Internazionali BNL d'Italia 2015

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Oд дебакл во дебакл влегува Надал последниве година дена. Имам впечаток дека Џоковиќ и да сака да изгуби на Ролан Гарос, нема да има од кого. :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
Нека го смене чичко му, ем шуто ем боде работата, и така веќе нема што да загуби, барем за наредната сезона.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
Надал има сериозни проблеми моментално, проблеми од кои можеби му зависи и кариерата. До што е стварно не знам, физички е спремен, очигледно е тоа, психички е некаде на друга планета, и тоа е очигледно. Не може против Бердих да одигра феноменален меч, да го прегази буквално, а после тоа против Мареј да не може до дното на мрежата да го дотера топчето. Не може против Иснер да има 0 неизнудени грешки од игра, ДА НУЛА неизнудени, а денес исто така да не може терен да погоди во одредени моменти. Прави брејк, има 30-0 и губи 4 поени по ред, од кои 2 поена му се изгубени по негова катастрофална грешка. Не може да направи втор брејк и да избаци 4 чисти форхенди по ред во аут. Не може 6-2 да има во тај брејк и да го изгуби сетот, ма против кого и да игра.
Кој му е курот јас не знам, не сум му неврон во главата, ама мене веќе ме фаќа жал за него, земал вамосира на 5-1 и 0-30 небаре меч топка спасил, онака тажно и смешно беше воедно да се гледа тоа.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.233
Поени од реакции
4.408
Дона Векич завршила работа :P
Шала настрана, Ѓоковиќ-Вавринка би требало да е јако финале.
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
436
Поени од реакции
135
Дона Векич завршила работа :P
Шала настрана, Ѓоковиќ-Вавринка би требало да е јако финале.
Утре Федерер глатко 2:0 ќе го победи Вавринка. Мое мислење. Вавринка ќе е измоморен и утре тешко да даде ваква партија.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
1.205
vo dolgite razmeni behendot na Rafa e eden od po bezopasnite udari na ATP turot. Porano maksimalno izbegnuvashe da go igra i se vleceshe na forhend . Sega ima sila za takvo rikverc trchanje samo eden set. Toa e eden moment. Vtoriot , top spinot, kako odminuva mechot se ponesiguren mu e i ja nema dlabochinata, dva tri dlaboki udari pa kratok. Treto , pa shto kur bara be u tribini , da ima kako i od kaj aut sudiite ke igra . Bedna defanziva i cekanje greshki ( zatoa valjda tolku se raduvashe na greshkite na Vava , mislejki deka mu uspeal game planot). Pa ne se sekjavam od koga go nemam videno da napravi ritern viner , servisot go vrakja bezmalku 4 metri pozadi base line-ot.
Inaku , utre mislam deka ke pobedi Fed, so ofanzivni igraci na zemja Vava tenko prede vo momentov , vcera Tiem da beshe malce postabilen i popameten utre ke gledavme Fedal
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
Вчера кога му направи брејк на Иснер мавна ритерн винер. :D
Шала на страна, Надал цел живот игра вака на земја. Во првиот сет почна одлично, направи брејк, имаше 30-0 и оп, наеднаш пад. Потоа на 3-3 направи нов брејк и искрено поаматерски грешки го немам видено да направи. 4 скроз поклонети форхенди, поклон поени за Стан. Се слагам дека треба да биде поофанзивен, ама порано вакви зицери не грешеше воопшто, а сега не може теренот да го погоди. Самодовербата му е во минус, нема храброст да потегне на битни поени, а самодоверба се стекнува само со победи, не и со вакви очајни порази. Претстои катастрофална сезона за Надал, пројде земјата а он нема титула, нормално онаа во Буенос Аирес не ја рачунам, Мики Маус турнир е тоа, а тек следат тревата и бетонот, само Господ нека му е на помош. Има среќа што не брани поени после Вимблдон, инаку ќе испаднеше од топ 1000.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
1.205
Nadal cel zivot igra vaka na zemja ? Pa cel mech ima samo 5-10 forhend vineri a pola mu se posle dobar servis. Pa on na mech lupashe po 20-tina forhend paraleli ama koga e okolu base linot, a sega i da saka da mava vineri ne moze , epten e pozadi, pishav i porano , epten telefonira so udarite, pa zatoa i Marej go unishti. So takvo pozicioniranje seriozno nema shto da bara protiv Novak , Endi , Kei . Aj bash da vidam do kaj ke doturka na RG. Ne znam kako tie go pravat sheshirot za zdrebot , dali preku atp rankingot ili po minatiot trud pravat otstapki ama ako vleze kako 7-8 nositel pred zdrebot , ima realni shansi da rikne i do cetvrtfinale, osven ako ne smeni neshto drastichno, shto iskreno ne veruvam
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
Nadal cel zivot igra vaka na zemja ? Pa cel mech ima samo 5-10 forhend vineri a pola mu se posle dobar servis. Pa on na mech lupashe po 20-tina forhend paraleli ama koga e okolu base linot, a sega i da saka da mava vineri ne moze , epten e pozadi, pishav i porano , epten telefonira so udarite, pa zatoa i Marej go unishti. So takvo pozicioniranje seriozno nema shto da bara protiv Novak , Endi , Kei . Aj bash da vidam do kaj ke doturka na RG. Ne znam kako tie go pravat sheshirot za zdrebot , dali preku atp rankingot ili po minatiot trud pravat otstapki ama ako vleze kako 7-8 nositel pred zdrebot , ima realni shansi da rikne i do cetvrtfinale, osven ako ne smeni neshto drastichno, shto iskreno ne veruvam
Нормално не мислев скроз исто, да играше како што играл ќе тепаше, али пред се мислев на чекањето 3-4 метри позади основна линија. Он секој сервис го чека таму, а вторите сервиси дури и поназад од првите, али проблем е што 90% од играта ја поминува таму. Мора повеќе да пристапи кон основната линија и да презема ризик, зашто ова на ништо не личи. Надал нема да има никакви протекции од организаторот, веројатно ќе биде 8ми носител на РГ, и искрено сеедно ми е со кого ќе падне кога знам дека нема да освои. Вакви осцилации се срамни за еден од најдобрите во историјата, а веќе долго време му се случуваат. Нема шанси да се среди специјално за РГ, прв пат во својата кариера доаѓа без титула на земја во Париз, така да чуда нема да се десат.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.986
Како расипана плоќа сум веќе....Надал не се враќа во јака форма што не ви е јасно ? Титула некоја на 500 или 250 ќе освои..едино Мастерс ако ептен му се погоди ждребот и појаки тенисер отпаднат рано..

Среќен треба да биде до 1/2 финале на Ролан Гарос ако стигне и сериозен сум со ова.

Види го овој што збори, уште 3-4 Слема очекувал и толку ќе му било :pos:
Па толку ако земе е ГОАТ дефинитивно.
Прашање е само дали ќе земе уште некој Слем до крај на кариера со оглед на повредиве, али јас сум оптимист и мислам дека ќе ја нападне 17ката на Федерер.
Вака кога го гледам постон што сум го пишал (над тоа што си ме цитирал)....шо кур сум мислел ?

У право си бил ете стефан, една ако освои на РГ до крај на кариера и тоа е тоа.. :(

Некој што почнал годинава да гледа тенис да му кажеш дека Надал рушел рекорди на земја ќе те праша на што супстанци си..
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Единствено позитивно за Надал периодов е што скоро и да не се сретна со Ноле, пошто повеќе од сигурно србинот досега ќе имаше позитивен скор со него во меѓусебни.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Алал да и е на Халеп за промашувањето од два метри.Го продаде вториот сет.Ќе се разигра Суарез сега.:icon_mrgr:[DOUBLEPOST=1431775622][/DOUBLEPOST]Wow,колку се глупи и двете.Женски тенис at its best.:facepalm:[DOUBLEPOST=1431776132][/DOUBLEPOST]Халеп промаши зицер,абе зицериште за да се врати во сетот!:pos::pos::pos::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:

Страшно е што све испромашија..
 
Последно уредено:
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Надал има сериозни проблеми моментално, проблеми од кои можеби му зависи и кариерата. До што е стварно не знам, физички е спремен, очигледно е тоа, психички е некаде на друга планета, и тоа е очигледно. Не може против Бердих да одигра феноменален меч, да го прегази буквално, а после тоа против Мареј да не може до дното на мрежата да го дотера топчето. Не може против Иснер да има 0 неизнудени грешки од игра, ДА НУЛА неизнудени, а денес исто така да не може терен да погоди во одредени моменти. Прави брејк, има 30-0 и губи 4 поени по ред, од кои 2 поена му се изгубени по негова катастрофална грешка. Не може да направи втор брејк и да избаци 4 чисти форхенди по ред во аут. Не може 6-2 да има во тај брејк и да го изгуби сетот, ма против кого и да игра.
Кој му е курот јас не знам, не сум му неврон во главата, ама мене веќе ме фаќа жал за него, земал вамосира на 5-1 и 0-30 небаре меч топка спасил, онака тажно и смешно беше воедно да се гледа тоа.
Тоа е тоа добро си имаш пишано.Психава тотално го ебе.Немам буквално еден меч пропуштено негов,и скоро секоја сезона беше рекордер со највисок процент на спасени брејк топки.Оваа сезона,посебно со Мареј и вчера,катастрофа,доаѓа важен поен се губи дечкото.Прв сет добиен,губи,вториот дури и повеќе брејк шанси имаше,6-2 губи.
Втора работа,незнам дали го имаш приметено колкуе лош на ритерн.Сфаќам дека Вавринка има добар сервис,ама на 4 први да му враќаш 1 е ужас.Добиваш впечаток како против Иснер да играш.За ритерн на втор сервис да не праиме муабет,секој втор со рамката го мава.До крај на сезона(ако не се повреди) ќе сруши рекорд во miss hits дефинитивно.
Трета работа Тони мора да се смени.Му треба нова инспирација,а и годиниве го газат(не дека не е спремен) ама ако порано со чекање сервис 4 метри позади основна успеваше да удри длабок ритерн,сеа пола ги враќа у полето за сервирање.Психата мора да ја среди,и да се приближи кон основна на ритерн,вака веќе не иде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom