iPhone 4S - цени?

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ајфонот е многу јак телефон ама 90% го купуваат за фалење као демек види ме Ајфон имам.
Немој да се лажеш дека има некои функции што се значително подобри од конкуренцијата.
Отприлика така иде. iPhone за општествен статус и курчење (кај повеќето од случаите), Android за вистинска работа. Пошто оние курчаџиите појма немаат на iOS да работат камоли на Android...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Отприлика така иде. iPhone за општествен статус и курчење (кај повеќето од случаите), Android за вистинска работа. Пошто оние курчаџиите појма немаат на iOS да работат камоли на Android...
Не знам од кај извади дека Андроид бил за вистинска работа. Се контраш со последната реченица, бидејќи баш iOS ти е за вистинска работа, сите апликации ги има што ти треба, маркетот не е ко депонија преполна со ѓубре и сите апликации си работат како што треба.

Само не е темата тоа, веќе го имаме дискутирано ова на вакви теми, Андроид зимаат хејтерите на iPhone (не хејтери на ајфон, туку на луѓето со ајфон, зашто ги мислат за курнази и дебили), што и твојот пост докажува. :)
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Отприлика така иде. iPhone за општествен статус и курчење (кај повеќето од случаите), Android за вистинска работа. Пошто оние курчаџиите појма немаат на iOS да работат камоли на Android...
Ти сигурно сеа имаш ајфон, а?
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
што и твојот пост докажува. :)
Абе реков ја погоре повеќето ;)

Ама ај не е тоа темата. 350 долара во Дубаи е 4с. Без договори.
Ти сигурно сеа имаш ајфон, а?
Не јас имам Нокиа Е51. За јавување и смс ми е.

П.С. Тоа што така изреагиравте на муабетов, да го сфатам како сопственици на iPhone кои се пронајдоа во „повеќето“? :))))
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
933
Поени од реакции
372
Сакам да земам iPhone 4S ама некако ми е многу скап дали знае некој како се движат цените во др. земји? ако вие имате земено од странство кажете ми цена и дали работи на мак.картички .. или некој ако продава нека пише !
Ако можеш да си го дозволиш, земај го, нема да зажалиш. Фори од типот, "за тие пари има подобар" ( нема подобар за тие пари), " за џабе фрлаш пари" ( вреди телефонот за тие пари) " други телефони имаат подобри фунцкции" ( немаат другите телефони подобри фунцкции, ајфонот е чекон напред пред сите други смарт телефони). Така да ако си решил да го купуваш, земај го.
 
С

Само Човек

Гостин
Отприлика така иде. iPhone за општествен статус и курчење (кај повеќето од случаите), Android за вистинска работа. Пошто оние курчаџиите појма немаат на iOS да работат камоли на Android...
незнам дали си сериозен или тролаш безвезе
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
Ако можеш да си го дозволиш, земај го, нема да зажалиш. Фори од типот, "за тие пари има подобар" ( нема подобар за тие пари), " за џабе фрлаш пари" ( вреди телефонот за тие пари) " други телефони имаат подобри фунцкции" ( немаат другите телефони подобри фунцкции, ајфонот е чекон напред пред сите други смарт телефони). Така да ако си решил да го купуваш, земај го.
Сигурен си за болдираново?
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Друже ја земав 4s, али мораше да идам до Прилеп за да го зеам(у Прилеп им донеле само 2 а јас го земав едниот). Го платив 28,000 ден со договор 24 месеци(900 ден претплата во тие 900 имаш 1ГБ нет и 900 ден разговор и смс).
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
сигурен е, ако најдеш постабилен систем од ios кажи
Па не би рекол баш дека е чекор понапред од сите други смарт телефони ама секој со свое мислење. ;)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
На ибеј има од околу 28 000 па нагоре, но тука рачунај имаш 3000/4000 денари трошок ддв поштарина овдека...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Абе реков ја погоре повеќето ;)

Ама ај не е тоа темата. 350 долара во Дубаи е 4с. Без договори.

Не јас имам Нокиа Е51. За јавување и смс ми е.

П.С. Тоа што така изреагиравте на муабетов, да го сфатам како сопственици на iPhone кои се пронајдоа во „повеќето“? :))))
Нормално дека сме ајфон корисници, бар јас си признавам, иначе не би смеел да зборам напамет. Ама сум користел и Андроиди доволно за да оформам став. Нејсе, да не одиме офтопик, има ајфон корисници кои се ретарди и курнази, ама има и многу повеќе поштени кои што знаат да си ги ценат предностите.

Кај Андроид пак, би рекол дека голем процент се или хејтери на Епл, луѓе кои не пробале или немаат пари за ајфон (јесда во денешно време и 3Г се наоѓа за 6-7 иљади, јас лично имам) или на крај краева имале веќе ајфон и им скурчил, па сакаат промена.
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Сакам да земам iPhone 4S ама некако ми е многу скап дали знае некој како се движат цените во др. земји? ако вие имате земено од странство кажете ми цена и дали работи на мак.картички .. или некој ако продава нека пише !
Ај да резимираме: За тие пари можеш да си земеш убаво лаптопче или уште помоќно десктопче со кои можеш завршиш многу работи кои со ајфонот неможеш, што значи од функционална гледна точка џабе фрлање пари. Е сеа ако ти е до "курчење" тогаш зимај го остај што тука ти викаат дека немало врска, има и те како врска повеќето луѓе поинаку те гледаат ако имаш ајфон! ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom