HTC 8X и HTC 8S

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Еден другар го има 8s телефонот е ок само камерата не вади нешто добри слики јас со постар телефон исто 5мп вадам каде болје слики него 8s .
Брзина, стабилност на софтвер, батерија? Ај дај ни малку повеќе инфо :)
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
Вака изгледа брз и стабилен на прв поглед.Но овој телефон повеке е за бизнис него за играње.За софтверот скоро е ист со win7.5 така да кој можел да се дружи со nokia lumnia 800 знае како е.Батериата е стандарна како и кај сите HTC телефони дрзи докај 3 дена со нормална употреба.
 
Член од
23 септември 2011
Мислења
42
Поени од реакции
0
Јас сум заинтересиран за 8s ама повеќе ме влечи андроид него windows phone 8,а сите велат дека windows phone 8 е подобар оперативен систем од андроид.Дајте некоја причина зошто баш windows phone 8 над андроид ? :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
aj predlog za mob so jaka kamera za prepisuvanje do 150 evra
8s би ти вршел работа :pos:
--- надополнето: 18 декември 2012 во 00:35 ---
Јас сум заинтересиран за 8s ама повеќе ме влечи андроид него windows phone 8,а сите велат дека windows phone 8 е подобар оперативен систем од андроид.Дајте некоја причина зошто баш windows phone 8 над андроид ? :)
Што бараш од еден телефон ти?

Ако сакаш стабилен оперативен систем да биде секогаш брз без разлика дали си инсталирал куп програми тогаш windows phone.

Ако користиш социјални мрежи твитер, фејзбук многу windows phone е за тебе.


А за таа цена што ја има 8с убав Андроид ќе биде тешко да најдеш.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
HTC наводно се откажа од плановите за развој на уреди кои работат на мобилната платформа на Microsoft, пренесува Bloomberg, а причината за тоа, како што е наведено во текстот, е не можноста за креирање на поголема резолуција на екранот на Windows Phone.
„Windows софтверот не поддржува резолуции големи како за Android платформата на Google“, вели личноста која ги споделила овие информации со пошироката јавност. Windows Phone 8 ги поддржува резолуциите од 1280х720px (720p) и 1280×768 px, па затоа од HTC сметаат дека нема причина своите напори да ги пружат за развој на платформа која ќе има помал екран во однос на конкуренцијата.
HTC во моментот нуди два паметни телефони кои работат на Windows Phone 8 – HTC 8X и HTC 8S (екран < 4,7 инчи), а од неодамна го објавија својот Droid DNA уред со резолуција од 1920 х 1080 пиксели (1080p).

Извор --> IT.com.mk
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
HTC наводно се откажа од плановите за развој на уреди кои работат на мобилната платформа на Microsoft, пренесува Bloomberg, а причината за тоа, како што е наведено во текстот, е не можноста за креирање на поголема резолуција на екранот на Windows Phone.
„Windows софтверот не поддржува резолуции големи како за Android платформата на Google“, вели личноста која ги споделила овие информации со пошироката јавност. Windows Phone 8 ги поддржува резолуциите од 1280х720px (720p) и 1280×768 px, па затоа од HTC сметаат дека нема причина своите напори да ги пружат за развој на платформа која ќе има помал екран во однос на конкуренцијата.
HTC во моментот нуди два паметни телефони кои работат на Windows Phone 8 – HTC 8X и HTC 8S (екран < 4,7 инчи), а од неодамна го објавија својот Droid DNA уред со резолуција од 1920 х 1080 пиксели (1080p).

Извор --> IT.com.mk
За мене идеален телефон е од 4 до мах 4,3 инчи, и резолуциа од 1280х720 е сосем доволна.А како што тргна телефониве не личат на телефони.Се иде на се поголем екран од 5 па нагоре.:)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Досега само еден телефон е со голема резолуција тој од хтц, после него е 8x на windows phone. Значи моментално 8x има најмногу пиксели според екранот, повисоко и од ајфон и се останато.

А за 1080p нека не ме замараат, не сакам јас тоа, моментално имам 800*480 и ми е феноменално. Дури и повеќе од задоволително, нека дадат квалитет на камера, батерија екранот ама ИЧ не ми е битен.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
75
Поени од реакции
17
Денес(24.01.2013) бев да го продолжам договорот во Т-Мобиле со што ми следува телефон. Го земав HTC 8s со намера да го продадам. Кој е заинтересиран нека ми пише на aleksandar.simov@yahoo.com или www.fb.com/asimov250
Цената на телефонот е 13.990, но го продавам за 11.990 (комплет во кутија со полнач, слушалки, усб кабел и 12 месеци гаранција)
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
Дали го има некој земено 8х за да каже некој збор два за телефонов. Ми го нудат за евтини пари па сакам да чујам ваше мислење во врска со него.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Одлично за телефончинава од вчера Нокиа Драјв е достапна за сите телефони.

Јас ја имам на лг-то Охрид Виница ме однесе без никаква грешка. Мапите се детални феноменално. Не треба ни интеренет ништо
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809

Kajgana Shop

На врв Bottom