HTC 8X и HTC 8S

Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Бидејќи рече само една работа.
Четиријадрен процесор на Krait 1.5GHz наспороти двојадрен кај Нокијата. :нинџ:. Чисто хардверски.
--- надополнето: 8 декември 2012 во 00:46 ---

Добро момак, еве кажи кои телефони ти би сакал да ги видиш кај нас? Јас баш не мислам дека нема избор, ама ме интересира што ти фали тебе.
Meizu mx:icon_lol:
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Ги заборавив meizu, исто и xiaomi, ѕверотини од телефони имаат, али не верувам дека ќе ги има некогаш кај нас.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Абе луѓе, не е проблемот до Македонија што нема Meizu, Huawei и слично. Еве јас имам другар што работи во Huawei Македонија, па не носат телефони, носат опрема за мрежа и слични работи. Одете прашајте зошто немаат телефони.
Муабетот е што тие немаат веројатно добра дистрибутивна мрежа или пак не сакаат. И ако не се лажам Meizu-то не можеш на многу места да го купиш, не само кај нас.

Забегуваме оф-топик, темата е за HTC 8x и 8s.
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
Добро момак, еве кажи кои телефони ти би сакал да ги видиш кај нас? Јас баш не мислам дека нема избор, ама ме интересира што ти фали тебе.
Дечко сварно не те разбирам што проблем имаш.Или само да пишеш коментар ти е работава.Кога една Америка,Европа дури и Арапските Емирати продаваат кинески телефони(марки на телефони) кој се поевтини и подобри него еден самсунг ,зошто тоа не се случува и кај нас.Да му текне на некој од мобилариве и операториве да го донесат.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Дечко сварно не те разбирам што проблем имаш.Или само да пишеш коментар ти е работава.Кога една Америка,Европа дури и Арапските Емирати продаваат кинески телефони(марки на телефони) кој се поевтини и подобри него еден самсунг ,зошто тоа не се случува и кај нас.Да му текне на некој од мобилариве и операториве да го донесат.
Или да се збереме група исфрустирани кајганџии и да отвориме продавница во која што ќе ги има сите тие марки :D
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Jas sum apsolutno zaluben u htc wp8, ovoj s-ov, crno-beliot. Me interesira, oftopik, dali znae nekoj kolku cini na pretplata vo VIP od novogodisnite ponudi sto bea, 1200, a plakas 600.
Spored mene bi trebalo da e nekoi 4k denari, sto e prilicno eftino I odlicno poklonce za nova godina ke mi bide. :X3:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Jas sum apsolutno zaluben u htc wp8, ovoj s-ov, crno-beliot. Me interesira, oftopik, dali znae nekoj kolku cini na pretplata vo VIP od novogodisnite ponudi sto bea, 1200, a plakas 600.
Spored mene bi trebalo da e nekoi 4k denari, sto e prilicno eftino I odlicno poklonce za nova godina ke mi bide. :X3:
Црнобелиот има многу добра боја да одбериш за тема. Штета што е само кај овај телефон излгеда ненормално добро

 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Убаво е да се види што конечно windows phone 8 ќе има секаде да се купи и тоа во поглем избор. Сепак ги нема нокиите, битно алкател сигурно ќе донесат :pos:
 
Член од
23 септември 2011
Мислења
42
Поени од реакции
0
Ај нека пише некој ако го има купено или работено 8s,дали е задоволен,што му фали на телефонот и слично.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ај нека пише некој ако го има купено или работено 8s,дали е задоволен,што му фали на телефонот и слично.
Пред непол час поминав до вип да го видам телефончево. На лагер го имаа тој црно белиот. Неможев да го уклучам дека немаше батерија.

Вака во рака телефонот е перфект. Одлична големина, доста е лесен а и квалитетот на изработка му е одличен.

Според мене овај е подобар во дизајн од 8х-от.
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
Еден другар го има 8s телефонот е ок само камерата не вади нешто добри слики јас со постар телефон исто 5мп вадам каде болје слики него 8s .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom