iPhone 4S - цени?

Член од
3 март 2012
Мислења
63
Поени од реакции
3
Сакам да земам iPhone 4S ама некако ми е многу скап дали знае некој како се движат цените во др. земји? ако вие имате земено од странство кажете ми цена и дали работи на мак.картички .. или некој ако продава нека пише !
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.149
Поени од реакции
1.239
Сакам да земам iPhone 4S ама некако ми е многу скап дали знае некој како се движат цените во др. земји? ако вие имате земено од странство кажете ми цена и дали работи на мак.картички .. или некој ако продава нека пише !
Толку ти е цената, може да најдеш за околку 600евра отклучен, по пазар3/реклама5, иначе регуларно 39 990денари во купилаптоп, 16Гб верзија. Во т-мобајл е кодиран, ќе ти работи само со т-мобајл, има начин да се декодира со едни картици(40евра е минимално таква картица), ама незнам колку се добри тие.
 
Член од
7 јули 2011
Мислења
309
Поени од реакции
57
ke si plates uste 30 do 40 evra za serviser i ke ti raboti i so makedonska karticka po pretpostavka deka ce go zemas nadvor od makedonija
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.006
Поени од реакции
7.608
Сакам да земам iPhone 4S ама некако ми е многу скап дали знае некој како се движат цените во др. земји? ако вие имате земено од странство кажете ми цена и дали работи на мак.картички .. или некој ако продава нека пише !
Сакам ајфон4с али ми е скап.
Е реши се, или си фраер или не си.
Срамота е да купиш ајфон и да викаш дека ти бил скап.
 
С

Само Човек

Гостин
исто е бе баце, ко ќе треба да плаќаш сервис тоа ти е исто. И да те прашам планираш да имаш такво телефонче и коа ќе сликаш ќе трчаш да бараш нет за аплоад. Земи си од т-мобиле со ај тарифа имаш и вклучен нет. Имаш на 100 години
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.279
Поени од реакции
4.016
Не да мрчам ама вистина за џабе фрлаш пари.
Сигурно можеш со 600 евра подобро да ги намениш.Ако веќе си се решил да купуваш мој совет ти е заштеди и чекај да излезе Ајфон 5 пошто 4с ти е без некоја значителна надградба освен во цената.
Ајфонот е многу јак телефон ама 90% го купуваат за фалење као демек види ме Ајфон имам.
Немој да се лажеш дека има некои функции што се значително подобри од конкуренцијата.
Телефонот си е класа за себе ама купи го само ако имаш пари за фрлање ако ти е за фалење за 6 месеци ќе излезе 5-ка и твојот ќе биде стара мода.
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
201
Поени од реакции
117
Не да мрчам ама вистина за џабе фрлаш пари.
Сигурно можеш со 600 евра подобро да ги намениш.Ако веќе си се решил да купуваш мој совет ти е заштеди и чекај да излезе Ајфон 5 пошто 4с ти е без некоја значителна надградба освен во цената.
Ајфонот е многу јак телефон ама 90% го купуваат за фалење као демек види ме Ајфон имам.
Немој да се лажеш дека има некои функции што се значително подобри од конкуренцијата.
Телефонот си е класа за себе ама купи го само ако имаш пари за фрлање ако ти е за фалење за 6 месеци ќе излезе 5-ка и твојот ќе биде стара мода.
Истово го мислам. Практично незнам како би ти послужил. Ако ти треба нешто за сурфање итн земи таблет како iPad, мн покорисен е. Сега за едно 2-3 недели ќе дојдат поефтини iPads кај нас во МК, моментално има али цените се надувани.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.963
Поени од реакции
3.441
Абе луѓе, земете си Siemens A52 :D Бар нема да ве боли главата ако ви се заебе. :D


Иначе, 199 долари е iPhone 4S (16GB) кодиран на некоја мрежа од Америка. Е сега да го земеш од таму не знам дали ќе успееш да го откодираш....
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Сакам ајфон4с али ми е скап.
Е реши се, или си фраер или не си.
Срамота е да купиш ајфон и да викаш дека ти бил скап.
:pos:
--- надополнето: 16 април 2012 во 00:40 ---
Абе луѓе, земете си Siemens A52 :D Бар нема да ве боли главата ако ви се заебе. :D


Иначе, 199 долари е iPhone 4S (16GB) кодиран на некоја мрежа од Америка. Е сега да го земеш од таму не знам дали ќе успееш да го откодираш....
Не бе шефе погрешно си разбрал треба да направиш договор со еден од понудените провајдери
AT&T, Sprint, and Verizon

да потпишеш повеќегодишен договор со нив. Ќе ти ги земат парите они на друг начин нема така ефтино да поминеш не го даваат они за 199! :sneaky: А за откодирање може тоа не е проблем.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.963
Поени од реакции
3.441
:pos:
--- надополнето: 16 април 2012 во 00:40 ---

Не бе шефе погрешно си разбрал треба да направиш договор со еден од понудените провајдери
AT&T, Sprint, and Verizon

да потпишеш повеќегодишен договор со нив. Ќе ти ги земат парите они на друг начин нема така ефтино да поминеш не го даваат они за 199! :sneaky: А за откодирање може тоа не е проблем.
Е шо знам јас како ојт, ако е за така и на Т-Мобајл ќе напрајш договор и шо? Нишо. :D
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.001
Поени од реакции
2.374
Од Верајзон и од Спринт неможе да се отклучи пошо нема слот за сим картичка. Најпаметно ти е пошо си решил да фрлиш пари да си го купиш од продавница, forever unlocked.
Мнатото лето бев во САД и најдов 3г за 50 долара, сам му направив анлок и џеилбрејк. Го продадов тука за 250 евра.:cool:
Летово ако идам ќе барам самсунг галакси за себе :)
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.202
Поени од реакции
1.210
Сакам ајфон4с али ми е скап.
Е реши се, или си фраер или не си.
Срамота е да купиш ајфон и да викаш дека ти бил скап.
Зарем фраер си ако имаш ајфон? :sick:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Јас за овие пари би земал 3Gs + iPad 2 на старо. Кога веќе мора да е Епл и кога би знаел за што го сакаш, мислам дека е далеку подобра комбинација за истите пари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom