HTC 8X и HTC 8S

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
За многу работи да, се согласувам дека се непрофесионални, ама конкретно во поглед дали може да работи на друг оператор, мислам дека намерно не наведуваат или не кажуваат.
--- надополнето: 19 февруари 2013 во 18:35 ---

Телефон што сакаш да го купиш преку оператор секогаш е некоја фрустрација и срање искуство. Не дај боже да не чини нешто па да треба да го враќаш. Јас освен со Нексусов, кој го земав веднаш зашто имаше на лагер, претходно за сите телефони години наназад имали перипетии.
Абе ми се одмили и телефон и се, значи стварно се клошари T-Mobile. Сеа глеаш на сајтот праат update на телефони, како што добиваат пратки. И прво ги ставија Sony, па после добија Samsung, ставиле се што добиле од нив, и им стигнала пратка HTC, го стаиле One SV, и ти по некоја логика си идеш дека добиле само тоа од HTC. И ти кажува некој на форум дека добиле и 8S, а сигурно и Desire C, X ...
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Абе ми се одмили и телефон и се, значи стварно се клошари T-Mobile. Сеа глеаш на сајтот праат update на телефони, како што добиваат пратки. И прво ги ставија Sony, па после добија Samsung, ставиле се што добиле од нив, и им стигнала пратка HTC, го стаиле One SV, и ти по некоја логика си идеш дека добиле само тоа од HTC. И ти кажува некој на форум дека добиле и 8S, а сигурно и Desire C, X ...
Абе батали веб страна, иди таму и вади секирата. Оди почесто во салони или преку некои пријател кој има познаник вработен во Телеком.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Абе батали веб страна, иди таму и вади секирата. Оди почесто во салони или преку некои пријател кој има познаник вработен во Телеком.
Уште малку ако ме подупат, секирата не е лоша опција :D
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
228
Поени од реакции
26

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Хаха пред 2 часа го немаше на страната. Фала за инфо дечки :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Паметно е да се земи 8S или да се чека Lumia 620? :)
Паметно е да се земе, секако по популарен и повеќе ќе држи цена и поддршка поголема ќе ужива отколку нокиата
поцврсто е изработен, не е со капаче како нокиата + има малку поголем екран
на 8S се отвара само еден мал дел од долното капаче колку да ставиш сим и ммц
другото е коска направено не крцка не се отвара
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076


Штета што во Вип ваква боја не носат
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
228
Поени од реакции
26
што е со цениве во оне паметниве телефони за 50 евра поскапи од вип и т-мобиле.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Паметно е да се земе, секако по популарен и повеќе ќе држи цена и поддршка поголема ќе ужива отколку нокиата
поцврсто е изработен, не е со капаче како нокиата + има малку поголем екран
на 8S се отвара само еден мал дел од долното капаче колку да ставиш сим и ммц
другото е коска направено не крцка не се отвара
А каква е оваа Li-Po батерија, која е разликата со Li-Ion? Знаеш нешто повеќе да ми кажеш околу ова? Пошто на gsmarena пишува дека е non-removable :/ И еве сеа глеам на Wikipedia,
Time durability 24–36 months
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
А каква е оваа Li-Po батерија, која е разликата со Li-Ion? Знаеш нешто повеќе да ми кажеш околу ова? Пошто на gsmarena пишува дека е non-removable :/ И еве сеа глеам на Wikipedia,
Time durability 24–36 months
Составот, незнам што точно и како идат тие работи
секако ако дојде за менување без разлика каква е и тоа што е non removable ИЧ да не те загружува :) све се менува
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Здраво, овие денови ќе купувам 8S , може да ми кажете некој импресии? И сакам исто така да пробам нов софтвер, мада знам дека wp8 нема да ме разочара :) Само да прашам како се става рингтон, и песни, и шо им е тоа со битс бај дре знакот одзади, демек слушалките се такви или? Фала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom