iGENEA институтот потврдува: НИЕ СМЕ ПОТОМЦИТЕ НА АНТИЧКИТЕ МАКЕДОНЦИ!

Дискусија во форумот 'Историја' започната од мали, 26 јуни 2008.

 1. radiomileva

  radiomileva

  Член од:
  1 ноември 2010
  Мислења:
  595
  Допаѓања:
  239
  најнапред, некој напишал, сме биле страшливи и затоа не сме антични.....
  по таа логика, што да кажеме за црните во САД?

  или за потомците на Маите низ Ј. Америка?
  понатаму, некој друг напишал дека Кинг Тут бил "белец".

  имал R1b1a2....
  оваа работа е "позната" веќе неколку години , но од каде?
  од никаде, ниедна научна институција не објавила ништо за днк од Кинг Тут....
  на видео, на компјутер, се гледа дека има нешто како Р1б, и тоа.....

  Кинг Тут не може да биде татко на еуропејците, бидејќи Р1б е поделена уште од 2003-4 год (Чиноглу) на источен и западен тип.
  оваа, од западниот тип, од која се изградени европејците, е помлада од времето кога живеел Кинг Тут......

  понатаму, накај египет, Р1б отишла од Турција, таму се најстарите примероци.....
  исто така, и балканската група Р1б (Перичиќ 2005) е постара од таа во Египет.

  среќа, за Египет има повеќе ген студии.....
  посебно е интересна онаа,... дека таму, во Левантот, типот на Р1б е од западноевропски тип, но дошол таму со крстоносците, а не обратно.

  тоа е лошо и за нас, нема траги од Птоломеите (во делот на Р1б), но во МК сепак има луѓе со тој тип (како крстоносците Р1б), па не се знае....кој кого....

  игенеа и стручноста?

  ако јас купам компјутер и инсталирам програма за....месечевите мени, и врз основа на нив кажувам што било и што ќе биде....ќе заработам пари, има многумина кои веруваат во тоа.....
  исто, има многумина на кои игенеа прави пари, и им претскажува, им открива.....

  п.с...
  и од каде и на игенеа днк од Кинг Тут, тој е чуван буквално со тенкови,..или Египет им продал днк за 160-360 евра?
  и второ, Кинг Тут досега е 1.567.987 пати контаминиран, кој уште не го пипнал по последните 7-8 децении, а во првите 5-6 од нив ракавици се носеле само на балови...и во зимо....
   
 2. radiomileva

  radiomileva

  Член од:
  1 ноември 2010
  Мислења:
  595
  Допаѓања:
  239
  оваа работа е "позната" веќе неколку години , но од каде?

  од никаде, ниедна научна институција не објавила ништо за днк од Кинг Тут....
  ova se odnesuva na toa deka niedna naucna institucija NE OBJAVILA NA KOJA Y HG I PRIPAGAL KING TUT, I NEGOVATA FAMILIJA.......
  prodolzenie...
  http://www.newscientist.com/article/dn20014-royal-rumpus-over-king-tutankhamuns-ancestry.html
  mnogu podatoci za King tut od onie na koi toa im e rabota,strucno, a ne sarlatanski, kako IGENEA
  the Journal of the American Medical Association
   
 3. radiomileva

  radiomileva

  Член од:
  1 ноември 2010
  Мислења:
  595
  Допаѓања:
  239
 4. garmin

  garmin

  Член од:
  25 февруари 2010
  Мислења:
  1.158
  Допаѓања:
  877
  radiomileva

  линкот не ти е во ред, исправи го..
   
 5. radiomileva

  radiomileva

  Член од:
  1 ноември 2010
  Мислења:
  595
  Допаѓања:
  239
 6. Ganco Cenov

  Ganco Cenov

  Член од:
  25 септември 2011
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  6
  На оваа тема беше многу често цитиран некој stevenbird,

  А еве кој е:
  http://community.haplozone.net/index.php?PHPSESSID=9e9ccad54fc878c3954c4b3236e650a7&topic=2402.0
  цитат
  Actually, I am. In 2009, after a 32 year career as a professional musician and teacher of music (starting in 1977) I decided to pursue my other interest, genetics. During 2009-10 I was at UT-Austin as a non-degree student filling in all sorts of gaps in my knowledge. The last biology class that I had taken prior to June 2009 was in spring term, 1971! To say that some things have changed would be an understatement. [​IMG]

  Па нашиот Радиомилева, алиас Анавено, е Ајнштајниус.
   
 7. Ganco Cenov

  Ganco Cenov

  Член од:
  25 септември 2011
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  6
  Ајде ПИКАСО ( пикна си во газо), Кажи сега нешто за ценетиот Стивен пилето. Или нешто нети се слуша. А тој ти беше гордиот алјбанец од УК демек! И уште беше експерт за генетика, демек. Икли за свирење на дудук, демек.
   
 8. -Sluzbarski-

  -Sluzbarski-

  Член од:
  31 мај 2011
  Мислења:
  2.746
  Допаѓања:
  1.282
  нема шо да ми потврдува некој си институт(превара или оптичка варка) на кое племе припаѓам......ги имаме Кирил и Методија,Климент и Наум,Гоцета,Јанета,дедо Иљо Малешевски,Ѓоргија Пулески и останатите КОИ САМИ знаеја на кого му припаѓаат и за кого се борат или творат !
   
  На Mighty Bubu и t20p18 им се допаѓа ова.
 9. radiomileva

  radiomileva

  Член од:
  1 ноември 2010
  Мислења:
  595
  Допаѓања:
  239
  браво, си го нашол Бирд....
  што мислиш, дали во и-генеа знаат за Кардош 2004 кој ги спореди мртвите траки и живите блгари?
  odi ovde da si vidis dali si Zoltko ili Ljutko...
   
  На Кариес му/ѝ се допаѓа ова.
 10. dzonyb

  dzonyb

  Член од:
  7 октомври 2008
  Мислења:
  6.054
  Допаѓања:
  6.438
 11. IceIcko

  IceIcko

  Член од:
  8 август 2018
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  1
 12. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  25.073
  Допаѓања:
  29.480
  Точно е дека знаеле.
  Интересно би било кога всушност би прочитал што мислат некои од споменатите за себе, дека се.
   

Сподели преку: