Фан клуб: Рафаел Надал

Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Денес прв натпревар на ѕверот по Вимблдон и победа против Цонга со 6-7 6-3 6-4 во Астана, Казахстан на indoor-hard. Пријавен е да учествува во Пекинг наредна недела.

 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.325
Aww yiss...Надал назад н терените...конечно малце понавивачки да се прогледа некој турнир.... can't wait :vozbud:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.325
Малце негативно можеби ама јас мислам дека деновите кога Надал беше без дилеми најдобар играч се веќе готови. Тоа е сите проблеми на 28 години му донесуваат залез на кариера..нормално ќе има уште 6-7 години (барем се надевам) кариера, ама за мене лично Надал веќе нема да биде сметан за прв фаворит на ниеден турнир освен Ролан Гарос. Така да до крај на кариера му предвидувам уште 3-4 грен слема и тоа 2-3 ќе му бидат во Франција.
Очекувам вака од време на реме да се погодат пар турнири во кој што ќе блесне слично на Федерер сега ама џабе кога пак тие блесоци ќе резултираат со одвај титула до две на мастерсите..

Сепак се надевам дека сум грешка и дека ова е само непотребна негативност од моја страна, и дека оваа, за мене потпросечна сезона за Надалови стандарди брзо ќе биде заборавена..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.690
Види го овој што збори, уште 3-4 Слема очекувал и толку ќе му било :pos:
Па толку ако земе е ГОАТ дефинитивно.
Прашање е само дали ќе земе уште некој Слем до крај на кариера со оглед на повредиве, али јас сум оптимист и мислам дека ќе ја нападне 17ката на Федерер.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.325
Види го овој што збори, уште 3-4 Слема очекувал и толку ќе му било :pos:
Па толку ако земе е ГОАТ дефинитивно.
Прашање е само дали ќе земе уште некој Слем до крај на кариера со оглед на повредиве, али јас сум оптимист и мислам дека ќе ја нападне 17ката на Федерер.
Еј мислев ќе пишеш нешто обратно од мене и како сум неоправдано песимист :D

Зошто да не земе уште 3-4 слема докрај на кариера бе ? Мислиш 1 нема да земе другава сезона ? Еве за жал ќе го пропушти Лондон заради операција, и тамам ќе си се врати во подобра форма.

Има уште многу години игра во Рафа (многу-превод: 5+) така да..може :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.690
Еј мислев ќе пишеш нешто обратно од мене и како сум неоправдано песимист :D

Зошто да не земе уште 3-4 слема докрај на кариера бе ? Мислиш 1 нема да земе другава сезона ? Еве за жал ќе го пропушти Лондон заради операција, и тамам ќе си се врати во подобра форма.

Има уште многу години игра во Рафа (многу-превод: 5+) така да..може :)
Со вакво темпо на повреди веруј ми пуна капа е уште еден ако земе. Ја ти викам, оптимист сум и се надевам дека следната сезона ќе му биде фуриозна и ќе нападне барем 2 Слема, а од 2016 нека тера лаганица и нека собере уште барем 2 и не барам ништо повеќе. :D
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.967
Рафа и Енди играат моментално егзибиција во Абу Даби. Мечот оди директно на СК1. Ајде да видиме во какво стање е Рафа после операцијата.
Надалчо ни го прекршија.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.690
Боље што не си гледала, 6-2 6-0 изгуби. :D
Слаб беше доста, брдо чисти винери промаши и имаше 0/12 брејк топки. И самиот изјави дека не е на 100% моментално али дека темпира тоа да биде достигнато во Мелбурн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom