Internazionali BNL d'Italia 2015

Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.579
А Ноле едно добро што одигра во првите два меча у пичку матер. Играше како Надал 3м позади линија. А и ритернот го прима и на прв и на втор сервис позади во публиката. Што тактика ќе е ова ич не ми е јасно. Тотална дефанзива. Во МК воопшто не играше вака. Мислам дека е единствен во 1/8 со два изгубени сета
Да, ама во текот на мечот и те како го подигаше нивото на игра. Касно пали Ноле на одредени турнири, ама кога ќе запали запалено е. :D
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
265
Поени од реакции
151
Федерер и Ферер се првите полуфиналисти,
Ферер го победи гофин со 2:1 по сетови 6:2 4:6 6:3 , а Федерер Бердих со 6:3 6:3
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Се распадна Берхид начисто а почна ептен добро.
Суарез Наваро ја искина на Квитова.Мада се уште има за играње.
Халеп добро игра,според мене има најголеми шанси да освои,иако тука се Шарапова/Азаренка,па и Суарез.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Новак продолжува да лади во втор сет и да гази во третиот,ајде Рафа вечер па да гледаме Федал. :D
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Ноле и Роџер му направиа услуга на Рафа.Со титула на турниров Надал се враќа во топ 4 за жребот на РГ,а со самото тоа избегнува дуел со некој од топ 3 уште во 1/4 финале.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.579
Нишикори беше многу лош во првиот сет, МНОГУ. Требаше 6-1 за Ноле да биде, ама самиот тој е крив што не се заврши така.
Во вториот сет веќе друга беше приказната, Нишикори почна да погодува, почна да диктира темпо и искористи еден послаб сервис гем на Ноле. Сепак Кеи ни физички ни играчки не можеше да го испрати мечот до крај и затоа беше поразен. Навидум Ноле и Федерер му завршија работа на Рафа победувајќи ги Нишикори и Бердих, ама мене ништо не ми значи тоа со оглед на осцилациите на Рафа во последно време.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.899
Му се има случено на Надал да води во тб со 6-2 и да го изгуби тб-от?
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
436
Поени од реакции
135
Па па па каков сет испушти Рафа. Секоја чест Вава. Сега и тој се кандидира како посериозен кандидат за РГ.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Со Стенли никад не си на чисто...каков очобол беше со Монако, а сега личи на топ3 играч...
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
436
Поени од реакции
135
Баш навивам за Рафа во мечов. Ајде Рафа дај малку гас. Сакам да го гледам утре со Роџер.

Едит: Но по се изгледа Надал како да се бори со демоните.
 
Последно уредено:
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Ајде што игра катастрофално,мрежава го утепа,гем во кој се соочува со брејк топка нема спасено од Монте Карло 2007ма,не е можно какви грешки прави во важниве поени.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.579
Одличен меч. Го зацврстува местото како фаворит број 1 на Ролан Гарос. Страшна партија од Надал, се надевам на што повеќе вакви на Ролан Гарос. Вамооооос :vozbud:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
decki , pazete shto komentirate za Rafa , da ne vi brishat mislenja i da ne go isprvocirate Stef. I posle ke se cudi nekoj oti ima samo po dve tri strani komentari za masters temite.
Aj ke rizikuvam. Kolku sum vo pravo za Rafa i moeto viduvanje za ovoj kolaps izgleda i jas ne sum svesen. Kako glinen gulab beshe denes. Proba se denes protiv Vava , pa duri i so prvokacii ( lele kako se raduvashe ko nezdrav na greshkite na Vava) ama mu nemashe spas , go izbushi domakinski Vava. Ne mi e cel da go vregjam , ama tolku neintiligentno se odnesuva , ne znae da smeni neshto , da proba da smeni ritam , cudo nekoe. Se taa pa taa . Zalno , patetichno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom