iPhone 4S - цени?

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
933
Поени од реакции
372
Мислам дека цените на ајфон мораат да бидат поефтини после Џобс ќе мора да се ребрендираат и да учат од своите конкуренти сега апсолутно не гледам зошто би земал ајфон со функции што фалат а фалат богами доста.

Доста е веќе со чалами ако сакаш телефон земи си андроид а повеќе од 20000ден за тач скрин мислам дека не вреди.

Навистина сум изморен и не гледам Ејпл дека е симбол за нешто ништо посебно дали е 4 или 4с доста со тој ајфон

Да не заборавиме нема флеш имаше некои корисници се правеа многу паметни како батеријата траела повеќе а на крајот се испостави дека флешот бара ја троши батерија кај андроидот и дека речиси се исти во сите други карактеристики.

Рековме дека и двете се ОПЕНГЛ графичка околина за мобилки и горе доле имаат исти ама баш исти опции нема веќе ајфон има софтвер или е марка мај ес

Реков ја самсунг прави за ЕЈПЛ ама прави и за себе не е глуп така.

И тежината на ајфон е катастрофа под итно мораат да ја исправат во наредната верзија.

Секоја чест за ејпл ама ама ако не ме ценат мене и мојата плата нека идат у пм.
Друже, дома имам Самсунг Галакси Ноут( тој е иста цена со ајфонот така?) Ајфонот е подобар во секој поглед, подобра камера ( иако и Ноут има 8 мегапиксели и 1080 хд снимање), слики вади неверојатни, видео вади неверојатно, самиот тач скрин е подобар ( подобо лежи на рака) побрз е од Самсунгот ( и тоа баѓии) подобри апликации има, подобри игри има,подобар оперативен систем, и ред други работи.... Ова го кажувам бидејќи и двата ги имам дома ( двата се иста цена) али ајфонот е едноставно друга класа за разлика од самсунгот, и вреди за тие 600 евра.
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
Друже, дома имам Самсунг Галакси Ноут( тој е иста цена со ајфонот така?) Ајфонот е подобар во секој поглед, подобра камера ( иако и Ноут има 8 мегапиксели и 1080 хд снимање), слики вади неверојатни, видео вади неверојатно, самиот тач скрин е подобар ( подобо лежи на рака) побрз е од Самсунгот ( и тоа баѓии) подобри апликации има, подобри игри има,подобар оперативен систем, и ред други работи.... Ова го кажувам бидејќи и двата ги имам дома ( двата се иста цена) али ајфонот е едноставно друга класа за разлика од самсунгот, и вреди за тие 600 евра.
Самсунг галакси ноте е супер телефон има повеќе опции е сега ако се палиш на алуминиум и на софтверот не знам шо мислиш подобар , тогаш океј мада процесорот е ист кај двата а тоа дека вреди ќе видиме со тек на време излегуваат далеку супериорни телефони андроидот е веќе во полна форма.


Мислам дека сепак се тука негде можеби дисплејот на ајфонот е малце посветол
 
С

Само Човек

Гостин
Никад нема да те изневери.
Осим ако ти падне од џеб од пола метар и се скрши на 150 делови.
сигурен си дека знаеш нешто од софтвер
--- надополнето: 16 април 2012 во 20:48 ---
Добро сега маркетингот е јака работа политички партии добиваат на избори на тоа ама неможе секад еднаш ќе упалит друг пат не и така
друже у живот тестирано софтвер имаш
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
Не гледам некоја разлика меѓу андроид и иос ако на тоа мислите дури мислам дека ИОС е лимитиран и тоа бајафи ми отвара супер мене се ниту има вирус може да налетам само на некое лошо програмче и да ми прави некој проблем.

сум правел споредби меѓу двата ништо посебно

реков ја дизајнот е примамлив а зошто да не тоа е друга љубов
 
С

Само Човек

Гостин
35000 на 150 делови како ли само тоа би изгледало :pos:
материјализмот е лоша работа
--- надополнето: 16 април 2012 во 20:54 ---
Не гледам некоја разлика меѓу андроид и иос
хммм па и нема разллика осим стабилноста. И ја сне гледам разлика меѓу xp и 7ца осим стабилноста
--- надополнето: 16 април 2012 во 20:57 ---
андроидот е веќе во полна форма.
http://galerija.one.mk/product/3037/alcatel-ot-891-soul.html
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
сигурен си дека знаеш нешто од софтвер
--- надополнето: 16 април 2012 во 20:48 ---

друже у живот тестирано софтвер имаш
Каква врска има софтвер со тоа шо го зборам, ало?
 
С

Само Човек

Гостин
другарче кога ги гледам овие шо кажуваат како ти е довволно да имаш камера, геотагинг апликации од кои ќе инсталираш само оние шо работат незнам како да не ти го предложам ова
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
материјализмот е лоша работа
--- надополнето: 16 април 2012 во 20:54 ---

хммм па и нема разллика осим стабилноста. И ја сне гледам разлика меѓу xp и 7ца осим стабилноста
--- надополнето: 16 април 2012 во 20:57 ---

http://galerija.one.mk/product/3037/alcatel-ot-891-soul.html
И идеализмот е лош во материјалистичко општество. Замисли да работиш како што некои тоа (за разлика од други кои мама и тато им купуваат) го прават некои три месеци од сабајле до вечер за да си купиш ајфон 4S...и ти паѓа се крши нема гаранција за тоа...отидоа три "крвави" месеци у вода...жално...трагично...а знаеме колку често телефоните паѓаат! :place:
 
С

Само Човек

Гостин
И идеализмот е лош во материјалистичко општество. Замисли да работиш како што некои тоа (за разлика од други кои мама и тато им купуваат) го прават некои три месеци од сабајле до вечер за да си купиш ајфон 4S...и ти паѓа се крши нема гаранција за тоа...отидоа три "крвави" месеци у вода...жално...трагично...а знаеме колку често телефоните паѓаат! :place:
што има веза цената со квалитет ај објасними, тоа е политика на фирмата. Овде може да дискутиораме околу перформансите во кои ајфонот е на врвот . А потоа ти можеш да го земеш и ова шо ти го понудив.
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
не знам зошто пишуваме залудно темата е веќе аут и чоекот си доби информација констатација АЈФОН Е СКАП ТЕЛЕФОН. темата е завршена може у кантаре
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
933
Поени од реакции
372
не знам зошто пишуваме залудно темата е веќе аут и чоекот си доби информација констатација АЈФОН Е СКАП ТЕЛЕФОН. темата е завршена може у кантаре
Што па ти толу се нервираш:icon_lol:?.
 
Член од
3 март 2012
Мислења
63
Поени од реакции
3
јас јасно кажав погоре за цени на ајфон во странство бидејки тука е скап а вие малку забегавте од темата за фраери,батерии, и ред др. работи
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
јас јасно кажав погоре за цени на ајфон во странство бидејки тука е скап а вие малку забегавте од темата за фраери,батерии, и ред др. работи
Одговор и надвор е скап бидејќи едно е да го добиеш на пост пејд друго е да го купиш како нов.
Ејпл има малце монопол бидејќи операторите му носат сигурна заработувачка.

Дуна ги има смалено цените мислам максимално а според мене подобро е да го купиш кеш заради гаранцијата

И почекај да излезе Ајфон 5 не бе ќе има 6 сега ми ја сфати поентата.

Ако навистина од 35000 илјади направиш 60000 илјади е тогаш бачко и ја ќе земам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom