iPhone 4S - цени?

Член од
3 март 2012
Мислења
63
Поени од реакции
3
С

Само Човек

Гостин
Ај да резимираме: За тие пари можеш да си земеш убаво лаптопче или уште помоќно десктопче со кои можеш завршиш многу работи кои со ајфонот неможеш, што значи од функционална гледна точка џабе фрлање пари. Е сеа ако ти е до "курчење" тогаш зимај го остај што тука ти викаат дека немало врска, има и те како врска повеќето луѓе поинаку те гледаат ако имаш ајфон! ;)
у џеб ќе го стаи лаптопот и крај нели
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
у џеб ќе го стаи лаптопот и крај нели
Не у џеб ќе стави андроид ефтин телефон и крај да!
--- надополнето: 16 април 2012 во 17:05 ---
Не у џеб ќе стави андроид ефтин телефон и крај да!
Ај кажи што точно би правел со ајфон а неможеш со андроид?
 
С

Само Човек

Гостин
Не у џеб ќе стави андроид ефтин телефон и крај да!
абе немој сака стабилност знаеш.
--- надополнето: 16 април 2012 во 17:11 ---
Ај кажи што точно би правел со ајфон а неможеш со андроид?
па да речеме може да ми работат сите апликации од маркетот, никад нема да ми падне системот , ќе имаш телефон кој никад нема да те изневери. и нема да треба да упдејтуваш секој месец со нови верзии на систем пошо стариот имал багови
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
абе немој сака стабилност знаеш.
--- надополнето: 16 април 2012 во 17:11 ---

па да речеме може да ми работат сите апликации од маркетот, никад нема да ми падне системот , ќе имаш телефон кој никад нема да те изневери. и нема да треба да упдејтуваш секој месец со нови верзии на систем пошо стариот имал багови
Нема потреба да ти паѓа системот ниту да правиш апдејт ако несакаш. Зошто ти се сите апликации од маркетот ќе си ги избереш најдобрите и готово. Може да се јавуваш, да праќаш пораки, да сликаш, да снимаш, да сурфаш, да играш, можеш геолокација да користиш, да го модификуваш системот како душа ти сака.
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
Мислам дека цените на ајфон мораат да бидат поефтини после Џобс ќе мора да се ребрендираат и да учат од своите конкуренти сега апсолутно не гледам зошто би земал ајфон со функции што фалат а фалат богами доста.

Доста е веќе со чалами ако сакаш телефон земи си андроид а повеќе од 20000ден за тач скрин мислам дека не вреди.

Навистина сум изморен и не гледам Ејпл дека е симбол за нешто ништо посебно дали е 4 или 4с доста со тој ајфон

Да не заборавиме нема флеш имаше некои корисници се правеа многу паметни како батеријата траела повеќе а на крајот се испостави дека флешот бара ја троши батерија кај андроидот и дека речиси се исти во сите други карактеристики.

Рековме дека и двете се ОПЕНГЛ графичка околина за мобилки и горе доле имаат исти ама баш исти опции нема веќе ајфон има софтвер или е марка мај ес

Реков ја самсунг прави за ЕЈПЛ ама прави и за себе не е глуп така.

И тежината на ајфон е катастрофа под итно мораат да ја исправат во наредната верзија.

Секоја чест за ејпл ама ама ако не ме ценат мене и мојата плата нека идат у пм.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Нема потреба да ти паѓа системот ниту да правиш апдејт ако несакаш. Зошто ти се сите апликации од маркетот ќе си ги избереш најдобрите и готово. Може да се јавуваш, да праќаш пораки, да сликаш, да снимаш, да сурфаш, да играш, можеш геолокација да користиш, да го модификуваш системот како душа ти сака.
Друже, можеш да правиш се што демек можеш и со ајфон, знаеме. Да е цената проблем, ќе сфатам, ама има 3Gs-и кои се продаваат за 130-150 евра, така да стварно не гледам зашто би земал Андроид пред Ајфонов.

Да речеме дека апликациите се плаќаат таму, а овде имаш катаљон бесплатни, па ајде...ама еден џејлбрејк и таман си. За модификување на системот, веќе кажав, тоа се прави само ако системот не ти одговара. Кај Ајфонот тоа е еднакво на купување Ферари, па ај после школката да ја менуваш на колата.

Е сеа онтопик: Друже, чим имаш 3Gs, не знам зашто си запнал за 4ка. Екранот би бил единственото друго нешто што ептен ти прави разлика за да ја платиш таа цена. Освен ако не планираш игри да гејмаш цело време. Мој предлог, земи си iPad 3 за тие пари.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
Сакам да земам iPhone 4S ама некако ми е многу скап дали знае некој како се движат цените во др. земји? ако вие имате земено од странство кажете ми цена и дали работи на мак.картички .. или некој ако продава нека пише !
А зошто не го ѕирнеш Samsung Galaxy S2 а? ;)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Абе детето сака мобилка ало
iPhone не е мобилен телефон туку цигла, порано т.е на времето кога се појавија првите мобилни телефони беа толку големи, единствена разлика е во поголемата функционалност т.е освен ало, ало и смс, имаш интернет и подобрени игрици и нормално некои стандардни функции кои се проширени, како бројот на контакти и слично.

Ако ти е скап iPhone-от подобро не го купувај тие пари може многу порационално да ги искористиш за таа цена имаш lap-top или некој подобар desktop да си земеш, а за мобилен телефон префрли се на некој пост-пејд на некој од операторите и ќе ти дадат мобилен за 0 денари, ама баш мобилен мал го собира во една рака и ти врши работа за ало-ало и смс.
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
Добро сега маркетингот е јака работа политички партии добиваат на избори на тоа ама неможе секад еднаш ќе упалит друг пат не и така
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Добро, се извинувам „ајфон-мену“ или кратко кажано „фраер“ :pos:
Нит иам ајфон нит сум фраер :D
Вистинскиот фраер не признава дека е фраер. Ја на пример, не сум фраер.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
абе немој сака стабилност знаеш.
--- надополнето: 16 април 2012 во 17:11 ---

па да речеме може да ми работат сите апликации од маркетот, никад нема да ми падне системот , ќе имаш телефон кој никад нема да те изневери. и нема да треба да упдејтуваш секој месец со нови верзии на систем пошо стариот имал багови
Никад нема да те изневери.
Осим ако ти падне од џеб од пола метар и се скрши на 150 делови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom