

Иначе добра е серијата. За некој со супер моќи, не ги користе толку, во споредба со Daredevil. И сестрата што му ги ши раните на него ја има во 2-3 епизоди. Само фалат смешни момент, пошо многу е депресивна. И темна.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Вирус било. Експерименти итн...
А шо бидна со Nuke? Ов'j Simpson. Frank Simpson требало, ама дават му нова origin story.

Иначе добра е серијата. За некој со супер моќи, не ги користе толку, во споредба со Daredevil. И сестрата што му ги ши раните на него ја има во 2-3 епизоди. Само фалат смешни момент, пошо многу е депресивна. И темна.
Прво, вирусот му ги дава моќите, не ги заразува со него(во спротива, ќе треба збор два за имунолошки систем и вирусологија да продискутираме. Второ, вирус не се фаќа од звучник. И трето и последно, ако памтиш Триш отиде со слушалки, which is the exact same thing, и стана подложна кога и паднаа, им требаа 13 епизоди да им текне, ама океј, нека тераат. Џесика не се покажа нешто многу бистра како и да е.

Серијата е замислена да е темна и депресивна, тоа е океј, тоа ја прави различна од останатиот марвел универзум
Тоа што јас не очекував е непотребното затупување во некои епизоди, претераната драма и бавноста на серијата.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Вирус било. Експерименти итн...
А шо бидна со Nuke? Ов'j Simpson. Frank Simpson требало, ама дават му нова origin story.

Иначе добра е серијата. За некој со супер моќи, не ги користе толку, во споредба со Daredevil. И сестрата што му ги ши раните на него ја има во 2-3 епизоди. Само фалат смешни момент, пошо многу е депресивна. И темна.
Не ги користи многу? Како бе, па во секоја епизода барем по неколку пати ги користи. Мозкот не го користи, то е цел проблем.

Цела ситуација ко го фатија првиот пат, па толку глупо не е ни клишето со негативецот и кажувањето на цел план. Плус, колку пати и избега,
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Мозокот ич не го користи. Сигурно е поради несоница и алкохолизм, ама ајде.. тоа и е..
Иначе оние од групата, што се бог-да-чува, и таа над неа што седеше... БОГ-ДА-ЧУВА.
Зашто се залетаа кај неа у ниедно време, и ја претепаа...
И таа глупата шо се меша сегде го ослободи овој.. Да не дојдоа, овој уште ќе беше заврзан кај неа, Џес ќе отидеше кај полициската станица да ја земе Hope (rip btw), и ќе живееа среќно...
И
Борбата со Simpson, пошо типо стварно скрена. Требаше да има нешто повеќе меѓу него и Триш, ама којзнае какви медикации беа тие, и кои се тие од IGH.
И очекував Stan Lee cameo. Да не заборавил? мислам имаше во Daredevil, ама беше слика на ѕид во полициската станица. Мош сум го пропуштил...
 
H

HoT IcE

Гостин
5 епизода сум а посебно четвртава епизода ме ептен замори од гледање.
Засега сум разочаран затоа што ја споредувам со ДД, ко не би постоела ДД како претходник на ЈЈ ондак би рекол дека е океј серија. Премногу ја прават обична ЈЈ а знаеме дека не е, мора малце повеќе бекграунд и истакнување на способности, ептен играат на карта дека е „нормална“ што на моменти ми се сере.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.184
Поени од реакции
17.997
Јас сум до 4 епизода и мене ми фали експлицитна голотија.
Со оглед каков сексуален манијак е Јесика, треба барем цицка да видиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom